Řád zlomených křídel

Řád zlomených křídel

Fantastický špionážní thriller podbarvený melancholií ztraceného zlatého věku. Paříž se zotavuje z Velké války Řádů. Její ulice lemují strašidelné ruiny, z Notre-Dame zbyly jen ohořelé zdi a Seina zčernala popelem a sutí. Přesto život mezi troskami pokračuje dál. Zoufalé gangy bojují v ulicích přežití, zatímco Řády nadále soupeří o nadvládu nad městem. V Řádu Stříbrostínu, kdysi nejmocnějším pařížském Řádu, panuje zmatek. Jeho magie slábne, jeho zakladatel Jitřinec před desítkami let zmizel a v jeho sídle se náhle zjevilo cosi nevítaného, cosi temného a mocného, cosi, co zabíjí... Tři naprosto rozdílní hrdinové musí spojit své síly: mladičká, ale mocná Padlá, alchymistka se sebedestruktivními sklony a nedůtklivý mladý muž ovládající kouzla z Dálného východu. Stanou se spásou Stříbrostínu, nebo budou strůjci jeho posledního, nevratného pádu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324499/rad-zlomenych-kridel-DcZ-324499.jpg 2.722

Dominium Padlých andělů (1.)

The House of Shattered Wings (2015)

Literatura světová, Thrillery, Fantasy
Vydáno:, Host

MišelFly

Knih má obálku, která mě zaujala, ale jak se říká nesud knihu podle obalu. Což u této se stalo. Obal má krásný, ale když jsem jí četla tak mě nenadchla vůbec. Příběh by byl zajímavý, ale jak byla kniha napsaná mě odrazovalo ji dočíst. Za mě jí doporučit nemohu.

alabra
13.12.2017

Zajímavé téma, vedení příběhu v prvních dvou třetinách nudné, přešlapování na místě, snad až poslední třetina byla trochu akčnější, škoda, nápad i téma dobré, jen to zpracování...

Jessybelle
17.11.2017

Nemůžu si pomoci,ale mě se to prostě líbilo. Zaujala mě v knihovně obálka. Po přečtení hodnocení jsem byla na vážkách zda do toho vůbec jít. Ale na druhou stranu proč ne.
Faktem je, že o padlých andělech jsem četla před moře lety pouze jednu knihu, dost zvláštní, takže jsem toto téma nevyhledávala.
Asi bych našla pár mezer a míst, která mi nesedla, dala by se víc rozvinout či upravit...
Třeba se to vytříbí v dalším díle...

jennefer
25.10.2017

No, do "fantastického špionážního thrilleru" to mělo hodně daleko. Doporučuji pro ty, kteří mají lehce depresivní náladu a trpělivost na to, se knihou prokousat. Množství postav mi ani tak moc nevadilo, spíš špatně popsané okolí (jinak popisů je tam habaděj, jen se mi zdálo, že se pořád opakují), takže se fantazie nemá čeho chytit a nemůže tak dokreslit onu rádoby ponurou atmosféru. Magie a kouzla zajímavě pojatá. Občas jsem nechápala chování jednotlivých postav, zvlášť ke konci. Četlo se to dlouho, druhý díl číst nebudu.

Channach
02.10.2017

Často se to nestává, ale nedočetla jsem. Ploché, nudné, zmatené. Promrhaný potenciál.

Dragell
31.07.2017

Kniha se zajímavě zpracovaným tématem padlých andělů, kromě křesťanství zabíhá i do římské či asijské mytologie a přináší netradiční příběh.
Kniha je dějově natahována a užívá velké množství popisů, myšlenkových pochodů aj. Možná právě proto byla pro mne méně čtivější.

vrana55
29.07.2017odpad!

no...bylo to takove nudne,a hodně chaoticke,přehlcene postavami a informacemi.
kdyby tenhle přiběch dosstal jiny autor ktery by to uspořadal byla by to skvěla kniha

adela3429
17.07.2017

Ach jo, že já nedala na recenze. :/ Takhle zazděný potenciál jsem už dlouho neviděla. Mohl z toho být skvělý příběh, kdyby se autorka věnovala trochu víc světu, který vytvořila. Vůbec nijak venkovní prostředí nepopisovala, nevěděla jsem, jak si ho představit. A v jakém roce jsme se vlastně ocitli? Vím jen, že někdy v budoucnosti, ale jak dalece, to řečeno nebylo. Styl psaní je poměrně čtivý, ale dějově je to úplně něco jiného... Velké zklamání.

Alex.Barunka
03.07.2017

Tato kniha měla takový potenciál, ale využit bohužel nebyl!
Ploché na tomto příběhu bylo snad úplně vše - zápletka, postavy, motivy, a vlastně celý příběh.
Hostu se ale povedlo skvělé grafické zpracování a stylem psaní na to autorka má, bohužel v kombinaci s ostatním to tak nevypadá.

Calla2002
02.07.2017

Nwm...nedočetla jsem to...to se mi vůbec nestává vlastně se mi to stalo poprvé....možná to je jenom nudné na začátku a pak se to rozjede....možná se k tomu ještě vrátím ale nwm no...
Dám dvě * protože je to téma Andělé a to mám ráda...

Aaliyan
03.06.2017

Ach jo, tohle se nepovedlo.

1. Tak enormní záplava postav, že jsem se v nich prostě utopila.
2. Ustavičné chrlení "něčeho" co má být asi děj naprosto postrádá popis, kde se vlastně odehrává. Nejsem příznivec sálodlouhých lyrických popisů, ale tady nebylo nic. Jen neustále se opakující výraz: ruiny.
3. Završil to nějaký pokus o vytvoření světa Padlých andělů a gangů, které žijí v jakési rivalitě. Nepropracované, nedomyšlené nahromadění se informací způsobilo jen další chaos ... a v mém případě nezájem to dál pochopit.
4. Definitivně si pod sebou podřezala autorka větev ve chvíli, kdy mi došlo, jak strašlivě se to podobá Mortal instruments.

Příběh je prostě nahromaděná salva informací, které se dál a dál kupí a kupí ... Hvězdičky za to, že i přes to všechno je jazyk v knize docela čtivý, že je to na lepší úrovni, než mnohé YA knihy, a z úcty ke slovní zásobě a teda i k lidské fantazii jsem s knihou nepraštila do regálu. Je ale smutné, co všechno dnes může vyjít s označením "mistrovské gotické dílo".

Aliette de Bodard

Aliette de Bodard