Lira Lira komentáře u knih

Prokletí Prokletí Lisa Jane Smith

O něco chudší než jednička, která mi připadala nejlepší, ale stále dobré čtivo. Oproti Upířím deníkům je toto lepší série, kde jsou postavy více zajímavější. Stefana lituji, že ztratil svou lásku.

Sny Sny Richelle Mead

Dá se to dobře číst a úplně mě to vtáhlo do příběhu. Georgie zažívá problémy kvůli problémům se Sethem a při tom musí řešit i své nesplnitelné sny. Já nejsem typ, co chce děti, ale pochopila jsem její situaci a respektovala její přání. Také se mi líbily části z minulosti a... Je toho dost.
Shrnuto: Dobrá četba.

Na vrcholu Na vrcholu Richelle Mead

Tahle kniha mě zaskočila. Oproti předchozí se mi zdála poněkud hloupá, ale i čtivá. Děj se mi líbil, ale nějaké části mi nepřipadali moc ,dokonalé'. Postrádá to to, co to mělo v první knize.

Trápení Trápení Richelle Mead

Jako první věc, co by se měla říci je, že je to pro dospělé. Kniha mě zaujala už hned od začátku a zdálo se mi to prostě fantastické. Líbí se mi postava Setha a někdy mě bavil Carter. Jiné série jsem od této autorky nečetla, ale pokusím se o to, abych si přečetla Vampýrskou akademii.

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Díky předchozí knize jsem ani nehádala, že by to mohlo být lepší. Nejsem velký, ne nejsem, fanoušek Twilight a neslintám nad plakáty hlavních postav. Kdysi jsem fanoušek ovšem byla, ale můj názor se postupně měnil a já si uvědomovala, že takhle to nejde.
Od knihy jsem už od začátku nic velkého nečekala (škoda), spíše jsem čekala zklamání. Nepřišlo, ale i tak kniha mi v sobě dojem nezanechala.

10.03.2013 2 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

U toho dle jsem viděla dříve film, který mi chuť číst knihu trochu zkazil, ale i tak jsem se dala do čtení. Kniha byla trochu hloupější než Stmívání a scéna z tím motorkářem mi připadala blbá.

Jo a prosím, přestaňte každou knihu nebo povídku přirovnávat ke Twilight, protože já píšu povídky a pořád toto někdo dělá.!
Nesnažím se kopírovat Stmívání!

10.03.2013 3 z 5

Prokletý maturiťák Prokletý maturiťák Stephenie Meyer

Nevím, jak knihu hodnotit, jelikož se mi nějaké příběhy příliš nezamlouvali. Asi půl na půl. Příběhy nějaké šly, ale další byl trochu zmatek. Bylo mi také líto, že u jednoho z příběhů není pokračování.

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Myslím (podle mého názoru), že je to nejhorší kniha ze všech. Nedočetla jsem jí, ale byla jsem skoro u konce. Nelíbilo se mi, že Jacob se zamiloval zrovna do Renesme a Bella byla tak pitomá a chtěla, aby se ta zrůdnost deformující jí, jí zabila.
Bella je strašná potvora.

10.03.2013 1 z 5

Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije Meg Cabot

Od Meg Cabot jsem přečetla jen asi Prokletý maturiťák, ale tato kniha mě též překvapila. Hlavní postava se mi líbí a příběh byl velmi napínající. Když jsem knihu dostala do ruky, tak to jsem měla doporučené od své mámy. Knihu jsem začala číst z nudy a teď toho vůbec nelituji.

Bílá je barva kouzel Bílá je barva kouzel Laurie Faria Stolarz

U toho dle moc nevím. Líbil se mi románek Stacey a Jacoba, ale příběh mi připadal trošku hloupý a nějaké části tam nemusely ani být (byly hrozné). Dala bych za dobré čtení o bod méně.
Knihu si přečtěte a posuďte sami.

09.03.2013 4 z 5

Modrá je barva nočních děsů Modrá je barva nočních děsů Laurie Faria Stolarz

Obyčejně jsem pro románek hrdiny, ale i tahle kniha se mi líbila a děj nebyl nudný. Jsem čtenář, který si knihu vychutnává v klidu a dlouhou dobu, a ta doba byla vždy pro mne příjemná.
Pro mne tedy příjemná změna.

09.03.2013 5 z 5

Váhání Váhání Maggie Stiefvater

Druhá kniha je o něco slabší než první, ale konec mě dostal. Bohužel jsem neměla po ruce třetí díl, tak jsem nějakou dobu nevěděla, jak to dopadne mezi Grace a Samem. Moc pěkné čtení to bylo.

08.03.2013 4 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Příběh musí být romantika a fantasy, tato kniha je stoprocentně to, co jsem hledala a určitě jsem se nenudila. Úžasný příběh a zajímavé postavy mi udělali četbu knihy příjemnou a ráda jí doručím těm, co váhají nebo nevědí, co číst.

08.03.2013 5 z 5

Zrozena o půlnoci Zrozena o půlnoci C. C. Hunter (p)

Knihu bych mohla jen chválit. Také se mi hodil popis o mýtině do literatury jako referát a příběh mě sám od sebe zaujal.

Ukolébavka Ukolébavka Sarah Dessen

Jednou ke mně přijela přespat kamarádka a tuto knihu si vzala sebou. Když jsem se tak nudila jednou ráno, tak jsem knihu viděla před sebou v obýváku a rozhodla se mrknout, o čem kniha je. Než jsem si to uvědomila, tak jsem knihu už četla. Na obyčejné knihy bez nadpřirozena moc nejsem, ale tato kniha mě neomrzela. Kamarádka mi knihu ochotně půjčila a já jí přečetla celou s dobrým pocitem. Doporučuji a přeji, abych jí měla ve své knihovně.

Padlí andělé / Leviatan Padlí andělé / Leviatan Thomas Sniegoski

Jako první jsem viděla film, ale našla jsem to náhodou, když jsem si hledala filmy, kde hraje představitel Stefana (Upíří deníky). Film jsem si oblíbila a pak jsem zjistila, že to je i jako kniha. Knihy jsem si všimla ve škole v katalogu Albatros a od kamarádky mé kamarádky slyšela, že je to dobrá četba a čte to i její rodina. Řekla jsem si, že si jednu knihu seženu a přečtu.
Po přečtení první části knihy jsem vůbec nelitovala a hned se dala do čtení i druhé části.
Můj celkový názor je takový, že mě vůbec nezklamal. Téma o andělech se mi líbí a pes Gabe je velmi vtipný.
Rozhodně doporučuji a upozorňuji, že by jste měly občas tu anotaci ignorovat (hlavně na obalu knihy).

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Knihu jsem si zamilovala snad hned na první stránce a rozhodně nelituji, že jsem si jí koupila. Calla mi připadá skvělá.

08.03.2013 5 z 5

Prokletý dům Prokletý dům Rachel Caine (p)

Ze začátku mi připadala slibně, ale pokračování mě úplně odradilo. Přeji si, abych v sobě našla sílu a knihu dočetla.
Michael mi připadal sympatický.

08.03.2013 1 z 5

Město upírů Město upírů Ellen Schreiber

Příběh se mi líbil a nelitovala jsem.

08.03.2013

Zrození Zrození Lisa Jane Smith

Stefanovy deníky jsem si zamilovala i díky seriálu. Kniha mi ukázala scény, které v seriálu opravdu nebyly a přiblížily mi život Stefana a Damona.

06.03.2013 5 z 5