Lorelei13 Lorelei13 komentáře u knih

Už hooodně dlouho jsem se takhle nezasmála! Dějiny naší země se vlastně nedají nazvat jinak než "Všichni Zmikundi národa." :D Kniha se tváří vulgárně, ale není! Naopak. Pokud nejste inteligentní člověk s hitorickým přehledem, nebudete se bavit.

30.05.2014 5 z 5

Pozdě v listopadu Pozdě v listopadu Tove Jansson

Pro mne beze sporu jedna z nejlepších a nejmoudřejších knih, co kdy byly napsány. Rozhoně bych ji neřadila mezi dětské,neboť nese velké a hluboké poselství hlavně pro nás dospělé. Proto jsem ji četla už asi 150 krát a pořád z ní čerpám. Je opravdu hodně moudrá.

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Nejlepší ze všech knih od C.J.Tudor a myslím, že už ji ničím nepřekoná.

02.01.2022 5 z 5

O čem se nemluví O čem se nemluví Jess Lourey

Mně se to tedy strašně líbilo! Takhle by měl vypadat thriller, který vás chytne a nepustí.

02.01.2022 5 z 5

Malý špalíček pohádek Malý špalíček pohádek František Hrubín

Přenádherná kniha mého dětství, kterou jsem nade vše milovala.

15.06.2013 5 z 5

Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Miep Gies

Konečně někdo napsal také příběh viděný z druhé strany - o těch, kteří se o postižené holocaustem dobrovolně starali. Zaslouží si stejně, ne-li více úcty, protože oni neskutečně riskovali a obětovali své soukromí,rodinné zázemí, klid a mnohdy i život.

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Perfektní duchařina, krásný popis domu a krajiny, napínavé až do konce.

20.12.2019 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Mně se to tedy velmi líbilo a Jáma tomu nesahá ani po kotníky!!!

11.12.2019 4 z 5

Vladimír Vysockij Vladimír Vysockij Vladimir Semjonovič Vysockij

Nemám rád sebe, když jsem zbabělý a nesnáším, když nevinný je bit. Nemám rád ty, kdo vždy mne snadno uměli za všechno, co je ve mně, pokořit.

15.06.2013 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Není nic krásnějšího než dělat v životě něco, o čem jste přesvědčeni, že má smysl.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Naprostý luxus, tohle se opravdu povedlo tak, že už to nikdo nepřekoná.

11.06.2013 5 z 5

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Naprosto strašlivé,tento příběh je pro mne neúnosný. Kniha, kterou jsem četla jedním dechem a doufala, že všichni shnijou v pekle za to, co jí udělali.

11.06.2013 4 z 5

Lída Baarová & Joseph Goebbels - prokletá láska české herečky a ďáblova náměstka Lída Baarová & Joseph Goebbels - prokletá láska české herečky a ďáblova náměstka Stanislav Motl

Tato kniha mi vzala všechny iluze o tehdejších filmových hvězdách.

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Opět skvělé drama plné gradujícího napětí a scén, kdy vás mrazí v zádech. U této knihy mám pocit, že je ve svém důsledku, po tom, co vám to všechno dojde, nejsmutnější.

Smršť Smršť Johan Theorin

Podle mě naprosto brilantní kniha a zatím autorova nejlepší, která se čte jedním dechem, protože se od ní nedá odtrhnout. A líbí se mi to zcela přirozené vnímání nadpřirozena, které je ve skutečnosti mnohem přirozenější než chování člověka.

Strach Strach Jozef Karika

Knihu jsem doslova zhltla, perfektní thriller!

29.11.2019 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Dobře napsané, napínavé, ale ten King je tam opravdu hodně znát, až moc. Tím pádem moc brzy odhadnete, o co půjde...:(

29.11.2019 3 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Rozhodně zklamání a velké rozčarování. Zmatený děj, trapné všudypřítomné vulgarity (vyloženě beskydská mluva...!) a celkově je to takové nějaké zmatené a nijaké. V žádném případě bych tento výtvor nepřirovnávala ke Stephenu Kingovi, protože do čtení jakékoli jeho knihy jsem se nikdy nemusela nutit...

11.08.2015 2 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Opět parádní jízda, která člověka nepustí a nenechá vydechnout. Jen oproti Písečnému muži místy zbytečně zdlouhavé a souhlasím se všemi, které štvala Margot. ;)

24.07.2015 4 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Naprosto perfektní thriller, takhle to má vypadat !!!

24.10.2014 5 z 5