lubospanda lubospanda komentáře u knih

Zlodějka Zlodějka Sarah Waters

Překvapivé zvraty, promyšlený příběh, vybroušená psychologie postav, skvělý jazyk. Nemám co vytknout. Zklamal mě pouze konec. Ne tím, že by byl závěr špatný, ale prostě jsem si přál, aby to dopadlo jinak. Kniha má zaslouženě plné skóre. Vřele doporučuju.

29.08.2018 5 z 5

Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Pavel Walek

Nejlepší kniha o zdravém životním stylu, co jsem zatím četl. Informace podává srozumitelně. Vyvrací nesmyslné diety. Všechny informace má podložené výsledky výzkumu. Hlavní myšlenkou je to, co všichni dobře víme: Bez pohybu a zdravého stravování to nejde. Tahle kniha nám to vlastně všechno jen potvrdí. Teorii bychom znali a teď to ještě nějak převést do praxe ;)

11.04.2018 5 z 5

Pravda o mém muži Pravda o mém muži Halina Pawlowská

Vyslechnuto jako audiokniha. První polovina mě přenesla do doby, kdy jsem jako dítě koukal na Banánové rybičky. Halina byly vtipná, sebeironická, sarkastická. Bylo to jako vrátit se domů a poslouchat pohádky od babičky. Druhá půlka už líčila vážnější rodinné záležitosti a čtenář musí ocenit otevřenost a upřímnost autorky. Pokud máte nebo jste měli Halinu rádi, tahle knížka Vás pohladí po duši.

11.04.2018 4 z 5

Irská kuchařka Irská kuchařka Mary Beth Keane

Kniha dává nahlédnout do nitra hrdé ženy, zapálené kuchařky, milující přítelkyně, skromné dříčky a bacilonosičky tyfové Mary... překvapivě úžasné!

04.04.2018 5 z 5

Tvůj zen & můj zen Tvůj zen & můj zen Diane Musho Hamilton

Čekal jsem trochu něco jiného. Anotace slibuje, že Vás autorka naučí tolerovat lidi, kteří Vám lezou na nervy. Pár užitečných rad se tam sice najde, ale převážná část text odkazuje na zen a buddhismus. Pokud o těchto učeních nemáte načteno, obávám se, že se v myšlenkách Diane Musho Hamiltonové budete ztrácet podobně jako já.

22.03.2018 2 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Z milosti dvě hvězdičky za to, že se autorovi podařilo napodobit styl a jazyk původního Saturnina. Jinak je to bohužel velké zklamání. Celá kniha je postavená na zopakování příhod z díla pana Jirotky. Nových historek je opravdu minimum a navíc jsou všechny "vypůjčené" z dalších zdrojů. Není to dobré, fakt ne.

04.01.2018 2 z 5

Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Tomáš Kosačík

Kniha je psaná jednoduchým stylem a je z ní jednoznačně cítit autorům dobrý úmysl a optimismus. Některá témata jsou zajímavá více, některá méně. Na kvalitě ubírá to, že jednotlivá témata nejsou propojena žádným příběhem ani nějakým uceleným pořadím. Tím pádem bohužel dílo může působit jako soubor článků, které autora zrovna napadly. Veliká škoda. Potenciál tam byl.

08.09.2017 2 z 5

Tak nějak jsem čekal, že Zibura je jen namyšlenej floutek, co vydal knížku na základě známé tváře, ale jsem velmi příjemně překvapen. Tváří se to jako cestopis, ale je to spíš velmi vtipná sebereflexe kluka, co má hlavu plnou šílených nápadů, smysl pro dobrodružství a chuť objevovat. Je pravda, že o Nepálu a Číně se z knihy moc nedozvíte, jelikož autor se přesunuje téměř výhradně pěšky, bloudí a vlastně ani nemá cíl. Nicméně Zibura to vynahradí humorem, který si většinou dělá sám ze sebe. V podstatě píše o tom, jak pořád chodí a co se mu při tom honí hlavou. Vedle textu mě ohromily i nádherné ilustrace, které mají na svědomí Tomski&Polanksi. Jedinou vadou na kráse jsou Ziburovy pokusy o poezii, ale ty budu považovat za důsledek podvýživy. Pominu-li skutečnost, že Zibura po světě Českou republiky reprezentuje tím, že smrdí, pere si v potoce a žebrá o jídlo, jsem nadšený a dávám plné počet bodů.

09.01.2017 5 z 5

Tři metry vášně Tři metry vášně Halina Pawlowská

Knížka je v podstatě sbírka autorčiných vzpomínek na kusy z jejího šatníku. Ke každému oděvu utrousí vzpomínku. Někdy smutnou, někdy veselou. Každopádně většina z uvedených historek už byla zveřejněna v autorčiných starších knihách či filmech. Mírné pousmání u mě vyvolaly pouze 2 kapitoly, což je při celkovém počtu 26 trochu smutné skóre. Ženy možná ocení opakované popisy šatů a obtížnosti sehnat padnoucí oblečení pro nekonfekční velikost, ale pro mě byla kniha nudná. Na straně 40 je hrubka jako prase, na straně 144 je slovo píčovina a na 167 je reklama na módní značku, kterou se rozhodla Halina s dcerou založit. Má tohle 60letá autorka bestsellerů opravdu zapotřebí?

09.12.2016 1 z 5