Luci136 Luci136 komentáře u knih

Došel nám čas Došel nám čas Barbora Walterová Benešová

Kniha se mi líbila. Není to top, ale je k zamyšlení. Nejde o to, jestli vše, jak je psané se opravdu stalo tak rychle. Jde o to, že je to možné.
Napínavé, čtivé, za mne dobrý román.

22.10.2020 3 z 5

Dívka, která ztratila budoucnost Dívka, která ztratila budoucnost Barbora Walterová Benešová

Od prvních vět kniha, která ví jak zaujmout to se musí nechat. Příběh k zamyšlení. Realita je to hrozivá, knížka tedy pojímá téma s nadsázkou.
Byly tam momenty, kdy mne příběh přišel směšný, a to díky manželovi coby doktora. Nechci prozrazovat z děje, ale jeho chování mne občas přišlo z cesty...
I tak plný počet, báječná kniha. Snad jen ten konec?

24.07.2020 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Kniha byla super čtení při mém těhotenství a určitě ji malému ještě někdy přečtu. Taková moudrá pohádka. Některé věty staly za přepsání do sešitu.
Kniha na pár hodin a motivace na dlouhé roky :)

04.07.2020 4 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Velmi silný a těžký příběh vezmeme-li v úvahu, že jsou to příběhy naší historie.
Knihu jsem si vypůjčila v nemocnici v čekárně- super tyhle čtecí skříňky od lidí pro lidi- a jen se na ni chtěla podívat po dobu čekání, ale odešla se mnou domu, protože jsem ji nedokázala dát z ruky.
Kostlivec mne dostal.
Silné. Smutné. Čtivé. Sílu dodávající příběh, který můžu doporučit. Naděje, bůh, bůh v nás, víra....

11.05.2020 4 z 5

Podpis všech věcí Podpis všech věcí Elizabeth Gilbert

Krásný román. Doba, kdy je se příběh odehrával mne bavila a učila zároveň.
Příběh šel s každým otočením stránky ruku v ruce a tak se nenechte odradit počtem stran. Naopak, druh knihy- pro mne- která je psaná stylem, který nepouští.
Druh knihy u který přijde malé zklamání tím, že už skončila.
Doporučuji :)

11.05.2020 5 z 5

Pane Bůh, tady Anna Pane Bůh, tady Anna Sydney George Hopkins

Zajímavá kniha, zajímavé myšlenky, ale když skončila byla jsem ráda.

11.05.2020 3 z 5

Zvolila jsem lásku Zvolila jsem lásku Scarlett Lewis

Kniha si mne sama zavolala k sobě. Nikdy před tím jsem si nekoupila knížku v Coopu, ale tentokrát mi oči přitáhla tahle obálka, já knihu otevřela a viděla fotografií Dalajlamy. Jasná volba. Kniha je má.
Vím co je to ztratit člena rodiny, mladého, nadějného a tak jsem tuhle knihu měla jako další inspiraci a ano, LÁSKA je to, jak lze žít lépe a opět pocítit štěstí.

11.05.2020 4 z 5

Irská kuchařka Irská kuchařka Mary Beth Keane

Irská kuchařka svojí obálkou a popisem nastavila vysokou laďku očekávání.
Jak to tak občas bývá, to co vás neláká mile překvapí a očekávané občas až tak nenadchne.
Příběh, postavy, téma, drama, styl psaní,... to vše je super, ale stejně musím napsat ale...
Něco mi tam chybělo, něco co udělá dojem celku, či něco co mě chytí, a pustí se mne to až s poslední stránkou jako jindy. Teď nic ,,nezajiskřilo". Děj plynul jako stránky, které jsem občas otáčela s chutí a napětím, občas s myšlenkou ať už je konec.
Přesto jsem ráda za změnu žánru a těším se na knížky s podobnou tématikou.

Nemůžu nezmínit, jak skvěle byla popsaná Mary. Dokonalá Irka, povaha přesně sedí na Irky a člověk jako by ji viděl.

19.10.2018 3 z 5

Kabinet milostných dopisů Kabinet milostných dopisů Alyson Richman

Kabinet milostných dopisů mne mile překvapil.
Prvních pár desítek stran jsem byla házená sem a tam, ale sedne si to, a sedlo si to dokonce až tak, že mne knížka nadchla.
Přiznám se, že mám slabost pro Malého prince, tím si mne kniha získala.

Děj je dobře vymyšlený a bylo milé se na konci knížky dočíst, jak k němu autorka přišla. Mám ráda příběhy opravdových hrdinů.

03.10.2018 4 z 5

Beznadějný případ? Beznadějný případ? Corban Addison

Krásná knížka, která si mne sedla na ret při nádechu a s výdechem byla dočtena.
Dobře čtivé, napínavé a příběh je vypravován až se v něm dokážu octnout.

Myslím si, že nejde ale o příběh jako takový, jak první díl Kroky ke slunci, tak i druhý Beznadějný případ jsou knihy s určitým posláním. S určitou myšlenkou.

Celý příběh se ve mne odehrával boj... Je moc smutné, že v dnešním světě je dovoleno takto zacházet s dívkami a ženami. Je smutné vidět všude kolem sebe dokonalý svět a vědět, že pro některé je život jen o strachu a bolesti.
Soucítím a knížku doporučuji.

17.09.2018 4 z 5

Žijte jógu Žijte jógu Václav Krejčík

Tuhle knihu vlastně nejde dát do přečtených. Já jí nikdy nedočtu... Mám ji u postele a pokaždé, když hledám inspiraci, radu, útěchu, uklidnění, nakopnutí je po ruce...

Jsem ráda, že ji mám a o to víc, že se nedá dočíst ;)

17.09.2018 5 z 5

Díky za vzpomínky Díky za vzpomínky Cecelia Ahern

Dlouho, hodně dlouho jsem nedostávala u knížky výbuchy smíchu, tak jako u Díky za vzpomínky. Těšila jsem se na další knihu z Dublinu, které mám ráda, a netušila o co půjde.

Tam, kde mi neseděl příběh, tam to doháněly scénky otce s dcerou, a já se smála, že nešlo dál číst. Hned po pár listech jsem si myslela, že vím jak to dopadne, ale cesta byla plná překvapení ....
Tam, kde byl příběh předvídatelný, tam se situace měnily ve výbuchy smíchu :D

Stojí za přečtení.

07.05.2018 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Po zhlédnutí filmu se mi do ruky dostala kniha a já si s ní dlouho pohrávala než jsem ji dala šanci. Film mě nenadchnul, ale kniha mě naopak velmi příjemně překvapila.
Po stránce děje to bylo poutavé a poučné. Někdy velmi poučné :D
Fascinovalo mě jak lehce, aniž by čtení začalo nudit, byla popisovaná cesta ač každý den se zdál zdánlivě stejný.

07.05.2018 4 z 5

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Příběh, který se mi nezaryl pouze do hlavy, ale i do srdce.
Nádherně napsaný smutný a drsný příběh.
Každou stránkou se mi děj, osudy, ale hlavně emoce, dostávali hlouběji pod kůži a já nemohla odtrhnou oči od písmenek..

Tahle kniha patří mezi ty knihy, které mě lehce a přitom zcela celou ponoří do příběhu, bolest, strach i naději jsem cítila jako by to byl můj příběh a já moc Ann Moore děkuji.

Kniha nemá chybu ani co do popisu Irska, je to krásná a silná země, ve které už čtyři roky žiju.

07.05.2018 5 z 5

Ostrov doktora Moreaua Ostrov doktora Moreaua Herbert George Wells

Dnes mi tato kniha dělala společnost v práci, nee nemůžu si tam číst, byla to audio verze a já jsem ráda, že jsem ji slyšela. Knížka se mi líbila a ráda se podívám i na jiná díla p. Wellse.

27.11.2017 3 z 5

Kroky ke slunci Kroky ke slunci Corban Addison

JE VELICE SMUTNÉ co nám tato KRÁSNÁ KNIHA ukazuje. Svět, který tu je kolem nás.

Knihu jsem nevnímala jen jako knihu, ale zároveň jsem myslela na všechny dívky, ženy.. děti, které, zatím co já si o tom čtu, právě teď někde se strachem pláčou. Je to smutný příběh.
Chtělo by to více takových knih, třeba se pak svět vzpamatuje.

29.08.2017 4 z 5

Strach v hrsti prachu Strach v hrsti prachu John Ives

Jak už tu bylo řečeno- teď bych se citila o něco povzbuzena, ocitnout se takto ,,holá" v poušti.
Knížka mě bavila, příběh byl poučný, napínavý, k zamyšlení a celé to bylo skvěle zpracované.

29.08.2017 4 z 5

J'adore New York J'adore New York Isabelle Laflèche

Byla to moc příjemná knížka, se kterou jsem si otevřela dvířka do nového světa. Jak právnického, tak i módního a to tím nejsympatičtějším způsobem. Přesto, že vybrané téma knížky mě nenalákalo hned, teď jsem ráda, že jsem knížku přečetla.
Četla se sama a příběh mě pohltil a to, že se dalo něco odhadnout dopředu a konec byl jak z pohádky - já si tu pohádku užila.
Určitě doporučuji.

24.08.2017 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Nemám slov... Jsem nadšená, unášená překrásným příběhem a trvá mi hrozně dlouhou dobu než se zase přepnu do reality. Mám pocit, že to prožívám já, a s tím večer usínám a ráno se probouzím s myšlenkou co mě čeká dnes... Nechci aby to skončilo.
Smekám před Christopherem P. má úžasnou fantazii!!!

13.07.2017 5 z 5

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

Wau... To byla jízda. Skvěle napsaná kriminálka, která mě strhla do příběhu hned od začátku. Stále jsem podvědomě čekala kdy a jak zapadne chycená rodina....
Vše zapadlo a mě knížka bavila.
Moc pěkné čtení.

30.06.2017