LillyM. LillyM. komentáře u knih

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Osobně se přiznávám, že jsem se do Cala asi zamilovala.

02.01.2024

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Skvělá kniha, ani na vteřinu jsem se nenudila a hltala jsem ji až do poslední stránky. U fantasy knih se držím jednoho důležitého pravidla, a když ho kniha splní, jsem v nebi: hlavní hrdinka je sarkastická, a umí bojovat. Z krve a popela předčilo má očekávání a já si jdu hned koupit 2. díl.

08.09.2023 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Kniha mě opravdu zasáhla. Na první pohled působí jako typická slaďárna na parní letní dny, ale nenechte se zmýlit. Kniha má mnohem hlubší význam než by kdokoli z nás řekl, a mně se líbila.

07.08.2023 3 z 5

Krok do prázdna Krok do prázdna Natalja Ščerba

Třetí díl, a mě to pořád baví. Myslím, že autorka mě nikdy nepřestane udivovat svými kreativními nápady a zápletkami. Konec knihy za mě naprosto nečekaný:).

20.02.2023 5 z 5

Kniha noci Kniha noci Holly Black

Knihu jsem si koupila, protože mě od autorky nadchla její první série. Nečekala jsem kdoví jaké zázraky, ale děj byl pro mě trošku zklamáním.

20.02.2023 3 z 5

Dokonalé léto Dokonalé léto Kasie West

Kniha si mě opět získala.
Je tedy pravda, že zápletka nebyla kdoví jak originální a čtenář hned od začátku tušil jak příběh skončí, ale co, něco takového jsem přesně potřebovala a Kasie West opět nezklamala!

07.01.2023 5 z 5

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Co se Ronji týče, je to snad má nejoblíbenější pohádka od této autorky. Na téhle knize jsem doslova a do písmene vyrůstala. Krásné ilustrace a milý úsměvný děj... Ať si říká kdo chce co chce ale na Ronju nebudu nikdy dost stará:)

14.10.2022 5 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Zajímavá kniha, která ve mně zanechala hluboké dojmy. Jediné co bych jí vytkla je poměrně zdlouhavý rozjezd.

10.10.2022 4 z 5

Můj první tanec Můj první tanec Nicola Yoon

Když jsem si knihu vybírala a začínala číst, myslela jsem, že to bude normální klasická oddechovka. Spletla jsem se a kniha mě velmi příjemně překvapila. Nápad s nahlédnutím do budoucnosti vztahů byl neotřelý a příběh tak ještě dvojnásobně zlepšil svou zajímavostí a originalitou.

16.03.2022 5 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Krásné a propracované zakončení! Moc jsem se při čtení bavila a knihu určitě doporučuju

13.01.2022 5 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Opět doslova pohádkový příběh! Kniha se krásně čte, má zajímavý děj a ani na chvilku jsem se nenudila.

08.09.2021 5 z 5

Možná tentokrát Možná tentokrát Kasie West

Krásná, pohodová knížka! Sice zde na prvním místě nefigurovala láska, ale spíše přátelství, ale i přesto je kniha úžasná. Doporučuji

19.08.2021 4 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Jedna z nejlepších fantasy knih, kterou jsem kdy četla. Tak neuvěřitelně promyšlený a zajímavý svět! Doporučuji, tato kniha za to stojí.

26.06.2021 5 z 5

Let přes kameny Let přes kameny Natalja Ščerba

Opět nádherná kniha. Svět dvoutvářných mě znovu vtáhl do příběhu a na rozdíl od prvního dílu, tento neměl tak dlouhý rozjezd. Spoustu věcí se konečně vyjasnilo a doufám v brzké pokračování.

08.05.2021 5 z 5

Temné proroctví Temné proroctví Rick Riordan

Na knihu jsem se po 1. dílu těšila. Ale po přečtení nějak nevím... Jediný zážitek který jsem z příběhu měla, byl Leův humor. Kniha nebyla tak napínavá jako předešlé autorovi série, a začínám si myslet, že je tato naprosto zbytečná.

16.04.2021 3 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Úžasná, propracovaná a opravdu poutavě napsaná kniha!!!

11.03.2021 5 z 5

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

Ze začátku mě kniha opravdu hodně bavila. Tak nějak jsem doufala, že po první stovce stran se stane nějaké větší vzrůšo, jenže to mi bohužel nějak nevyšlo. Neříkám, že mě kniha potom už nebavila, ale zapůsobila na mě trochu jiným dojmem než Percy Jackson nebo Bohové Olympu.

30.12.2020 4 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Moc milá knížka ještě z mého dětství, která se neomrzí :-).

26.12.2020 5 z 5

Léto, jak má být Léto, jak má být Jen Calonita

Příjemné a pohodové čtení.
U knížky jsem se opravdu moc bavila, jenom by mi možná nevadilo, kdyby autorka trošku víc rozvinula moc hezky zpracovaný vztah mezi Harper a Ethanem.

26.12.2020 4 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Hodně citlivá knížka která se svým způsobem dotkne každého.

18.12.2020