LovelyLucy LovelyLucy komentáře u knih

Smlouva s Adamem: Učitel lásky Smlouva s Adamem: Učitel lásky Jitka Volfová

Dvě hvězdičky a půl. Kniha mě moc zklamala. Čekala jsem asi trochu víc. Nejvíc mi byl nepříjemný styl psaní. Zdlouhavě popsaný děj ale přitom každá část byla hrozně stručná. Jako velká milovnice Fiftyho trilogie to pro mě bylo několik hodin rozčilování, jak to můžou srovnávat. Občas si přečtu některou fanfiction povídku knihy nebo seriálu. A některé slečny pod patnáct let píšou poutavěji a rozhodně s větší slovní zásobou. Ze slovního spojení „uragán vášně“ jsem málem vyskočila z kůže. Celkově erotické scény stály za starou bačkoru. Opravdu to mysleli vážně, když říkali, padesát odstínů po česku? Četli to? Podle knižní obálky (která se mi moc líbila) můj přítel usoudil, že půjde o další prasárnu, jak on tomu říká. :-D no je fakt, že podnadpis „Erotic*“ k tomu vybízí. No, neni to pravda. Ale když jsem se s tím vším smířila a knihu dočetla (slzička ukápla) tak musím uznat, že příběh je fajn jen si s ním někdo dal málo práce. Ale i tak musím říct, že se mi na konec líbila a těším se na další díl.

P.S. neukřižujte mě prosím. :)

02.06.2013 2 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Jsem upíří cvok! Ale mě se kniha tak moc nelíbila. Byla jsem zklamaná. Přečetla jsem jen první díl a dál se radši nepouštěla. Nikomu neberu jestli se mu líbí, to je v pořádku. :) ale já opravdu nebyla spokojená. :(

14.05.2013 1 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harryho jsem si zamilovala jako asi 12letá holčička. Byla to první knížka, kterou jsem přečetla úplně celou. Pohltil mě svět kouzel a stala jsem se velkou fanynkou. Na celé sérii se mi nejvíc líbí, že je určena pro všechny generace. Nikdo se u ní nenudí. Je to prostě klasika. :)

Pád Pád Maya Banks

Jsem zklamaná. Tento žánr mám v oblibě ikdyž ho je trh docela přehlcený. Čekala jsem, že tahle knížka přinese třeba něco jiného. A bohužel jsem se ničeho velkého nedočkala. Už při prvních stránkách jsem se rozčilovala, protože spoustu věcí bylo jako z fiftyho. Což se sice dalo čekat, ale myslím, že i to kopírování má své meze. Chápu, že autorky láká psát něco co funguje, ale myslím, že vždy se tam dá přidat něco ze svého. Knihu jsem dočetla a je pravda, že někdy mě plně pohltila, ale velmi často jsem se přistihla při prolétnutí textu a nevnímala ani o čem je řeč. Moc mi nesedlo ani to, že příběh je psán z pohledu vypravěče. Často se opakující myšlenky a popisky vztahů, byla otrava. Tohle všechno mi to kazilo. Přitom anotace mě opravdu zaujala. Druhý díl si určitě přečtu ale rozhodně to nebude s takovým nadšením jako když jsem si tento díl běžela koupit.

04.09.2013 2 z 5

Život jako dar Život jako dar Britney Spears

Taky jsem byla zklamaná, že příběh neni o Britney samé. Četla jsem jí v předpubertálním věku a myslím, že nebyla až tak špatná. Mě se líbila, ale nevím jestli bych se k ní vrátila.

14.05.2013

Svádění knížete Svádění knížete Patricia Grasso

Byla jsem velmi mile překvapená. Knížka byla úplně jiná než jiné románky toho to druhu. Opravdu jsem se od srdce zasmála a žasla nad přístupem obou hrdinů. Trochu detektivní, ale romantika nechyběla. Moc se mi líbilo, že k prolomení ledů došlo v začátcích knihy a nebylo to jako vždy, že prvních 200 stran jen lehké oťukávání a nenávist mezi hrdiny a pak rychlé podlehnutí citům a svatba a konec. Úžasné. Doporučuji. :)

09.06.2013 5 z 5

Láska hříšného lorda Láska hříšného lorda Edith Layton (p)

Nebylo to zlé. Čekala jsem více romantiky, ale té bylo po málu, aspoň podle mého. Děj byl trochu moc zbrklý ale to se dalo čekat, když hrdinové stále někam cestují. Ale jinak se mi líbila. :)

05.06.2013 3 z 5

Spoutaná Spoutaná Sylvia Day

Krásná knížka. Ten konec mě dostal. Ani tak nejde o to, že by mě to překvapilo, ale bylo to úžasně napsané. Moc se těším na další díl. :)

14.05.2013 5 z 5

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Pro mě nejslabší díl série. Moc mě to mrzí, protože první dva díly jsem opravdu milovala. Tak moc jsem se těšila a nakonec jsem byla zklamaná. Nora mi celou dobu nevadila, ale to její zaryté pannenství v posledním díle, mi přišlo uhozený. :(

14.05.2013 2 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Trochu mi dělalo problém se začíst. Pak ty všechny názvy zbraní, byl pro mě taky trochu problém. Ale to bude asi tím, že jsem holka. Ale když jsem se začetla, hltala jsem každou stránku. Napětí, akce a ten chlapský pohled má něco do sebe. :)

Ničema Ničema Alexandra Benedict

Já byla spokojená. Hltala jsem každé slovo. Hrdina mě bavil. Spousta humoru a ta romantika. Prostě super! :)

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Knížku jsem pořídila až když jsem viděla film. Sice je knížka jiná, ale vůbec mi to nevadilo. Silný příběh a potřebovala jsem krabici kapesníků.

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Úžasný zážitek. Okamžitě jsem byla pohlcena příběhem. Nejvíc miluju ty pasáže z domova důchodců. Je to hořko sladké a myslím, že reálné. Moc jsem si u této knížky poplakala a užila jsem si její společnost.

14.05.2013 5 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Trochu zdlouhavý děj ale jinak je moc pěkná. Nešílím z ní ale tak nějak jsem si jí užila.

Vendeta Vendeta Larry Correia

Právě jsem jí dočetla a jsem celá plná dojmů. Úžasná akce, a přestože jsem spíš na romantiku, tohle si prostě dokážu plně vychutnat. Někdy mám chuť na trochu brutálního boje a všude stříkající krve. A tahle knížka je tím vším nabitá. Trochu jsem se jen lekla, když jsem zjistila, kolik dílů nás ještě čeká. Ale moc se těším na další. Doporučuji!!! :)

06.07.2013 5 z 5

Svatba pro rytíře Svatba pro rytíře Sue-Ellen Welfonder

Hezký romantický příběh. Jen jsem měla pocit, že se to trochu vleče, ale když jsem překonala to počáteční zvykání si na styl psaní, bylo všechno už v pohodě. :)

Pirát a kráska Pirát a kráska Alexandra Benedict

Já si knížku užila. Miluju romantické příběhy s piráty. Nevím proč ale prostě mě to baví. Nejdříve jsem četla druhý díl, takže možná proto se mi nezdála tak špatná jako jiným. Nevím, ale já byla spokojená. :)

Zimní měsíc Zimní měsíc Tanja Heitmann

Nebylo to špatné, ale na mě to bylo nějaké slabé. Chvilku trvalo než jsem se začetla. Málo rozepsaná romantická stránka. Ale je pravda, že jinak je kniha napínavá a konec byl opravdu akční. Jedna z mála knih, u které jsem si byla jistá, že už jí číst znovu nebudu a tak jsem jí prodala.

14.05.2013 2 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Druhý díl se mi líbil mnohem víc. Doporučuji všem Fantasy maniakům. Jen škoda, že musíme tak dlouho čekat na další díl. :(

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Přítel do mě pořád hustil ať si to přečtu. A mně se do ní tak moc nechtělo. A jednoho dne se přítel vrátil z práce a já měla půlku knihy za sebou. Chvilku mi sice trvalo než jsem se do děje dostala, ale když se prokousáte přes popis nového světa kde je spouta druhů démonů, budete si už jen užívat. Akční, humorné a plné napětí.