LiLLu LiLLu komentáře u knih

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Po dlouhe dobe jsem potrebovala pauzu od fantasy a zkusila roman.
V obchode mi slecna doporucila tuhle knihu, a ja opravdu hodne vahala a dokonce jsem se chtela vratit a knihu vymenit:-))))
Nečetla jsem ani anotaci nic, a zacla číst. Příběh mne okamzite zaujal vtahnul a za 3 dny vyplivnul na konci:-D
Bylo to presne co jsem hledala krasný příběh, bez nasili bitev a politiky.
Někdo dole v komentari psal že je to cervena knihovna, ne tak to opravdu neni. Je to jen velmi romanticke. Pani spisovatelka ma krásny sloh, a určitě si prectu dalsi knihy.
Takze kdo hleda krasnou romantiku rekla bych bez trapneho klise tak toto je super volba...

22.09.2021 5 z 5

Zima čarodějnice Zima čarodějnice Katherine Arden

Zaver pribehu, kniha byla od zacatku na vrcholu napeti a nepolevila. Asi proto jsem ji cetla nejdele.
Ukaplo i nekolik slz...

15.08.2021 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Začátek byl pro mne takový rychlo vyprávěný ale autorka se potřebovala dostat, někam a bez začátku by jste nepochopili souvislosti. Je to takové krásné vyprávění a čím víc máte stránek za sebou, tím se noříte hlouběji! Příběh mě uplně pohltil a já jsem se na čtení zase těšila. Druhý a třetí díl už je doma a já se těším kam se Slavíkem poletíme!:-))))

30.04.2021 5 z 5

Šedí bastardi Šedí bastardi Jonathan French

Tak tohle byla laska hned po první stránce! Pro me nejlepsi kniha za hodne dlouho. Pán spisovatel se mi trefil do vkusu ani nevi jak:-))))
Kazdej kdo hraje wowko sup prečíst!:-)))
Budete je milovat smat se a plakat kde je pokracovaní!

06.04.2021 5 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

(SPOILER) Tak uz i u me doslo na knihu, která je tak opěvovaná. Já budu teda asi hodne kritická.
Nemohla jsem si nevsimnout velke podobnosti se star wars. Modre proudy, obligatori, pláště, šlechta, vyjímečný Mistborni, ovládání lidi, ...ale budiž, každy se nekde inspiruje.
Rikala jsem si, jo super neco co budu mit na par mesicu, má to hodně dílu atd... ALE....od pulky knihy se mi zdálo ze to nikam negraduje, děj byl predvidatelny, a magie a svet byl spíše překombinovany a utahany. Nedávalo mi smysl ze urcitý tip lidi maji byt vzacni ale na druhou stranu mel kazdy nejakou schopnost..
a zaver ?, opet tu vystupuje 16 leta divka co zachrani cely svet:/ Zahadu pana vladce nedokaze rozlustit 40 lety chlap co se o to snazi xlet, ani parta jeho kamošu, ale slecna si nakraci do palace co poznala svoje schopnosti pred nedavnem a hups zahada rozlustena!
Beru ohled na to ze to napsal v roce 2006 a jeho psani se vybrousilo vylepsilo...a ten velky booom s takovym tipem knih teprve prijde (mlade vyvolene hrdinky co zachrani celou planetu)
Co me ale hodne nastvalo je kvalita knihy. Knizku jsem cetla doma na kline a uz ve ctvrtce knihy se zacala odlupovat hlavni stranka! Než jsem docetla mam odloupnuty asi centimetr obalu. Paperbac za 450,- nadhera
Za me Mistborn zklamaní a očekávání buhvíčeho. Chapu ze nekdo kdo necetl poradne fantasy si z toho sedne na zadek.

27.02.2021 3 z 5

Volání vlka Volání vlka Anthony Ryan

No to je zas konec???
Ani jsem nedoufala v pokracovani a tak to bylo velice mile prekvapko, kdyz vysla zprava ze bude 4 dil. Bylo to paradni. Tentokrat to bylo jen z Velinova pohledu coz bylo uplne nejlepsi. V minulych dilech me to preskakovani postav moc nebavilo takze toto jsem uvitala..No, a ted rok cekani na pokracovani!

05.12.2020 5 z 5

Pán ledové zahrady 3 Pán ledové zahrady 3 Jarosław Grzędowicz

Tahle serie me vytahla z dlouhe cteci pauzy, kdy me nedokazala zaujnout zadna knizka. Vsechny jsem odkladala po sto strankach... Je to po dlouhe dobe, kdy tuto serii kazdemu doporucuji. Je to spisovatelsky balzam. Dneska je kazda druha knizka od zacatecniku, spatne promyslene, a predvidatelne atd.. Tady proste nepremyslite, co za kravinu spisovatel vyprodukoval, tady se jen unasite na vlne krasneho spojeni slov! Knížky si setrim:-)))) nechci dojit na konec!

08.11.2020

Pán ledové zahrady 2 Pán ledové zahrady 2 Jarosław Grzędowicz

Jestli chcete poradnou fantasy, tak tady je jasna volba!

08.11.2020 5 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Nějak jsem cekala ze to bude o necem jinem. Ctive to bylo ale me to proste nebavilo...

08.11.2020 2 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

velice nelogicke, detinske, sceny u kterých si klepete knizkou na čelo a rikate si -to mysli autorka vazne?

02.11.2020 1 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Moje prvni cela audiokniha, bylo to krasne! Vubec jsem to necekala protoze jinak uz bych ji mela davno prectenou:-)

03.10.2020 5 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Už vim co mi to pripomíná. Black Panter a jejich vibránium. Bohuzel druhy dil me zklamal. Autor moc nepropracoval co vse se z nyxie da udelat. Bylo to pro me matoucí, mají nadlátku takovou nadsuper ale nemaji litaci lode? proste placal z niceho a pak se v tom zamotal. Pokud se chci pustit do technickych veci je nutne to poradne promyslet a ne ze ted se mi hodi toto a ted tamto...

21.03.2020 3 z 5

V temnotě V temnotě Robyn Thurman

Knihu jsem nasla nahodou. Paradne mi sedl styl psani, humor sarkasmus. Kniha me vytahla z knizni krize, kdy jsem spoustu dobrych knih nakousla a vzapeti odlozila. Kdo ma rad Kate Daniels, Brigssovou je to presne takove akorat s chlapama

08.02.2020 3 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Nebylo to uplne špatné. Četlo se to velmi dobře. Bohužel sleduji seriál The 100 a Nyxia mi to velmi připomínala a postavy mi naskočili ty seriálové...Velmi dlouho mi trvalo se od toho odprostit.

16.12.2019 4 z 5

Čarodějka stínů Čarodějka stínů Kalayna Price

Knizku jsem mela doma asi 5 let a tak nejak porad cekala az se dockala. Bylo to lepsi nez jsem myslela, bohuzel nektere obalky umi odradit. Kdo ma rad styl Magie mrtvych nebo Brigssovou je to na podobnem stylu.

12.12.2019 3 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Uz dlouho jsem necetla jen roman. V poslednich letech ctu jen fantasy a scifi protoze me romany kde se nic nedeje nudily.
Ale po urcite dobe je prijemna zmena si precist neco lehciho.
Bohuzel mi trochu trvalo do pribehu vplout. Nemam rada kde me od hlavni dejove linky odvede dalsi, a to protoze proste chci vedet co bude dal. Bohuzel me se vice libila dejova linka z pritomnosti a celkem me mrzi ze asi od pulky prevladala linka z minulosti. Nerikam ze byla spatna ale me ty veci okolo povstani a politiky nebavi.
Kniha se cetla lehce, pribeh je krasny silny a pro romanticky jak delany. Neni to neco ohraneho, i kdyz vlastne nevim protoze ctu prevazne jiny druh literatury:-)))

26.11.2019 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Bohuzel ja nejsem z knihy buhvijak odvarena jako ostatni. Asi 130 stran mi trvalo zvyknout si na styl a vplout do pribehu. Celou knihu jsem mela pocit ze jsem se s hlavni postavou nespojila. Dost mi vadily chyby v casech co se udalo. Nekdy autorka popisovala jak tydny ubihaly ale v zapeti z toho byly dva dny co se udalost stala. Tehle casovych nesmyslu tam bylo opravdu hodne. Nekdy jsem mela pocit ze Cardanovi je 12 a to ve chvilich kdyz byl ve skole. Coz se tlouklo s tim jak z nej delala nebezpecnyho.
Za me to moc dobre nebylo, ale chapu ze pubertacky z toho jsou paf. Ja ale cetla uz lepsi YA.

18.11.2019 2 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Tohle je presne ten druh knihy ktery si vemte po narocne knize. Uz davno nejsem cilova skupina ale me se to libilo moc. Charaktery krasne popsane, verila jsem jim vsechno:-))

18.11.2019 4 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Bohuzel ja mam z knihy dost smisene pocity. Jak uz tu nekdo psal, k minulemu dilu ze mel pocit navrat do Bradavic (viz menici se schody) me tady dost vadila velka podoba se serialem Spartakus. Nektere sceny byly tak podobne az jsem si tloukla knizku o hlavu a nemela chut pokracovat. V pulce me to proste prestalo bavit a myslela jsem ze to nedoctu. Bohuzel romanticka linka mi tam prisla naprosto zbytecna a 4 stranky jsem uplne preskocila a to nikdy nedelam!
Jinak samozrejme kniha je velmi ctiva, autor umi naprosto paradne popsat boj akci. Chce za kazdou cenu sokovat ale na ukor vykradani jinych del se mu to teda nedari. Spis naopak.
Za me mezi 3-4*

18.11.2019 3 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Tak co k tomu napsat, jsem rada ze jsem nasla nejake komentáre, kde se psalo ze samotny autor knihu nezaradil do YA! A proto se ptám, proc nakladatestvi cooboo ji tam zaradila?? jakoze vyrazime z decek vic prachu?? A když uz te knize delaly takové promo, mely ji editori poradne zkontrolovat!!!!!!! Uprime dlouho jsem v ruce nemela knihu, kde bylo tolik chyb!!! Byla jsem tím tak otrávená že jsem knihu chtěla jít vrátit do krámu!
K samotne knize, už to tu je psane mockrát, a ja s tim souhlasim. Zacatek narocny, autorovo styl neobvyklý musíte si zvyknout, poznamky ruší ale casem je jich méne a rusit prestanou. Sto lidi sto chutí. Autor ma velkou chut psát a najít něco nového...s Illuminae bych rekla, ze to prehnal ale tady se to vylepšilo. K deji mam par poznamek neco jsem mu verila neco ne ale to se mi nechce uplne rozepisovat...

14.10.2019 3 z 5