Lofda Lofda komentáře u knih

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Bastarda a Cizince jsem četla před nějakou dobou a Hráčem jsem se k sérii opět vrátila, takže za mě ANO, bavila jsem se.. Než se pustím do dalšího dílu, dám si asi zase trochu odstup, ale určitě se k Božské sérii hodlám vrátit.

Jedna malá lež Jedna malá lež K. A. Tucker

Za mě ještě o kousíček lepší než Deset malých nadechnutí.. Čekala jsem podobný příběh a ono bylo všechno jinak. Ale oproti předchozí knize, kdy na závěr přišlo překvapivé řešení pro mě již odhalené zápletky, tady byla zápletka sice do téměř poslední chvíle nejasná, ale zato o to rychleji vyřešená.. Uvidíme co dál, těším se na další díly, autorka píše čtivě, a to mám ráda ;-)

Čtyři vteřiny rozhodnou Čtyři vteřiny rozhodnou K. A. Tucker

Bohužel, zatím nejslabší díl série. Autorka píše čtivě, dobře se čte, ale ten příběh mi přišel.. No nevím, celá ta zápletka s drogovou mafií :-( Navíc co všechno stihla slečna prožít ve svých 18letech?! Její uvažování mi k tomu věku nesedí.. Ale jako odpočinkové romantické čtení ok.

Pátá cesta k pádu Pátá cesta k pádu K. A. Tucker

O něco lepší než předchozí díl, ale na první dva už to podle mého názoru asi nemá.. Autorka píše čtivě, bavily mě některé hlášky, a to dost ;-) Ale nějak jsem prostě čekala víc? Tady mi chyběla lepší zápletka nebo nevím? Ale i tak dávám 4*, protože dle mého v tomto žánru patří autorka k těm nejlepším. Doufám, že se s jejími příběhy ještě v budoucnu setkám.

Nepřátelé a milenci Nepřátelé a milenci Simona Ahrnstedt

Musím přiznat, že mě až tak nenadchl konec ;-), ale jinak jsem byla nadšená! Propracovaná zápletka, napětí, krátké kapitoly a k tomu chemie nejen mezi hlavní dvojicí.. Autorka několikrát naťukne čtenáře, aby měl o čem přemýšlet, odhadoval co bude dál a ono se časem ukáže, že to je všechno ještě trochu jinak. Výborně napsáno, tleskám a pouštím se do dalšího románu této autorky, protože její knížky mě prostě baví!

30.12.2018 5 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

David a Evelyn byli skvělí a když se v jejich příběhu objevil Mal, bavil mě. Těšila jsem se jak on a jeho láska.. No, jsem ale nějak na rozpacích. Docela mi lezl na nervy, jak kdyby byla knížka úplně o někom jiném? Anne byla taky zvláštní. Hezky se to četlo, styl autorky mi sedí, ale nic převratného, je mi líto..

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Knížka se opravdu moc hezky četla, vzala jsem to vlastně skoro na jeden zátah. Erin Watt je jistota. Nejraději bych dala hodnocení 3,5*, což ale nejde, takže.. Asi jsem čekala trochu víc, trochu komplikovanější zápletku, nevím.. Možná nejsem ta správná cílová skupina.. Moc hezká jednohubka, ale asi už nebudu mít důvod se ke čtení vracet, i když další knížky od této autorky/autorek si ráda přečtu ;-)

30.12.2018 3 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Čekala jsem oddychovku s nádechem zimy a přesně to jsem dostala ;-) Taková horská chata a hořící krb, idylka.. Moje první kniha od J. Lynn a jak jsem četla různé názory, je to jedna z jejích slabších. Takže zklamaná nejsem, ale ani zrovna nadšená, za mě průměr v rámci žánru.

Pošli svíci po řece Pošli svíci po řece Vlaďka Sacká

(SPOILER) Nevím, jak to teď hned po dočtení všechno shrnout..?? Asi se hodně rozepíšu ;-)

Na knížku jsem narazila náhodou, díky oblíbené uživatelce Wabinka, tímto děkuji!! Když jsem zjistila, že se odehrává ve Vietnamu, bylo hned rozhodnuto a navíc jsem si ji mohla okamžitě online půjčit v knihovně, paráda!!

Ve Vietnamu jsme strávili letos v březnu tři týdny a já jsem se domů vrátila s tím, že jsem toho stihla poznat (a ochutnat ;-)..) hrozně málo a že se ještě někdy musíme vrátit a já do té doby musím o této úžasné zemi nasát co nejvíc informací jen půjde!!
Takže - najdou se pasáže (viz citáty co uvádím na závěr), kdy jsem si řekla, že takhle přesně jsem se tam cítila já, ale celkový dojem? Kdybych tuto knížku četla před tím, než jsme koupili letenky, asi by mě od návštěvy odradila. A to by byla hrozná škoda! Protože Vietnam je nádherný, plný neuvěřitelně milých lidí, výborného jídla a s neskutečně krásnou přírodou!!! A i když jsem si to dopředu vážně nemyslela, zamilovala jsem si i ten blázinec, který nabízí Hanoi, má to prostě svoje kouzlo. Takže, nás se nikdo nepokusil okrást, podvést, max. zjistíte, že jako turista máte "příplatek", což se vám stane i jinde a každopádně pořád jsou to směšné ceny.. Neviděla jsem jedinou krysu ani švába, nepotkala nás žádná "Faraonova pomsta".. Je to prostě Asie, s tím jsme odjeli a to jsme dostali. Vedro a dusno taky pár dní bylo, bohužel za nás i docela děsivý smog, což bylo snad ale jediné negativum (jo a komáři). Takže je mi líto, to co jsem od knížky čekala nejvíc - Vietnam a nový/ještě lepší pohled na něj, to jsem nedostala. Možná jsem jen naivní turistka, ale s dovolením si svou naivní iluzi ponechám, pro další návštěvu bude možná potřeba ;-)

Ale teď vezmu knížku z té druhé strany, a to jsou postavy - Aneta, Petr, Marta.. Musím říct, že tady mě autorka víc než mile překvapila, ten příběh mě opravdu moc bavil, líbilo se mi, že ani jeden nejednal podle "šablony".. Několikrát mě svým chováním dokázali překvapit, všechny ty leckdy vypjaté emoce jsem jim věřila. V tomto případě není co vytknout, snad jen ten kraťoučký epilog, já bych totiž moc chtěla vědět, jak to s nimi bylo dál??!!
Ta pointa související s názvem knihy, ta je vlastně geniální. Doufám, že se s autorčinými knihami ještě v budoucnu setkám, budu se těšit!!

"Marta říkala, že v ní vidí jen chodící bílou peněženku, ale Aneta získala i opačnou zkušenost. Možná chtěla mít nasazené ty růžové cestovatelské brýle, avšak začínala se tu cítit prostě dobře. A to jídlo!"
"I ona byla okouzlená. Zamilovala se. Tentokrát ne do muže. Zamilovala se do země. Do města. A tušila, že nejvíc se zamilovala do iluze." ;-)

29.05.2023 4 z 5

Cesta na vrchol Cesta na vrchol Ewelina Dobosz

Přiznávám, že jsem zklamaná. Na tuhle knížku jsem se těšila, protože.. mám ráda romantické příběhy, trocha té erotiky nikdy není na škodu, v poslední době jsem přišla na chuť polským autorkám, opravdu hodně se mi líbila obálka, navíc u nás doma jsem odmala byla obklopena knížkami z hor, protože můj taťka tyhle příběhy a hory miluje, v Himálaji byl několikrát a absolvoval mj. i trek do základního tábora pod Everest, ale.. Sorry, tahle knížka měla všechny předpoklady, ale nesedlo mi to. Já mám ráda příběhy, které hezky plynou, tady byl samý skok, všechno páté přes deváté, některé situace byly popsány až nekonečně detailně a za chvíli hop a řešíme už uspěchaně něco jiného. Trochu jsem se ztrácela. Samotný výstup na horu jak z rychlíku a už seděli v letadle domů. Livii jsem nechápala celou dobu a ani to vysvětlení na závěr jí extra plusové body nepřineslo, škoda..

"Nejtěžší je popadnout dech. Musíte se zastavit a hodně se soustředit. A když se to podaří, všechno pak už bude jen lepší."

16.04.2023 2 z 5

Únos do Řecka Únos do Řecka Jennie Lucas

Výběr této knížky byl čistě kvůli názvu a obálce knihy, to abych se naladila před dovolenou.. No, Řecka tam bylo minimum, zato prim tam hrál fešný Řek, protiváhou mu byla milá a vážně dost neuvěřitelně naivní Rose. A já jsem si zase připomněla, proč už Harlekýnky dlouho nečtu. No, dočetla jsem, ale už se těším na něco reálnějšího, a to mám pohádky pro velký holky fakt ráda ;-)

29.09.2022 2 z 5

Záruční list na život Záruční list na život Táňa Kubátová

Autorčiny knížky mám ráda, ale tentokrát, vlastně ani nevím proč, mi dělalo opravdu problém to dočíst..

07.08.2020 2 z 5

Skotova zajatkyně Skotova zajatkyně Sabrina Jeffries

Cíleně jsem sáhla po historické romanci, ve které nehledám reálný příběh, ale jen jednoduchou romantiku, tady navíc i s trochou mého oblíbeného Skotska. Dostala jsem co jsem očekávala a časem si určitě přečtu od autorky něco dalšího.

03.03.2020 3 z 5

Ve víru rocku Ve víru rocku Katy Evans

Kdysi už jsem tuto knížku četla a ze série se mi líbila nejvíc.. Teď, když jsem se k ní vrátila, budu mnohem víc kritická. Až na závěr, kde se příběh rozmotá, se víc než polovina knížky řeší pořád dokola to samé.. A ano, pochopila jsem, že měl vlčí oči a prsten na palci, nemuselo se to opakovat na každé druhé stránce.. Dávám 3*, a to si pořád nejsem jistá, jestli to není moc?

03.10.2019 3 z 5

Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Alena Damijo

Moje hodnocení možná není úplně objektivní, ale prostě musím dát plný počet. Británii mám ráda, i když já jsem vždycky jen ten turista, každopádně se tam ráda vracím. Navíc vyprávění o čtení, sledování seriálů u žehlení a háčkování spojené s koukáním na TV, jako kdybych to psala já... ;-) Vtipné postřehy - na život obecně, výchovu dětí (a to nejen vlastních), manžel, který nakoupí 3x za sebou zelený jar :-)... Bavila jsem se, hodně! A bonus navíc, když jsem četla o pěveckém sboru Kvítek a paní učitelce Dítětové, vrátilo mě to do dětství. Pocházím totiž z toho stejného malého města jako autorka, dokonce si ji z dětství pamatuji, ono je to opravdu malé město a chodily jsme na stejnou základku, i když já o pár ročníků výš... tam u nás zná prostě každý každého a mě zasáhla trochu vlna nostalgie. První díl jsem zatím nečetla, ale dneska jsem ho objevila v knihovně, už ho mám doma a těším se na další vyprávění!

30.07.2019 5 z 5

Zapomenutá Zapomenutá Catherine McKenzie

Moc pěkný příběh, opravdu výborně se mi to četlo. Nutí vás k zamyšlení nad tím, jak je někdy těžké poskládat si život zpátky dohromady, ale třeba je to opravdu o tom, že všechno zlé je k něčemu dobré a věci plynou tak jak mají, jen my prostě na začátku nevíme proč... Mám ráda příběhy, kterými se vine romantická linka a nemusí to být nutně osa příběhu, takže i toto mi kniha splnila. V jiných komentářích jsem četla, že čekali vysvětlení ohledně toho, proč vlastně její matka chtěla, aby odjela do Afriky, proč vůbec bylo v knize tak málo Afriky..? Za sebe myslím, že to nevadilo a pro pochopení příběhu to nebylo podstatné, autorka řekla co potřebovala. Co pro mě ale bylo tak trochu zklamáním, byla závěrečná část knihy. Nejdřív příběh nenásilně plyne a najednou se potká jakože detektivka, nadpřirozeno, romantika a nevím co ještě, od všeho něco a dohromady zmatek a pak konec, happily ever after.. Napadlo mě, že by to byl skvělý scénář pro film, ale na knihu mi to připadalo překombinované a nedotažené. Škoda.. Každopádně autorka píše čtivě a ráda si od ní ještě něco přečtu :-)

12.04.2019 4 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

Vlastně rozumím všem těm vysokým hodnocením a nadšeným komentářům. Jenže já už prostě dávno nejsem YA skupina a tentokrát to asi bylo na obtíž. Jared mě bavil, ale hlavní hrdinka už méně. A závěrečné drama..?..

03.03.2019 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Moc jsem se těšila, až si tuto novinku od mých oblíbených autorek přečtu a zklamaná rozhodně nejsem. Oproti předchozím knihám trochu "ubraly", ale o to víc romantiky v knížce najdete ;-) Za mě velká spokojenost, nenáročná odpočinková jednohubka :-)

21.02.2019 4 z 5

Žena pro třetího krále Žena pro třetího krále Ludmila Vaňková

Jedna z mých oblíbených knih. Eliška Rejčka je má oblíbená historická postava, paní Vaňková má oblíbená autorka ;-) Taková správná červená knihovna na pozadí historických událostí..

30.12.2018 5 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Příjemné překvapení! Vlastně dostala jsem víc než jsem očekávala. Vtipně napsané (třeba ten nový pohled na mého oblíbeného Iáčka a tygra, medvídka Pú a sovu), navíc podle mě výborný popis postav a děje.. Kniha psaná z pohledu chlapa taky zajímavost, i když nevím, jestli chlapi takhle opravdu vždycky uvažují..? Ale proč ne, četlo se mi to dobře. Vím, že někomu tam postava toho Tařina ex možná vadila, ale mně vůbec a ta část děje odehrávající se v River Falls mi přišla nej.. Ok, typické klišé a "happily ever after" konec, zamilovaný playboy co má teď oči už jen pro tu jednu.. Ale já se bavila a ráda si od autorky přečtu i něco dalšího ;-)