lubospanda lubospanda komentáře u knih

Proč máma nadává Proč máma nadává Gill Sims

Odpočinkové, nenáročné, o fous lepší než první díl.

06.01.2020 4 z 5

Účetní z Osvětimi: Vina Oskara Gröninga Účetní z Osvětimi: Vina Oskara Gröninga Reiner Engelmann

Pokud jste četli jakoukoliv jinou knihu o Osvětimi, tahle publikace vám nic nového nepřinese. Navíc je to psané jakýmsi "novinářským" stylem, takže raději doporučuji sáhnout po něčem lepším.

06.01.2020 2 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Dík za optimismus :)

02.08.2019 4 z 5

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Christopher Voss

Zajímavá kniha, ale bohužel se mi nedaří přijít na to, jak rady použít v českém prostředí a hlavně v běžném životě.

30.07.2019 3 z 5

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Jako by to psala Yrsa. Super.

03.07.2019 5 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Taková rodinná verze Deníku Bridget Jonesové.

28.06.2019 3 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

3* kniha + 1* za grafiku

24.06.2019 4 z 5

Tučková a Stančík byly super.

24.06.2019 3 z 5

Opona Opona Agatha Christie

Geniální!

11.06.2019 5 z 5

Na volné noze Na volné noze Robert Vlach

Jsem velmi příjemně překvapen. Robert Vlach se zhostil nelehkého úkolu vysvětlit základy podnikání pro začátečníky a povedlo se mu to na výbornou. Oceňuji, že ke každé kapitole uvádí mnoho příkladů z české praxe. Pochvalu si zaslouží i to, že ačkoliv toho Robert Vlach už dokázal celkem dost, kniha vyznívá skromně, resp. nikterak samolibě. Nepatrným zklamáním pro mě bylo zjištění, že ačkoliv kniha na první pohled vypadá jako vhodná pro všechny "volnonožce", převážná většina doporučení je mířena na "podnikatele s počítačem" (grafici, IT, markeťáci). Řemeslníci jsou trochu upozaděni. Nicméně chápu, že nebylo možné napsat jednu knihu pro úplně všechny "nezaměstnance". Pokud zvažujete, že byste zkusili podnikat, tuhle knihu včele doporučuju.

05.06.2019 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Výborné. Hodně mi to připomínalo Vyhnání Gerty Schnirch od Tučkové.

13.05.2019 5 z 5

Léčení s Anděly Léčení s Anděly Doreen Virtue

Oceňuji, že se autorka snaží lidem pomáhat, dává jim naději a učí je vidět svět pozitivně. Ale jinak mi tahle kniha přijde jako dort pejska a kočičky, do kterého je zamíchano křesťanství, čakry, numerologie, terapie, afirmace, reinkarnace, víly, andělé, biostrava, etc.

09.05.2019 2 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Sluší se přiznat, že film jsem viděl jako první. Člověk si říká, jestli knižní předloha nebyla lepší, nebo jestli filmaři něco podstatného nevynechali. V tomto případě by mi byl film úplně stačil. Tvůrci firmu ponechali celou dějovou kostru a diváky ušetřili spousty vědeckého vysvětlování. Je sice obdivuhodné, že většina informací je podložena fyzikálními zákony, ale postupně Vás tak nějak omrzí. I když klobouk dolů před tím, kolik ten odborný základ musel dát autorovi práce.

01.05.2019 3 z 5

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

Připomíná mi to Viewegha z dob, kdy ještě uměl psát vtipně.

28.04.2019 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

King má zvrácenou mysl a zajímavé nápady. Nebyla by to špatná kombinace, pokud by si současně neliboval v popisování sebemenších detailů, které pro samotný děj nemají jakýkoliv význam. Prvních 200 stran byla strašná nuda, která měla pravděpodobně navodit atmosféru, nicméně pro hlavní "zápletku" byly úplně zbytečné. V druhé polovině už se konečně začalo něco dít, ale bohužel žádný zázrak. Konec nekonec už byla jen rána z milosti. King je označován za krále hororů, v Řbitovu zviřátek ale snad nebyla ani jedna strašidelná scéna. Bylo tam pár nechutných okamžiků, ale děsivého nic. Na to, že je tahle kniha považovaná za jednu z Kingových nejlepších, jsem dost zklamaný.

26.04.2019 2 z 5

Má vzpomínka je Bugatti Má vzpomínka je Bugatti Eliška Junková

Tohle bylo fakt utrpení. Paní Junková byla očividně populární osoba, ale jinak se pohybovala v oblastech, které jdou absolutně mimo můj okruh zájmů. Navíc je to psáno takovým nějakým "archaicko-poetickým" jazykem. Pokud nejste žena fanynka veteránů, tak doporučuji tuhle knihu vynechat.

12.04.2019 1 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Yrsa je geniální. Tenhle thriller je tak dokonale vyladěný, že mu opravdu nedokážu nic vytknout. Autorka mě půl knihy vodila za nos, ale nakonec nastal nečekaný zvrat a všechny detaily do sebe zapadly. Má to příběh, má to postavy s charakterem, má to napětí. Je to prostě skvělý.

28.03.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Skvěle napsané, poutavé, promyšlené, zajímavé. Jen mě zaráží, že v knize nebyly krom soucitu žádné pozitivní emoce. Paní autorka tíhne k zobrazování smutku, zrady, nenaplněné lásky a nenávisti. Neříkám, že je to špatně, pouze mě to odrazuje o toho, abych se vrhal na další její knihy.

21.03.2019 4 z 5

Neboj, neboj!: Velká kniha o strachu nejen pro malé strašpytle Neboj, neboj!: Velká kniha o strachu nejen pro malé strašpytle Milada Rezková

Skvělý nápad. Vtipné provedení. Báječné!

20.03.2019 5 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Vůbec jsem netušil, že film, ze kterého jsem byl jako dítě na větvi, tvoří pouze třetinu knižní předlohy. Po dočtení musím konstatovat, že si filmaři vybrali ten nejlepší kus a bohatě stačí se podívat na film. Údajně je zfilmovaná i zbývající část knihy, ale vůbec nemám chuť se do nich pouštět.
Začátek knihy je kouzelný. Připomněl mi dětství a přišlo mi to roztomilé. Od chvíle, kde končí (první) film, se kniha překlopí do filozofující polohy a zobrazuje spoustu bojů a odboček, což mě vůbec nebavilo. Všechno nakonec nějakým způsobem dávalo smysl, ale prostě jsem se nudil. Dětem by se to líbit mohlo, ale já už jsem na tohle asi moc starý. Strašně moc mi to připomínalo Narnii.

18.03.2019 3 z 5