Lily-fairy Lily-fairy komentáře u knih

Slza Slza Lauren Kate

Nápad krásný! Ale hlavní odhalení mi bylo jasné od 1. strany.

29.08.2018 3 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Krásný závěr, nejlepší díl série. Obrovský posun od prvního dílu. Jenom párování postav je jak ve Dvoru trnů a růží.
A ten konec? Možná moc pohádkový. Epilog dojal, ale vážné byl nezbytně nutný?

26.08.2018 5 z 5

Alenka v říši zombií Alenka v říši zombií Gena Showalter

Tato kniha bohužel zklamala. Styl psaní sice čtivý a postavy zajímavé, ale jinak je kniha nudná a děj nezajímavý. A celá mytologie zombií nelogická a překombinovaná

06.08.2018 2 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Ale abych jen nekritizovala, zde je seznam věcí, co se mi líbily:
1. Sarkastický humor
2. Postavy Carmel a Case
3. Zajímavý styl psaní
4. Annina minulost (jediný klad této postavy)

12.07.2018 3 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Spoilery?

Tato kniha mě zklamala. Hrdinové jsou sice zajímaví, ale:
1. Některé věci jdou nelogické a nedávají smysl (Anna Case nezabila; královna školy Carmel se baví s novým studentem...)
2. Do knihy jsem se nemohla začíst

Přesto je kniha celkem hezká, ale nepatří k mým nejoblíbenějším

12.07.2018 3 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Krásně a originálnĕ napsané, ale nebyl zde prostor pro propracování hrdinů a pro romantickou linku. A občas chaotické

04.07.2018 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Od této knihy jsem očekávala hodně a začátek mě zklamal. Ale pak se to rozjelo a bylo to skvělý!

14.06.2018 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Začátek trošku (dost) slabší, ale hezký závěr trilogie. Bohužel Alina se nezlepšila, spíš naopak...
Slabší 4☆

14.06.2018 4 z 5

Upírova fotografie Upírova fotografie Kevin Emerson

Není to špatné, ale pro čtenáře do deseti let

27.05.2018 3 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Mnohem lepší než první díl! Do půlky možná trochu nuda, ale pak chytne a nepustí

19.05.2018 4 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Spoilery?
1. Polovina stála za prd. Nic se nedělo, nezačetla jsem se...
2. mě neskutečně nadchla, zajímavé, originální... A samozdřejmě jsem si zamilovala všechny hlavní postavy. I Meghan, ale myslím, že k Pukovi se chovala hnusně - obětoval pro ni všechno a ona mu skoro ani nepoděkovala. Ashe mám ráda, to ano, nečekala bych že Meghan zradí, ale ona mohla být opatrnější.
Jak to shrnout? Nijak. Přečtěte si to!

13.04.2018 4 z 5

Posvátné lži Minnow Blyové Posvátné lži Minnow Blyové Stephanie Oakes

Velký potenciál, který nebyl naplněn. Kniha čtivá, děj rychle ubíhá, ale tak nějak braková literatura

25.03.2018 3 z 5

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Po přečtení Letište jsem toho od Konečné diagnózi čekala více. Více akce, propracovanější děj a postavy a čtivost. Místo toho přišel nejdříve zmatek a žadný děj a když příběh začinal mít konečně spád, tak utnut v otevřený konec.

25.03.2018 3 z 5

Josefína a bytosti Josefína a bytosti Lucie Kaletová

Hezká kniha. Ale v druhé polovině by mělo být více akce a napětí na úkor nevěrohodných a nesmyslných situací. Také bych chtěla vytknout střídání vyprávění v 1. a 3. osobě úplné bez důvodu
Spoiler?
Vadilo mi, že Josefína ani zprvu nevěděla, za čím se žene a co vlastně chrání. A přesto riskovala život

16.03.2018 3 z 5

Volba Volba Jitka Sani (p)

Četla jsem ji už dávno, ale pamatuji si, že se mi moc líbila.

03.02.2018 5 z 5

Dotek anděla Dotek anděla Thomas Brezina

Krásný příběh! Za pár drobností bych dala 4,5 hvězdičky, ale to nejde, takže dávám 5

18.12.2017 5 z 5

Anna Anna Jostein Gaarder

2 hvězdy za zajímavý nápad a čtivost knihy

17.12.2017 2 z 5

Výjimečná Výjimečná Kristin Cashore

Nenáročná, ale krásná kniha! Bohužel hvězda dolů musela jít za nějaké chování Katsy a za lehce odbytou romantickou linku

13.12.2017 4 z 5

Skleněné děti Skleněné děti Kristina Ohlsson

Kamarádka mi ji doporučila jako horor, ale spíše detektivka vhodná jen pro děti mladší deseti let

03.12.2017 2 z 5

Strašidla na Silvrštejně Strašidla na Silvrštejně Lucie Kaletová

A abych nezapomněla: dá se zde najít i trocha té nenáročné filozofie

02.12.2017 5 z 5