Lindulinek Lindulinek komentáře u knih

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Skvělá detektivka. Hvězdičku ubírám za zdlouhavé popisy situací, okolí i lidí. Kniha by mohla být o třetinu kratší. Zápletka fajn, jen rozuzlení na posledních 10 stranách ještě umocňuje pocit, že je kniha zbytečně dlouhá a popisná.

25.08.2015 4 z 5

Novicka Novicka Lisa Jackson

Další napínavá detektivka od skvělé autorky. Závěr jsem nečekala a překvapil mě. Doporučuji přečíst.

07.08.2015 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Bohužel veliké zklamání.....U Nesba jsem zvyklá na napětí a propracovanost. Také počet stran mě nepotěšil :-( ..... Dvě hvězdy dávám za zajímavý závěr, ke kterému se bohužel čtenář dostane za jeden večer :-(

28.07.2015 2 z 5

Čekám, až mě vyslechnete Čekám, až mě vyslechnete Amanda Knox

Když jsem tuto knihu začala číst, vubec jsem o kauze neslyšela. Po prvních stránkách jsem byla přesvědčena, že to udělala.....po dalších jsem si myslela, že byla buď vážně tak naivní, nebo totálně sjetá, že si nepamatovala co a jak a navíc si dala vsugerovat tvrzení vyšetřovatelu. Na druhou stranu je asi těžké si představit, jakému nátlaku byla vystavena...pokud byla. Pak jsem se podívala i na filmové zpracování a přečetla několik článku. Myslím, že Amanda je nevinná, ale na druhou stranu je potřeba říct, že se chovala velice podivně a neobvykle....i když, kdo určuje, jaké chování je v takovém případě obvyklé....Pět hvězd dávám, protože je kniha čtivá (přehlédnu tiskovou chybu v datech názvu několika kapitol), příběh nehodnotím, protože jde o skutečnou událost.

02.07.2015 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Fantastická kniha, odhalení vraha a vysvětlení všeho super. Manželé opět nezklamali :-)

22.06.2015 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Výborná detektivka. Rozuzlení až na úplný závěr. Kniha byla čtivá a napínavá.

08.06.2015 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Opět kvalitní četba. Některé souvislosti by si ale zasloužily lepší vysvětlení, proto ubírám jednu hvězdičku. Jinak doporučuji.

20.05.2015 4 z 5

Vyvolená k smrti Vyvolená k smrti Lisa Jackson

Kvalitní detektivka, kterou jsem přečetla jedním dechem :-)

11.05.2015 4 z 5

Devátá dívka Devátá dívka Tami Hoag

Dobré čtení, ale četla jsem spoustu lepších detektivek. Závěr by si zasloužil asi lepší vysvětlení minimálně jedné dějové linie.

04.05.2015 3 z 5

Osamělá smrt Osamělá smrt Lisa Jackson

Opět fajn detektivka této autorky, ale mrzí mě, že vedlejší zápletka vysvětlena na deseti stranách a hlavní děj neukončen. Nezbývá než se těšit, až si přečtu pokračování

02.02.2015 4 z 5

Noc předtím Noc předtím Lisa Jackson

Dobrá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Opět zajímavé rozuzlení celé zápletky. Možná by bylo zajímavé více nahlédnout do myšlení vraha, podrobněji rozebrat...proč vlastně ?

14.11.2014 4 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Další fajn detektivka od této autorky. Konec opét vysvětlen na posledních pár stránkách.

13.10.2014 4 z 5

Chalupa Chalupa Gabriela Brůžičková

Téma není úplně můj šálek kávy, ale bylo to zajímavé čtení.

29.09.2014 3 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

Typický styl spisovatelky, kdy s nedrží jen jedné linie, ale vykresluje nám životy postav, které se v příběhu vyskytují. Závěr je vysvětlený lépe, než u první knihy Nechtění. Doporučuji.

30.08.2014 5 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Skvěle napsaná kniha s precizním popisováním nejen děje, ale i osob, což dovolilo se do děje hodně vžít. Jediná osoba, která nebyla popsána detailně byl vrah, což mi přišlo jako veliká chyba. Rozuzlení na deseti stránkách, které nebylo ani moc vysvětleno. Když už autorka věnovala tolik času ostatním, měla minimálně stejný čas věnovat i závěru. Za to dvě hvězdy dolů, protože mě to po celé knize, kterou jsem četla jedním hltem, zklamalo.

15.08.2014 3 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Skvělá kniha. Příběh byl velice dobře popsán a vymyšlen. Ikdyž je rozsah knihy veliký, nebyla tu místa, kde by se něco zbytečně popisovalo nebo natahovalo. Doporučuji!!!

01.08.2014 5 z 5

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

Oddychovka. Celkem zajímavé pojetí cestování v čase i s jeho následky. Po přečtení jeho knihy Protože Tě miluji, jsem očekávala podobně silný zážitek a "wow" efekt, ale nedostavil se.

14.07.2014 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Jussi opět nezklamal a kniha se hodně povedla. Ocenila jsem zbytečné neprotahování děje, naproti tomu by neuškodilo některé příběhy z minulosti více rozpracovat (za to beru jednu hvězdičku).

14.07.2014 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Opět kniha, která nezklamala. Pachatele přepadení jsem odhalila skoro okamžitě, ale další zápletka mi nebyla až do konce jasná. Doporučuji.

18.06.2014 5 z 5

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Úžasná detektivka, do poslední chvíle jsem ani netušila, kdo je pachatel. Závěr mě dojal a to se mi u knihy stalo poprvé :-)

19.05.2014 5 z 5