Lucas.94 Lucas.94 komentáře u knih

Tajemství sudby Tajemství sudby Jiří Dittrich

Druhá kniha série se od první výrazně lišila. Změnilo se nám prostředí, ale i dynamika. Oboje beru jako PLUS. Hodně se mi líbily boje, zápletka, postavy a jejich vývoj. No a samozřejmě konec - v těch se autor evidentně vyžívá, protože konec obou jeho knih končil otevřenými situacemi.

Škoda, že není k dispozici třetí díl...

04.04.2019 5 z 5

Elementum Elementum Jiří Dittrich

Začátek byl hodně vratký, ale docela rychle se to stabilizovalo. A tak to i vydrželo. Hodně mě zaujala říše, do které se podíváme, a taky styl magie, který je zde použitý. Mělo to sice i svoje mrtvá místa, ale celkově to bylo hodně dobré. Ne moc akční, spíš se bádalo, učilo a sbíraly informace. Akce se více méně dočkáme až na konci.

31.03.2019 4 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Nerad to říkám, ale tahle série to táhla od deseti k pěti. První díl se mi líbil, druhým už jsem se prokousával... A u třetího jsem se ke čtení musel fakt nutit. Je to škoda, jelikož rozjezd celého příběhu měl potenciál.
U téhle knihy jsem prostě nevěřil ničemu, co tam bylo. Bylo to všechno hrozně naivní. ????

23.03.2019 2 z 5

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

Musím uznat, že mě knížka trochu zklamala. Aspoň oproti prvnímu dílu. Přišlo mi totiž, že se skoro celou knihu omývá jedno a to samé dokola. Sice to má skoro 300 stran, ale připadá mi, jak kdybych jich přečetl třeba 50. Určitě by se do nich příběh druhého dílu vešel. Co ale zase musím knize nechat je to, že i když to bylo 300 stran skoro o ničem, četla se dobře. No.. Doufám, že to bylo tak zaseknuté jen z důvodu nějakého napětí. Na třetí díl se těším.

16.03.2019 3 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Kniha se mi líbila. Příběh byl zajímavý, neustále se tam něco dělo. Zajímalo mě, jak to dopadne. Bohužel mi to hrozně připomínalo Divergenci, Hunger Games, trochu Labyrint, což mi celkový dojem trochu kazilo. Ale na rovinu - dneska už vymyslet něco originálního asi není jednoduché. Pustím se do dalších dílů - třeba si příběh ještě vykreslí originální cestu.

06.03.2019 4 z 5

Nesmrtelní z Meluhy Nesmrtelní z Meluhy Amish Tripathi

Dost mě zaujala mytolgoie Indie. A příběh stál za to! Zatím bych řekl, že jsme hozeni do něčeho, co začíná, ale i tak to byl skvělý zážitek. Jen jsem se někdy zastavoval nad nějakým chováním postav.

26.02.2019 4 z 5

Hořící kůň Hořící kůň Františka Vrbenská

Sáhl jsem po ní díky obálce. Ta se mi hodně líbila. A s obsahem je to stejné. Líbilo se mi prostředí, kam je děj zasazen, i barevnost příběhu. Nedoporučím někomu, kdo nemá rád zdlouhavé popisy.

11.02.2019 4 z 5

Čtyři poutníci Čtyři poutníci Jakub Trpiš

Ke knize jsem se dostal díky reklamám na facebooku. A tak nějak nevím, co si o tom mám myslet. Nápad se mi líbil, ale přišlo mi, že byl vsazen někam, kde být rozhodně neměl. Dějová linka byla průměrná, postavy mě docela srali :D
Když se na knihu kouknu jako na celek, nemám z ní žádný pocit. Prostě pro mě ta kniha jen ,,existuje,,
Zajímavé ale je, že za špatnou jí vyloženě označit nechci. Něco v sobě má.

04.02.2019 3 z 5

Řád věčných trnů Řád věčných trnů Aliette de Bodard

I když se mi první díl moc nelíbil, šel jsem do druhého. Chtěl jsem tomu dát šanci. A musím uznat, že tady už to docela šlo. První díl, řekl bych, byl hodně rozjezdový. Hrozně se mi líbí ten nápad i námět. Ovšem i když už to šlo, za bestseller to rozhodně označit nemůžu.
Autorka se v knize hrozně věnuje věcem, které mě osobně prostě nezajímají.

27.01.2019 3 z 5

Řád zlomených křídel Řád zlomených křídel Aliette de Bodard

Nápad dobrý, ale autorka ho neukočírovala. Neříkám, že je ta kniha špatná, ale mně se nelíbila. První půlka mi přišla o ničem a zbytek průměrný...

21.01.2019 3 z 5

Zjevení démona Zjevení démona Taran Matharu

No já nevím... Jsem zastánce původních sérií. Ale musím uznat, že i tahle kniha byla pecka. :-D Ale asi bych se bez ní obešel.

15.01.2019 3 z 5

Učedník Učedník Taran Matharu

Námět je sice tuctový, ale příběh pobral docela originality. Myslím, že milovníkovi Harryho Pottera nebo Eragona se tahle knížka bude líbit. Mě zaujala. Hodně se mi líbil způsob použití magie.

15.01.2019 4 z 5

Na útěku Na útěku Lenka Dostálová

Děj příběhu se nám posunul. A to k lepšímu. Jednička byla dobrá, tohle už bylo něco jiného. Víc se to rozjelo, řekl bych.

14.01.2019 4 z 5

V pasti V pasti Lenka Dostálová

Myslím, že slečna autorka má našlápnuto na skvělou kariéru spisovatelky. Příběh byl akční, svižný, nenáročný. Udržel mě stále při sobě. Knížku jsem přečetl za jeden den.

14.01.2019 3 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Celá série byla naprostá bomba. Originální nápad, docela zajímavé postavy - i když trochu zaostalé -, úžasný svět. Co se týče konce, ten mi trochu připomněl konec Zaklínače - přišel mi odfláknutý, co se poražení nepřítele týče.
K téhle sérii se ale určitě vždycky rád vrátím. Je to jeden z těch příběhů, které se vám otisknou do paměti.

14.01.2019 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Cela série je super. Pro mě to bylo docela originální a děj mě upoutal. První tři díly se četli parádně. Zbytek taky dobrý, ale taková ta šťáva, která byla na začátku, se vytratila.

14.01.2019 5 z 5

Dračí posel Dračí posel Rachel Hartman

Dal jsem tomu šanci... Ale konec? Jako kdyby Rowlingová napsala: "Harry stanul proti Voldemortovi a připravil hůlku ke konečnému střetu. V tom se zničehonic z lesa vynořil obr a Voldemorta snědl. A tak bylo zlo poraženo."

14.01.2019 1 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Nápad super, ale autorka příběh zřejmě nedokázala nasměrovat správným směrem. Řekl bych, že svět a prostředí bylo vytvořené naprosto parádně. Děj mě vyloženě nudil. Dal jsem šanci i druhému dílu, ale ten už mě dobil úplně...

14.01.2019 2 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Celá série se četla skoro sama. Ale tenhle díl byl nejlepší. Čtyřka třeba už mě tolik nebrala.

14.01.2019 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Celá série je jednou z mých sci fi srdcovek :-) Na stylu psaní není nic zvláštního, ale autorka má vynikající děj. A při čtení všech knih jsem se nemohl zastavit. Musel jsem vědět, co se bude dít na další stránce.

12.01.2019 5 z 5