Lka Lka komentáře u knih

Něžně háčkovaný čas Něžně háčkovaný čas Stanislav Rudolf

Taky jsem se díky ČV vrátila k autorovi mého mládí. Příjemné čtení.

12.05.2023 4 z 5

Nevyhnutelná opotřebovanost citů Nevyhnutelná opotřebovanost citů Zidrou (p)

Moc krásný komiks, včetně nádherné ilustrace. Ze začátku trochu smutné, jak na nás působí stárnutí. Pak se vše obrátí, a jak je vidět, ani v důchodovém věku není nic ztraceno. Nebudu nic prozrazovat, ale ten závěr knihy si moc reálně nedokážu představit.
Tato kniha opravdu vezme za srdce.

03.09.2022 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Audiokniha :
Kniha se mi celkově líbila, měla pěkný námět. Knihu jsem poslouchala jako audio a musím říct, že dost často jsem byla myšlenkami jinde než u knihy. Ale nevzdám to a budu pokračovat v dalším díle.

05.04.2022 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Knihu už jsem četla, ale protože jsem si ji už moc nepamatovala tak jsem si ji vyslechla jako Audioknihu. Chci pokračovat ve čtení dalších vydaných knih, které jsem nečetla. Tím si připomenu, co se odehrávalo v předešlých knihách.
Knihy autorky se mi líbí, i když je to někdy drsné.

13.04.2021 5 z 5

Knihkupkyně z Dachau Knihkupkyně z Dachau Shari J. Ryan

Krásný a dojemný příběh o velké lásce, odvaze a zradě. Jsou tu dvě roviny, příběh Grace a Matildy. Grace je vnučkou Matildy, která se postupně dovídá, jak to vše bylo. Škoda, že jsem se nedozvěděla, jak to bylo i s Runou - dcerou Matildy.
Kniha určitě stojí za přečtení.

23.01.2024 5 z 5

Hranice zvrhlosti Hranice zvrhlosti Jan Urban

Audiokniha :
Tak to byl nářez. Kniha mě hned vtáhla a nepustila. Docela drsné. Kdo nezná tématiku BDSM, něco se tu dozví. Určitě se budu těšit na další knihu.

19.01.2024 5 z 5

Ženy zločinu Ženy zločinu Lucie Bechynková

Mně se kniha moc líbila. Rozhovory i příběhy byly super. Nejvíc se mi líbil poslední příběh a poslední rozhovor. Dostala mě informace, že vězeň stojí stát 600.000 Kč i víc ročně. Určitě si přečtu další knihy autorky.

23.10.2023 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Audiokniha :
Moje druhá kniha od autorky a můj pocit opět stejný. Je to napínavé, nutí mě to poslouchat stále dál. Ale pořád jak když mi tam něco chybí.

22.10.2023 4 z 5

Tráva Tráva Keum Suk Gendry-Kim

Příběh jedné ženy, která byla donucena žít jako sexuální otrokyně za druhé světové války.
Silný příběh, krásná grafika.

04.08.2023 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Krásný komiks nad kterým jsem se opět usmívala a v některých situacích se poznávala.
Krásné ilustrace.

01.06.2023 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Silný příběh dvou lidí. Příslušník SS Franze se v Osvětimi zamiluje do židovské dívky Mileny, která si díky jemu zachrání život. Výborně vykreslená atmosféra té kruté doby. Až jsem se chvílema bála číst dál a trnula, jak to vše dopadne. Moc se mi líbil epilog knihy a můžu říct, že i překvapil.

26.04.2023 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Audiokniha :
Zajímavý příběh dívky Eleanor, která se vyrovnává se zážitky z dětství. Eleanor je trochu jiná, zvláštní a přesto sympatická.

19.05.2022 4 z 5

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Knihu jsem přečetla. Jsou to opět takové příběhy ze života. Ale myslím si, že za chvíli nebudu vědět o čem příběhy byly.

01.02.2022 3 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Audiokniha :
Zajímavý příběh člověka, kterému říkali Motýlek. Byl odsouzen na doživotí za vraždu, kterou nespáchal. Kniha je plná pokusů o útěk. Někdy zdařilých a někdy ne. Přikláním se k názorům, že to není moc uvěřitelné, jak trestance měli všude rádi.

23.10.2021 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Audiokniha :
Moje první seznámení s Josii Quinnovou a za mě super. Čtivé, napínavé. Poslech byl taky super. Už se těším na další díl.

28.03.2024 5 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Audiokniha :
Na knihu jsem se těšila, ale do první půlky jsem docela bojovala. Musela jsem se nutit do poslouchání. Měla jsem problém s tolika jmény, chvílema jsem přemýšlela kdo je kdo...
Ale od druhé půlky už jsem se zabrala a nemohla od toho odejít. Tolik smutku v jedné rodině. Nakonec můžu říct, že příběh se mi líbil...

17.06.2023 4 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Audiokniha :
Moc hezky napsaná kniha o vztazích v jedné rodině. Poslech v podání Krajča byl super. Od knihy jsem moc nečekala, ale příjemně mě překvapila a určitě se vrhnu na další knihy autorky.

13.04.2023 5 z 5

Zázrak jménem Maggie Zázrak jménem Maggie Kasey Maddock Carlin

Audiokniha :

Tuto knihu by si měl přečíst každý, nejen pejskaři. Trhalo mi srdce, co vše si Maggie musela zažít.

16.03.2023 5 z 5

Život byl pes Život byl pes Helena Rytířová

Audiokniha :
Krásný příběh jednoho pejska, který se jmenoval Život. Konec knihy mě dostal, protože stejný konec měl i můj pejsek (stejná nemoc), a taky se se mnou před smrtí rozloučil...

02.03.2023 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Audiokniha :
Opět další skvělý díl ze série Martina Servaze.

07.12.2022 5 z 5