Divoký západ III. - Cesta na Severozápad a trapeři

Divoký západ III. - Cesta na Severozápad a trapeři https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/4354/bmid_divoky-zapad-iii-cesta-na-severozap-8D2-4354.jpg 5 8 5

Poslední svazek trilogie o Divokém západu se věnuje objevné cestěv na severozápad a přibližuje život amerických traperů v I. polovině 19. století.

witko
28.06.2020 4 z 5

Škoda že celá tahle série byla krátká.

Hiragaen
24.01.2017 4 z 5

Skvělá kniha, plná nových poznatků, jen škoda, že není rozsáhlejší. Jak naznačil závěr, bylo by ještě o čem psát.

Loubooker
10.02.2016 5 z 5

Mně hlavně překvapilo, že doba prvnich a "opravdovych" trapperů trvala asi 20 let, od cca r. 1820 a že tito zalesáci lovili témeř vyhradně bobry do pasti. Zminku o této době a trapperech jsem prvně zachytil nahodou v TV na Viasat, kde nahodou takový dokument byl. A co se tyče Huga Glasse, zahlédl jsem o něm zminku v knize Zmrtychvstáni (nedávno šel do kin stejnojmenný film, prý vynikajici), tak jsem na knižku zvědav. Ba přimo se na ni těšim;-).
25.1.2017. Jen přidavam, že z knihy Zmrtychvstáni jsem přečetl asi 40 stran a pak ji vratil do knihovny...nějak mne nezaujala a myslím, že ji už nikdy čist nebudu.

IYv
10.02.2016 5 z 5

tato knížečka mi přinesla výtečné překvapení. Přiznám se, že jsem začala odzadu díky pátrání po osudech Hugha Glasse, ale určitě si přečtu všechny dostupné knihy od autora.

Loubooker
17.01.2016 5 z 5

Vynikajici kniha.

USA (Spojené státy americké) Divoký západ výpravy a expedice lovci 1. pol. 19. století

Jiří Černík
česká, 1942
2010  93%S tomahawkem proti mušketám I.
2003  93%Divoký západ III. - Cesta na Severozápad a trapeři
2001  87%Divoký západ I. - Muži zákona
2011  90%S tomahawkem proti mušketám II.
2005  100%George Armstrong Custer: 7. kavalerie

Kniha Divoký západ III. - Cesta na Severozápad a trapeři je v