Loginus Loginus komentáře u knih

Malý Bobeš Malý Bobeš Josef Věromír Pleva

Jako u většiny knih povinné četby si myslím, že četba by povinná být neměla. A konkrétně u této knihy je potřeba jistý věk, aby si člověk dokázal příběh a ukázku života doby náležitě vychutnat. Doporučuji...

Naše parta Naše parta Karel Ptáčník

Bezesporu jedna z nej knih mého dětství, po které s chutí sáhnu i dnes. I když už je to vlastně historické čtení. Balón nemá chybu a jeho deník je kouzelný. Hravé, zábavné lehké a letní. Top.

Alík a tři šlechtici Alík a tři šlechtici Vlastislav Křivohlavý

Má oblíbená kniha, kterou si oblíbili i moji potomci

13.06.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Zklamání, ale zase né tak veliké. Prostě průměrná detektivka do které jsem se nemohl začíst.. Asi pomalu přestoupím zpátky na jiný žánr

12.06.2017 2 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

I mistr tesař se někdy utne. Jak mám Olsena rád, tak tohle byl výstřel mimo.(Snad i do vlastních řad). Oddělení q tu nemá příliš prostoru a knihu ovládl mouřenínek Marco. Jediný klad je pro mě ten, že se jedná o variaci na Olivera Twista, protože sirotci měli v té době asi stejnou reputaci jako Gypsy. Na druhou stranu tento snědý, zvídavý a hodný Mirek Dušínovic je skoro na hraně parodie. A třeba někdo poslední dobou nutí severské autory k propagaci uprchlíků. Nevím. Ale byl bych rád, aby už Olsen dál takhle neblbnul. Jinak i dost nudné.

12.06.2017 2 z 5

Ve slepé uličce Ve slepé uličce Henning Mankell

Můj první knižní Wallander a jsem spokojený. Sedí mi hlavní hrdina i jeho myšlenky. Případ taktéž zajímavý a po nedávno přečteném díle Odvedu vás do Sierra Madre zajímavý pohled na osamělého bojovníka. Kniha mi zkrátka sedla, snad i pro uvěřitelné vyšetřovací metody, možná i dílem, že se odehrává o nějaký ten pátek dřív, bez mobilů a dalších vymožeností.

12.06.2017 5 z 5

Vystěhovalci I. Vystěhovalci I. Vilhelm Moberg

Ohromující kniha. Je to neuvěřitelně pomalé, za první díl knihy vlastně sotva vyjedou. Ale... Je to nádherně napsané a při čtení i dlouho po něm mám pocit, že autor mi dokázal dát kus té doby. Skvělý obraz lidí, jejich osudů. Na těch lidech mi záleželo a prožíval jsem s nimi jejich naděje a zklamání. Je to... Prostě život... Totéž by se patřilo napsat i k dalším pokračováním. Ale myslím, že je to jasné.

12.06.2017

Vystěhovalci Vystěhovalci Vilhelm Moberg

12.06.2017 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Tohle mě bavilo jiným způsobem. Bylo to spíš na hraně.. Prostě jsem se musel během čtení hodně smát, ale vůbec mi to nevadilo. Závěr mě překvapil. Nemyslím tamto, ale to druhé.
-Léčila? Jestli se léčila? Sežrala všechno z lékarničky a brala různé drogy, ale jestli tomu chcete říkat léčba- (takhle nějak to tam zhruba je, prostě úlet)

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Tak tady se mi hodně líbila záporova linie, skoro stejně jako vyšetřovatelská. Opět jsem se skvěle bavil, přečteno jedním dechem. Pěkně nastíněné otázky víry, fanatismu. Vzpomínal jsem přitom na Vystěhovalce.

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Opět moc dobré a zajímavé. Hlavní postavy baví. Téma školy je dobré a dává smysl. Né vždycky se to podaří autorům viz pozdější mráz a králíci. Ale to je moje věc.

08.06.2017 5 z 5

Tajemný cizinec Tajemný cizinec Mark Twain (p)

Fantastické filozofické dílo v kabátu starého zabržděného rakouska. Poukazuje na lidskou malost, slabost... A lidskost. Se spoustou věcí z této knihy nemohu než souhlasit. Poutavé a nedoceněné.

08.06.2017 5 z 5

Mám to raději než Toma Sawyera. Nejvíc se mi líbí příběh do té doby než se s ním Huck opět setká, ale celkově moc dobré-

Černý šíp Černý šíp Robert Louis Stevenson

Klasika.. Nezapomenu jak mě tatínek vzal do kina na skvělou indiánku Černý šíp. (Chtěl napravit fiasko, způsobené tím že mě vzal na akční film plný střelby -Muž od sněžné řeky.) A k velkému překvapení to nebyla indiánka, k otcově zjištění se používaly šípy i na evropském kontinentě. V tomhle případě na britských ostrovech. A já vůbec nebyl zklamaný. Naopak. A pak jsem hned letěl do knihovny a knížku si přečetl. Úžasná rytířská, zbojnická věc plná padouchů a ušlechtilých hrdinů. Pak se objevila zabalená pod stromkem. Nádhera.
Dodnes když slyším cinkat zvoneček, vzpomenu si na "malomocného"

Dva divoši Dva divoši Ernest Thompson Seton

V téhle knize je všechno... Hrdina se kterým se mohou leckteré děti s láskou k přírodě a nepochopením rodičů ztotožnit. Yan je možná ve všem nejlepší, ale je to hlavně o zájmu a snaze. Pohltilo mě to. Netroufám si odhadnout, kolikrát mi byla tahle knížka skvělým společníkem.

Patnáctiletý kapitán Patnáctiletý kapitán Jules Verne

Tahle Verneovka mě dostala asi nejvíc a možná to bylo i věkem. Vzpomínám na ni s láskou a občas si ji znovu přečtu, jen pro zlepšení nálady. Doufám že se mi někdy poštěstí znovu zkouknout ruské filmové zpracování, které bylo mimořádně vydařené.

V zámku a v podzámčí V zámku a v podzámčí Božena Němcová

Od Boženky Němcovic jedna z mých nejoblíbenějších...

08.06.2017 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

To nejlepší co jsem v žánru četl. Alespoň pokud jde o zábavné detektivky. Postavy se chovají skvěle a dává to smysl. Asad s Carlem jsou super, tohle mohu s čistým svědomím doporučit každému.

07.06.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Ó můj bože! Už jsem s tím chtěl seknout, s celým Keplerem a naletěl zdejšímu hodnocení. Dal bych tomu možná i dvě hvězdy, ale takhle přehodnocená kniha...
Ó můj bože! Začíná to být nějaká móda s tím terorismem a uprchlíky vůbec? Ta linka byla trapná od začátku až do konce. Úchylná rodina atd.. Tunel.
Ó můj bože! Být Švédský policista, tak nejspíš půjdu zavraždit autory. Myslím že naše městská policie, nebo i ochranka z tesca je lepší než jejich speciální jednotky. Dobrá degradace.
Ale vážně. Moc hodně nepovedená variace Deseti malých černoušků. Postavy se chovají jako idioti. Je to paráda. Asi mám jiný vkus, ale nechápu lidi co nad tímhle dílem slintají. Nejspíš je vzrušila dementní sitauce z Janet na veřejných záchodcích, či jiný popis nechutných detailů.
Není to úplný odpad, to ne. Pro mě je pozitivní, že jsem si knížkou nekoupil a neutratil za ní těžce vydřený grejcar. A že mě to donutilo se tu zaregistrovat a začít psát komentáře.
Jinak s těmi uprchlíky atd. to byla narážka na Olsenovic Marca. Ale to bylo aspoň chvílemi legrační.

07.06.2017 1 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Tohle už začíná být vážně slabší. Průměr. Autoři se začínají vyžívat v detailech a snaží se šokovat. Přestává mě to bavit.

07.06.2017 3 z 5