Konec Syna jitřní hvězdy

Poslední bitva generála Custera u Little Bighornu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/58_/58459/konec-syna-jitrni-hvezdy-58459.jpg 4.322
Literatura faktu, Historie
Vydáno:, Road

Kniha Konec Syna jitřní hvězdy

Loubooker
05.06.2017

Kniha vyborna, jako vse od pana Josefa Opatrneho.
Jen bych chtel upresnit, ze kniha nespada do dobrodruzne beletrie, ale spise do publicistiky, popularne naucne { a ze tu naucnost dokaze autor podat vybirne a ctive}, nebot dr. Opatrny je vedec, etnolog, profesor a take velmi zdatny popularizator americkych dejin.
Oproti Poslednim indianskym valkam byla tato pro me ponekud podrobna, ale je fakt, ze zde se zabyva jen bitvou u Little Big Hornu a udalostmi okolo.
Ony severoamericke dejiny a tim padem i dejiny stretu osadniku a vojska s Indiany jsou velice obsahle, vzhledem k rozloze USA a potu kmenu od vychodu na Zapad je to i logicke.
Pro mne jako pro cloveka, jenz o severoamer. Indianech precetl vse mozne a dostupne {dokonce knihu o Kiowech v angline}, je pro mne kniha od dr. Opatrneho prijemna nezbytnost:-}}.

bertrand
30.08.2016

Pan Opatrný je v psaní poněkud neosobní, což často ochuzuje charakteristiky hlavních protagonistů. Výhodou je, že v rámci možností popíše události jasně a nestranně,s úctou k faktu. Já osobně mám radši ty klepy, podrobnosti, historky, které usnadňují a obohacují text, ale Josefa Opatrného si taky rád přečtu.
Jinak knížce by rozhodně prospěla bohatší obrazová příloha.

anonymous8
02.08.2016

K této knize musím podotknout, že pravda je někdy mnohem dobrodružnější a zajímavější než romantické příběhy. Velmi čtivě napsané a pro milovníky Divokého západu jako dělané!

Ajtakrajta
28.05.2016

Věděli jste, že bitva u Litlle Big Hornu trvala vlastně dva dny a nepadla v ní celá sedmá kavalérie, ale jen jedna její část vedená Custerem?! Kdybyste tuto skvělou a neprávem opomíjenou knihu četli, tak byste to věděli. :-)