Beznadějný případ?

Beznadějný případ? https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171596/beznadejny-pripad-171596.jpg 4 49 17

Silný příběh o lásce, loajalitě, rodině a spravedlnosti Jedné tmavé noci je v zambijské Lusace brutálně znásilněna nedospělá dívka. V šoku je dopravena do nemocnice a není schopna promluvit. Její totožnost je tajemstvím... Na pomoc při pátrání je povolána Zoe Flemingová, mladá americká právnička, idealistka, která prací u neziskové organizace neohroženě bojuje proti sexuálnímu násilí páchanému na zambijských dětech. Během pátrání se mezi ní a policejním důstojníkem Josefem Kabutou vytváří pracovní vztah, jenž překvapivě přerůstá v lásku. Zatímco se vyšetřovatel a právnička po krůčcích blíží k pravdě, je stále těžší získat zásadní informace o minulosti oběti a motivech zločinu a Zoe je přinucena radikálně změnit svá očekávání týkající se lásky, věrnosti, rodiny – a zejména smyslu pro spravedlnost. ... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Garden of Burning Sand , 2013

Evkae36
06.08.2023 3 z 5

Ze začátku jsem s knihou měla celkem problém, nějak mě úplně nezaujala, vadilo mi tam to politické pozadí, ale vlastně na konci to všechno dalo smysl. Zajímavé téma promyšleně napsané.

zdendula31
14.06.2022 5 z 5

Silný příběh,skvěle napsáno.

Alexxxka
05.01.2022 5 z 5

Moc se mi do toho nechtělo, knihu už m v knihovně dlouho. Díky Výzvě - Strom na obálce jsem po ní sáhla a jsem opravdu hodně překvapená. Příběh strašně zajímavý, uvěřitelný, moc hezky se to četlo. A i když jsem zvažovala, tě bych ji pak poslala dál, tak si ji nechám. Ráda doporucim a třeba se k ní někdy i vrátím.

Liana
13.04.2021 5 z 5

Knihu musím hodnotiť 5 hviezdičkami. Napriek tomu, že sa venuje vážnym témam a nesie v sebe hlboke posolstvo pre nás všetkých, napriek tomu je písaná ľahko, svižne a veľmi pútavo. Odporúčam.

Arsi
06.06.2020 2 z 5

Silný příběh, zajímavé téma. Trochu se rozjela až v polovině.

MalejTucnak
08.03.2020 1 z 5

Četla jsem sice už hodně dávno, ale pamatuji si, že se mi kniha vůbec nelíbila. Děj se táhl, zdál se být nekonečný. Znovu už bych si ji rozhodně nepřečetla.

Pajina68
03.03.2020 4 z 5

Při čtení téhle knihy jsem byla fakt ráda, že žiji v civilizovaném světě, kde ženy jsou brány jako lidi a ne jako věc, se kterou si muži mohou dělat, co se jim jen zlíbí.

babiočka
18.05.2019 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale celkový dojem mi zkazilo množství zbytečně uváděných podrobností (např. vyjmenovávání každé ulice či silnice) a politické pozadí.
Předchozí knížka KROKY KE SLUNCI mě zaujala víc.

1Maja1
26.03.2019 4 z 5

Nejdříve jsem byla knihou zklamána. Styl psaní mi připadal příliš jednoduchý, jakoby poplatný současným čtenářům, aby se kniha snadno četla. Asi od druhé třetiny mě děj knihy strhnul a dočetla jsem ji plná napětí.

Luci136
17.09.2018 4 z 5

Krásná knížka, která si mne sedla na ret při nádechu a s výdechem byla dočtena.
Dobře čtivé, napínavé a příběh je vypravován až se v něm dokážu octnout.

Myslím si, že nejde ale o příběh jako takový, jak první díl Kroky ke slunci, tak i druhý Beznadějný případ jsou knihy s určitým posláním. S určitou myšlenkou.

Celý příběh se ve mne odehrával boj... Je moc smutné, že v dnešním světě je dovoleno takto zacházet s dívkami a ženami. Je smutné vidět všude kolem sebe dokonalý svět a vědět, že pro některé je život jen o strachu a bolesti.
Soucítím a knížku doporučuji.

Merlinit
24.06.2018 3 z 5

Příběh rozhodně zajímavý, kniha bohužel doplácí na nevypsanost autora.

Pavlaj
05.11.2017 3 z 5

Extrémně zajímavý námět, zahrnující problematiku gender, mentálního postižení, HIV i stavu justice v Africe. Zpracování ale slabé a naivní, stav justice v Zambii idealizovaný a v práci neziskových organizací se autor taky nevyzná.

Allla9
27.10.2017 5 z 5

Příběh mě silně zasáhl. Protože jsem žena, můžu jedině souhlasit s hlavní postavou knihy - jsem ráda za to, kde jsem se narodila.

Artax
12.09.2017 5 z 5

Ze začátku jsem si říkala, co to má kruci být, na konci, to opravdu stálo za to! Doporučuji...

Palorizek85
17.07.2017 4 z 5

Pěkná kniha, smutný příběh. Je až k neuvěření, že pořád existují země, kde se takto jedná se ženami.

soltera
12.05.2015 4 z 5

Posolstvo knihy je pozoruhodné a veľmi zaujímavo napísané. Jediné, čo mne osobne vadilo bolo to, že mi chýbal fyzický popis osôb, aby som si vytvorila predstavu o hlavných hrdinoch. Ak sa dej odohráva na Juhu Afriky a čitateľ nevie, či ide o černocha alebo belocha, a nie vždy to vyplynulo z deja, je to rušivé.

Ivan F
09.03.2015 2 z 5

Kniha sama o sebe nie je zlá, len je z nej strašne cítiť, ako je autor ešte surový a nevypísaný. Niekedy zbytočne zachádza do balastu, inokedy niektorým momentom nedodáva potrebný náboj, alebo naopak dej zbytočne utápa v pocitoch, ktoré sú nám Európanom cudzie a nevie ich poriadne vysvetliť. Kvôli týmto slabinám mi trvalo neuveriteľné tri týždne, než som tých 300 strán prečítal, jednoducho ma kniha nevedela zaujať.

Corban Addison
americká, 1979