Řád zlomených křídel

od:

Řád zlomených křídel

Fantastický špionážní thriller podbarvený melancholií ztraceného zlatého věku. Paříž se zotavuje z Velké války Řádů. Její ulice lemují strašidelné ruiny, z Notre-Dame zbyly jen ohořelé zdi a Seina zčernala popelem a sutí. Přesto život mezi troskami pokračuje dál. Zoufalé gangy bojují v ulicích přežití, zatímco Řády nadále soupeří o nadvládu nad městem. V Řádu Stříbrostínu, kdysi nejmocnějším pařížském Řádu, panuje zmatek. Jeho magie slábne, jeho zakladatel Jitřinec před desítkami let zmizel a v jeho sídle se náhle zjevilo cosi nevítaného, cosi temného a mocného, cosi, co zabíjí... Tři naprosto rozdílní hrdinové musí spojit své síly: mladičká, ale mocná Padlá, alchymistka se sebedestruktivními sklony a nedůtklivý mladý muž ovládající kouzla z Dálného východu. Stanou se spásou Stříbrostínu, nebo budou strůjci jeho posledního, nevratného pádu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324499/rad-zlomenych-kridel-DcZ-324499.jpg 2.313
Série:

Dominium Padlých andělů (1.)

Originální název:

The House of Shattered Wings (2015)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery, Fantasy
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Přidat komentář
Channach
02. října

Často se to nestává, ale nedočetla jsem. Ploché, nudné, zmatené. Promrhaný potenciál.

Dragell
31. července

Kniha se zajímavě zpracovaným tématem padlých andělů, kromě křesťanství zabíhá i do římské či asijské mytologie a přináší netradiční příběh.
Kniha je dějově natahována a užívá velké množství popisů, myšlenkových pochodů aj. Možná právě proto byla pro mne méně čtivější.

vrana55
29. červenceodpad!

no...bylo to takove nudne,a hodně chaoticke,přehlcene postavami a informacemi.
kdyby tenhle přiběch dosstal jiny autor ktery by to uspořadal byla by to skvěla kniha

adela3429
17. července

Ach jo, že já nedala na recenze. :/ Takhle zazděný potenciál jsem už dlouho neviděla. Mohl z toho být skvělý příběh, kdyby se autorka věnovala trochu víc světu, který vytvořila. Vůbec nijak venkovní prostředí nepopisovala, nevěděla jsem, jak si ho představit. A v jakém roce jsme se vlastně ocitli? Vím jen, že někdy v budoucnosti, ale jak dalece, to řečeno nebylo. Styl psaní je poměrně čtivý, ale dějově je to úplně něco jiného... Velké zklamání.

Alex.Barunka
03. července

Tato kniha měla takový potenciál, ale využit bohužel nebyl!
Ploché na tomto příběhu bylo snad úplně vše - zápletka, postavy, motivy, a vlastně celý příběh.
Hostu se ale povedlo skvělé grafické zpracování a stylem psaní na to autorka má, bohužel v kombinaci s ostatním to tak nevypadá.

Calla2002
02. července

Nwm...nedočetla jsem to...to se mi vůbec nestává vlastně se mi to stalo poprví....možná to je jenom nudný na začátku a pak se to rozjede....možná se k tomu ještě vrátím ale nwm no...
Dám dvě * protože je to téma s anděli a to mám ráda...

Aaliyan
03. června

Ach jo, tohle se nepovedlo.

1. Tak enormní záplava postav, že jsem se v nich prostě utopila.
2. Ustavičné chrlení "něčeho" co má být asi děj naprosto postrádá popis, kde se vlastně odehrává. Nejsem příznivec sálodlouhých lyrických popisů, ale tady nebylo nic. Jen neustále se opakující výraz: ruiny.
3. Završil to nějaký pokus o vytvoření světa Padlých andělů a gangů, které žijí v jakési rivalitě. Nepropracované, nedomyšlené nahromadění se informací způsobilo jen další chaos ... a v mém případě nezájem to dál pochopit.
4. Definitivně si pod sebou podřezala autorka větev ve chvíli, kdy mi došlo, jak strašlivě se to podobá Mortal instruments.

Příběh je prostě nahromaděná salva informací, které se dál a dál kupí a kupí ... Hvězdičky za to, že i přes to všechno je jazyk v knize docela čtivý, že je to na lepší úrovni, než mnohé YA knihy, a z úcty ke slovní zásobě a teda i k lidské fantazii jsem s knihou nepraštila do regálu. Je ale smutné, co všechno dnes může vyjít s označením "mistrovské gotické dílo".