Lotka Lotka komentáře u knih

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Takový ten lacinější thriller pro ženský. Za ten úplný závěr, který autoři zamýšleli jako třešničku na dortu dávám o hvězdu míň, to už byla naprostá zbytečnost.

30.04.2019 2 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Předvídatelný konec od samého začátku...prostředek nuda a hlavní hrdina ve stylu MacGyvera. Až příšerně americké. A vlastně se po dočtení ptám: proč to bylo až tak příšerně absurdní.

30.04.2019 2 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Skvěle se četla, zajímavý námět. Jen to rozulení tentokrát autorovi příliš nevyšlo. Konec knihy bylo velké zklamání.

10.04.2019 3 z 5

Vztahy bez stížností Vztahy bez stížností Will Bowen

Toto by měla být povinná četba (a to nejen pro mou tchýni)!

05.04.2019 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Závěr trochu klišé, ale jinak dobrá detektivka.

25.03.2019 4 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Nejlepší ze série. Opravdu nezklamala. Detektivka na úrovni, bez zbytečných klišé.

15.03.2019 4 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Díky knize jsem se dozvěděla spoustu nových věcí a rozšířila si obzory o nové aktuální informace a nedívat se na svět tak negativně, ale to je asi tak vše.

15.03.2019 3 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

První půlka skvělá, bezvadně se četla. Návrat do minulosti našeho komisaře - bravo! Ale konec byl pro mě zklamáním. Příliš krkolomné a našroubované.

15.03.2019 3 z 5

List zo záhrobia List zo záhrobia Dominik Dán

Příběhy ve více časových rovinách, které se na konci spojí v jeden. A nezklamalo ani slovo. Dánův humor i napětí bylo na svém místě.

25.02.2019 4 z 5

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Nebyla špatná detektivka, ale nějak se to vleklo a děj mě nedokázal pořádně pohltit.

25.02.2019 3 z 5

Sára Sára Dominik Dán

Výborná detektivka. Dánovek není nikdy dost. Oblíbená parta detektivů, slovní hříčky a humor z toho dělá super čtení.

13.02.2019 4 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Nebyl to špatný příběh, ale to tykání v celé knize bylo nepříjemné.

13.02.2019 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Začala mě bavit víc než za svou polovinou. Když porovnám s novějšími díly, bylo to prostě slabší.

03.02.2019 3 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Tak ta bavila! Jak detektivní připad, tak hlavní hrdinové a vztahy mezi nimi. I když detektivka, tak se objevují vtipné hlášky a je dobře připravené pole na další pokračování.

29.01.2019 4 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Tohle je život... Kniha u které nechcete, aby skončila. Dojemná, drsná, opravdová. Nechtělo se mi s hlavními hrdiny loučit.

26.01.2019 5 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Opět příliš podrobná anotace ke knize, vlatně to je spoiler.
Kniha se četla naprosto výborně, poutavý příběh, který se nedal odložit! Hlavní hrdinka je naivní kravka, tak je nutné to tak brát, protože bez ní by to nešlo.

25.01.2019 4 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Příběh čtivý a i když měl zahrát na city, tak se to zadařilo až na konci. Charakter postav nastolen na začátku knihy a pak se příliš nevyvíjel. Sympatický tam nebyl vlastně vůbec nikdo. A za mě “až moc cirkusu”.

22.01.2019 2 z 5

Mořský detektiv Mořský detektiv Mark Douglas-Home

Průměrná detektivka. Sympatický hlavní hrdina a čtivý příběh. Nesourodý roztříštěný přiběh.

17.01.2019 3 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Backman mě každou svou knihou dojme... K jeho knihám patří úsměv i slzy. Tak osobitý styl vyprávění, který prostě baví.

15.01.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Tohle se opravdu nepovedlo. Hlavní hrdina “génius”, který vše vyřeší a ze všeho se dostane. Zápletka a rozuzlení naprosto neuvěřitelné až bych řekla hloupé.

10.01.2019 2 z 5