Loubooker Loubooker komentáře u knih

Konec Syna jitřní hvězdy Konec Syna jitřní hvězdy Josef Opatrný

Kniha vyborna, jako vse od pana Josefa Opatrneho.
Jen bych chtel upresnit, ze kniha nespada do dobrodruzne beletrie, ale spise do publicistiky, popularne naucne { a ze tu naucnost dokaze autor podat vybirne a ctive}, nebot dr. Opatrny je vedec, etnolog, profesor a take velmi zdatny popularizator americkych dejin.
Oproti Poslednim indianskym valkam byla tato pro me ponekud podrobna, ale je fakt, ze zde se zabyva jen bitvou u Little Big Hornu a udalostmi okolo.
Ony severoamericke dejiny a tim padem i dejiny stretu osadniku a vojska s Indiany jsou velice obsahle, vzhledem k rozloze USA a potu kmenu od vychodu na Zapad je to i logicke.
Pro mne jako pro cloveka, jenz o severoamer. Indianech precetl vse mozne a dostupne {dokonce knihu o Kiowech v angline}, je pro mne kniha od dr. Opatrneho prijemna nezbytnost:-}}.

05.06.2017 4 z 5

Krkolomnost Krkolomnost John Francome

Nemuzu rict, ktera kniha od autora se mi libila vice - libily se mi vsechny. Pote, co jsem v urcitem obdobi precetl asi vsechny knihy od Dicka Francise, jsem byl rad, ze jsem narazil na dalsiho anglickeho autora detektivek z dostihoveho prostredi. A stejne kvalitniho a ctiveho. Vyborny odpocinek i zazitek.

17.05.2017 5 z 5

61 hodin 61 hodin Lee Child

Částečně musim, bohužel souhlasit s uživatelem Olle3...
Nebyla to pro mne nejdnudnejsi kniha, to ne, ale po asi 50 stranach jsem ji odložil, pak po čase zase vzal, neboť jsem nic jineho nemal na cteni... Ale při přerušeni četby na nkolik dni jsem se do ní zase musel začitat, což se mi u jiných dílu Reachera nestalo. Pro mne moc dlouhé a to odpocitavani bylo zbytečné.
Pro mne jsou pořad nejlepší Vedra a nejmene zajimavé A přece nezemřeš - u toho jsem si řikal, že to po čase odložím...

12.01.2017 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Vyyyyborne. Vyborne a jeste jednou vyborne. Jen vice takovych pribehu a jen vice takovych autoru, ctivych a pri tom s vaznym tematem.

22.12.2016 5 z 5

Světem zvířat V.: Bezobratlí 2 Světem zvířat V.: Bezobratlí 2 Jiří Zahradník

Co dodat? Tato kniha, stejne jako cela serie je vyborna a doslova jedinecna. Odborny a pritom vyborne napsany text, krasne ilustrace, precizni technicke provedeni {i po 30 letech je kniha jak nova}. Jedinecna v tom, ze podobny pocin jsem od te doby nezaznamenal. Ac nejsem priznivec hmyzu, a spise jsem preferoval Savce a Domaci zvirata, tak i tento 5. dil je skvely.
Dekuji velice autorum.

09.12.2016 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Bylo to vyborne, jak vsechny knihy se Steinem a jeho kumpany...akorat se mi to zdalo trochu komplikovane, porad se objevovali novi podezreli... Ale obdivuji autora a nejen jeho, ze dokaz tal douhy a pri tom celou dobu poutavy pribeh. Drzim mu palce, myslim, ze to je jeden z nejlepsich autoru histor. detektivek u nas. A pro mne je ctivejsi, nebot akcnejsi nez napr. Oldrich z Chlumu od pana Vondrusky, i kdyz ten je take vyborny {ale cetl jsem jen dva Oldrichy a nevim, zda jich budu cist vice...

19.09.2016

Rothschildova flaška Rothschildova flaška Petr Šabach

Vyborne, stejne jako asi kazda Sabachova kniha. A i mne se stalo, ze jsem se smal ve vlaku nahlas... a to snad jiz na druhe ci mozna jiz prvni strane.
Petr Sabach je vyborny pozorovatel lidi a situaci a umi to pretransformovat do velice ctiveho povidani...:-}. Dokaze byt sebeironicky, ci ironicky k hlavni postave. A jeho postrehy na tema Co je to stat, prihody z bernaku... to je proste jedinecne. Pro mne zustava porad velmi oblibeny autor.
Kdo ho ma rad, tak vi i cem mluvim, takze jiz neni treba nic dodavat.
Howgh :-}}.

11.07.2016 5 z 5

Cesta černých ovcí Cesta černých ovcí Harri Nykänen

Vyyyyborna kniha. Skoda, ze jich v cestine neni vice, na zalozce psali, ze pribehu s Raidem vyslo v Evrope asi 20... Myslim, ze tam psali i neco TV serialu.
Tohle by mohl byt novy objev pro ceske nakladatele.

Pro mne to bylo daleko lepsi nez napr. Kristina Ohlsson {doufam, ze se to tak pise, tech ...sonu se ted vyrojilo nejak moc...], kterou jsem odlozil po 40 stranach a urcite se k ni uz nevratim a ostatni ruzni " kralove severske krimi" mne take nijak nezaujali {vsimli jste si, ze nyni u skoro kazde krimi ze Skandinavie pise, ze autor je nova hvezda severske krimi, nebo kral/ kralovna, pripadne kralove skandinavsek krimi, pripadne kralovna danske krimi nebo take kralovna svedske detektivky....].

Zkratka, Cesta cernych ovci byla pro mne vyborna.

18.04.2016 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Na knihu jsem byl velmi zvedav. A ze zacatku se mi moc libila..ale pozdeji, kdyz byl Jonathan na navsteve u teticky, tak se dej pro mne zadrhl a knihu jsem asi na tyden, ci 10 dni odlozil a ani se mi do ni znovu nechtelo. Pak ale zvitezila zvedavost na knihu, autora a pokracovani pribehu...a nelitoval jsem. Pribeh mne opet vtahl do sebe a rad a velmi lehce jsem knihu docetl.
A libila se mi.

Jelikoz to byla moje prvni kniha od autora a protoze tu lide vice chvali a velebi Muze, ktery chtel byt stastny, tak budu verit, ze to lepsi {a mozna spise jen jine, nez lepsi...} mne teprve ceka:-}.

Pridavam jeste komentář po čase - ano, kniha byla dobrá, ale v této oblasti ve mne více dojmu a více mi daly třeba Robin S. Sharma a jeho Mnich, jenž prodal své ferrari.. nebo David Michie a Kouzelník ze Lhasy, i když nevím a nehodlám tyto knihy srovnávat...

14.04.2016 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Uzasna kniha.
Prede mnou je zde jiz tolik vybornych komentaru, ze nevim, co dalsiho sdelit...
Ale cetl jsem ji az po Zitkovskych bohynich, coz si myslim je autorcin majstrstyk {priznavam, ze jsem zatim necetl dalsi knihy autorky...}, takze jsem se neubranil srovnavani, i kdyz knihy jsou o necem jinem. A to srovnavani ve ctivosti, kdy Bohyne mne nepustily od zacatku do konce a u Gerty mne zpocatku pribeh okamzite vtahl do sebe, asi az do poloviny. Pak, kdyz se hrdinky zastavily na miste a pracovaly na jizni Morave, tak mi to pripadalo staticke. Ale dalsi dej mne nezklamal.
A liceni Teresy, po X letech, jak je prijali - neprijali v Rakousku, to byl pro mne hodne silny moment.
Oproti Barbore a jinym ctenarum si nemyslim, ze by Gerta mela nenaplneny zivot - ostatne na nekolika mistech zminovala, ze vse, nejen hned pri vyhnani, ale i pote, delala prave pro dceru, nejdrive pro jeji a jich obou preziti... Aspon tak to vidim a citim ja.
Styl autorky, kdy pozdeji pise za Gertu a za Barboru v 1. osobe, mi vubec nevadil, naopak mi to prislo naprosto prirozene a neubirajici na ctivosti.
A opet, klobouk dolu pred autorkou, a dekuji i za dalsi knihy.
P.S. Jiz se chystam na Fabriku...

04.04.2016 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Pro mne naposto super kniha. Z hlediska zpracovani, prolinani ruznych casovych rovin, formou vypraveni, coz me vubec nerusilo, naopak se to pro mne uplne uzasne prolinalo....
Kniha byla pro mne ctiva uplne od prvni stranky a tesil jsem se vzdy na dalsi chvili, kdy vezmu knihu do ruky. I kdyz mne odrazuji "bichle", tak tady mne to nevadilo, tech 400 stran je naprosto ucelnych.
Zkratka skvela kniha a autorka mi sve umeni potvrzuje ve Vyhnani Gerty Schnirch. Kdyby slo vice hvezdicek, tak dam klidne 6 nebo 7:-}}.
Stejne jako na cteni teto knihy jsem se tesil asi na knihy Jiriho Hajicka, Petra Sabacha ci na Vedra od Lee Childa, i kdyz samozrejme nemohu srovnavat ruznost stylu a zanru.
Proste dekuji autorce.

02.03.2016 5 z 5

Šajeni Šajeni John H. Moore

Jiz jsem to jednou cetl, ale ne cele a myslim, ze zrovna v te dobe jsme nebyl naladen na indianskou vlnu, coz nyni jsem, takze mam v planu se na ni podivat jeste jednou.
Jinak je to velmi obsazna a zajimava kniha, pro vsechny, koho zajimaji skutecni Indiani a skutecna historie techto Native Americans.

11.02.2016 4 z 5

Divoký západ III. - Cesta na Severozápad a trapeři Divoký západ III. - Cesta na Severozápad a trapeři Jiří Černík

Mně hlavně překvapilo, že doba prvnich a "opravdovych" trapperů trvala asi 20 let, od cca r. 1820 a že tito zalesáci lovili témeř vyhradně bobry do pasti. Zminku o této době a trapperech jsem prvně zachytil nahodou v TV na Viasat, kde nahodou takový dokument byl. A co se tyče Huga Glasse, zahlédl jsem o něm zminku v knize Zmrtychvstáni (nedávno šel do kin stejnojmenný film, prý vynikajici), tak jsem na knižku zvědav. Ba přimo se na ni těšim;-).
25.1.2017. Jen přidavam, že z knihy Zmrtychvstáni jsem přečetl asi 40 stran a pak ji vratil do knihovny...nějak mne nezaujala a myslím, že ji už nikdy čist nebudu.

10.02.2016 5 z 5

Zaklínač: Stříbrný meč Zaklínač: Stříbrný meč Andrzej Sapkowski

Zaklínač je jedna z mála fantasy, jež jsem kdy četl. Spolu s Conanem je to asi TOP, poetické ve své drsnosti...
Oba autoři uměli stvořit celé fungující světy.
Viděl jsem i polský serial, možná před čteníma si 3 knih o Zaklínači a obojí je vynikajici.

10.02.2016 5 z 5

Divoký západ II. - Muži víry Divoký západ II. - Muži víry Jiří Černík

Vyborne cteni o mormonech i o jinych cirkvich na uzemi USA.

01.02.2016 4 z 5

Böhmerland 600cc Böhmerland 600cc Michael Konůpek

Vyborna kniha, moc pekne napsana, super postavy, obcas lidova mluva, vyliceni bezneho ci nebezneho zivota v pohranicni vsi, videne ocima kluka v letech 1959 - az 1961 a pak mladeho muze v srpnu 1968. Pripada mi to jako styl Sabacha nebo Hajicka, takze pro mne vynikajici.

A propo, to co se pise nahore v anotaci, neni zcela pravda, o zadny motocykl se tam nejedna - jsme sice teprve za polovinou, ale o tom to neni. Fiktivni lide asi ano, ale autor vychazel z osobnich zazitku a nektera mista jsou fiktivni, ale nektera ne - Zitava, Sluknov... I nazev mesta pobliz hrdinovy vsy, Rumsdorf by mohl byt Rumburk nebo Varnsdorf {omlouvam se za nepresnost, nemam u sebe mapu...}
P.S. O tom motocyklu je tam asi 10 stranek, mozna mene...ale je to jen jedna z epizod malych i velkych dobrodruzstvi malych i velkych nehrdinskych hrdinu vsednich dni...

01.02.2016 5 z 5

Divoký západ I. - Muži zákona Divoký západ I. - Muži zákona Jiří Černík

Opravdovi muzi zakona, nikoliv pochybna individua typu Billyho Kida ci Jesse Jamese... Opet vynikajici, ctive napsana kniha. Chvalim i nakladatelstvi, neni zde asi vubec zadny preklep ci neco takoveho.

Vynikajici kniha.

S tomahawkem proti mušketám I. S tomahawkem proti mušketám I. Jiří Černík

Vynikajici cteni.
Potesilo mne, ze se zde jako jediny cesky autor venuje tak obsahle boji s Komanci a to na asi 70 stranach. Tuto cast jsem precetl jako prvni a byla uzasna, v zadne jine knize ceskeho autora jsem necetl tak obsahle informace. Stejne tak osudy, pribehy a boje Kriku, Cerokiju a Seminolu. Pri cteni jsem se jiz tesil na druhy dil.

Sedm divů Sedm divů Ben Mezrich

Tuto knihu jsem nakonec odlozil a nedocetl... a asi jiz nikdy nezacnu. Posledni dobou mne odrazuji knihy o sile 250 a vice stran, coz neni chyba tech knih... Precetl jsem asi 30 stran, pak jsem knihu odlozil, pak ji asi za 14 dni zase vzal, mrkl doprostred a na konec a rikal si, ze se do ni pustim.. coz se nakonec nestalo. Nejak mi nesedly ty Amazonky, jejich dnesni pokracovatelky a vubec. Pripada mi, ze v oboru zahad, tajnych spolecenstvi je porad na cele pelotonu:-}} Dan Brown a jeho sifry, atd...ale to jen muj laicky nazor.
Na knihu jsem se tesil, nebot se mi od autora libily jeho knihy, jez jsem cetl.

17.01.2016