LiLinka LiLinka komentáře u knih

Ukradený příběh Ukradený příběh Elizabeth Coleman

Nenáročné odpočinkové čtení. Příběh má spád, i když je vlastně od začátku jasné, jak to celé dopadne. Bavilo. :)

26.02.2021 4 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Za mě trošku slabší než první díl, ale jako odpočinkové čtení dobré. :)

16.02.2021 2 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Sage se snaží vypořádat psychicky i fyzicky se svou minulostí, která jí velmi nepříjemně ovlivnila život a dospívání. Otevřený konec očekávaný, jsem zvědavá na pokračování.

29.11.2020 4 z 5

Nevím kudy kam Nevím kudy kam Gayle Forman

(Ne)děj se vlekl a vlekl... jediný konec byl zajímavý a díky němu (možná) stojí za to si knihu přečíst... S hlavními hrdiny jsem se nemohla sžít, jediný, kdo mi byl sympartický byl Nathaniel a to nejspíš z části proto, že je to moje oblíbené klučičí jméno.

09.10.2020 2 z 5

Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát Naoki Higašida

"Musíme žít každý den naplno a ze všech sil se pokoušet prospívat v jakémkoliv prostředí. Nikdo by se neměl stydět jen proto, že jeho" naplno" a "ze všech sil" je jiné než u ostatních."

Další krásná kniha od Naokiho, líbila se mi stejně jako A proto skáču, určitě doporučuji.

08.09.2020 4 z 5

Horrorstör Horrorstör Grady Hendrix

Nebavilo. Nápad dobrý, ale příběh a postavy mě nedokázaly vtáhnout do děje a celé se mi to zdálo přitažené za vlasy. Do čtení jsem se musela nutit a byla ráda, že jsem to konečně přelouskala. Některé knihy, které člověk uloví v Levných knihách tam jsou asi opravdu odůvodněně...

28.07.2020 2 z 5

Idiot Idiot Elif Batuman

Od knihy jsem měla díky instagramovým recenzím velká očekávání. Prostředí Harvardu spojené s maďarským venkovem mě velmi lákalo. Byla jsem ale velmi zklamaná a ke čtení ji bohužel nedoporučuji. Na jedné straně dokáže autorka popsat klidně 10 různých situací a myšlenek na několika různých místech. Emailová komunikace hlavní hrdinky Selin s Ivanem je tu minimální, nezáživná. Nedokázala mě vtáhnout do děje, ale chtěla jsem ji dočíst, jak to celé dopadne. No, nedozvěděla jsem se ani to...

31.05.2020 3 z 5

Deset let se ségrou Deset let se ségrou Nicole Ehrenbergerová

Rozhodně doporučuji k odpolednímu kafíčku. Historky holek jsou veselé, zajímavé i k zamyšlení. Pro všechny milovníky života, kteří si chtějí plnit svoje sny nebo je potřeba je k tomu nakopnout.

20.05.2020 4 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Anna Todd umí psát hodně čtivě. Děj plyne rychlostí blesku a člověk si ani neuvědomí, že za pár dní přečetl 600 stran. Ano, je to velmi hezky řečeno oddychová romanťárna. Ale baví! Hlavně konec byl překvapivý... Doporučuji a těším se na další příběhy Tessy a Hardina, kterému stejně všechny fandíme, i když je to blbeček.

13.05.2020 4 z 5

Nejdražší dcera Nejdražší dcera Elizabeth Little

Příběh předčil má očekávání. Knihu jsem dostala darem, sama bych si ji asi díky nepříliš vábivé obálce nevybrala. Zařadila jsem ji do své osobní letošní výzvy, kdy budu dočítat knihy, které mi leží doma už nějaký ten pátek. Musím říct, že mě opravdu bavila od první do poslední strany, děj se vůbec nevlekl, byl napínavý a hlavní hrdinka mě zajímala. Díky horším komentářům zde na DK jsem nečekala mnoho, proto jsem příjemně překvapena a doporučuji.

07.04.2020 5 z 5

Holka ze sekáče Holka ze sekáče Tereza Kratochvílová

Silný příběh života, který rozhodně doporučuji přečíst. Je to velmi hezky napsané, dobře se čte a zajímavý je pohled jak ze strany adoptované Terezy, tak její maminky. Příjemným zpestřením jsou fotky, které příběh doplňují.

07.11.2019 5 z 5

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Leah Konen

Milá kniha, kterou jsem přečetla při cestování vlakem domů, což mi navodilo tu správnou atmosféru. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, ale jak už je tu v ostatních recenzích, příběh neurazí ani nenadchne. :)

25.04.2019 4 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Musím přiznat, že mi Eden a Tyler budou chybět. Tento poslední díl byl za mě nejhezčí a nejlépe se mi četl. Jsem ráda, že jsem se k této young adult trilogii dostala a dočetla ji celou. Doporučuji. :)

23.01.2019 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Podle anotace jsem měla hodně velká očekávání a knihu si moc přála dostat k Vánocům. Po roce jsem se dostala k přečtení a jsem zklamaná. První 3/4 děje jsou celkem nezáživné a poslední část je až přehnaná... že bych ji nedoporučovala číst si říct netroufám, ale pokud máte kupičku více knih, které čekají na přečtení, tuto bych odložila na později.

24.11.2018 3 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Když je kniha psána člověkem, který si daný příběh alespoň z části prožil, má to pro mě vždy přidanou hodnotu. V tomto případě má autor moji velkou poklonu. Nejen za to, jak pěkný napsal příběh, ale hlavně za jeho povahu a touhu pomoci dětem, jakýmkoliv. Ginny si zamilujete. :)

04.11.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Marika Šoposká

Obě herečky mám ráda, ale jejich blog jsem nikdy nečetla. Jelikož jsem jako většina lidí na tomto portálu milovnice knih, musela jsem si pořídit i tuto. Má moc pěkné tvrdé desky, velmi povedené ilustrace, které jsou holkám opravdu podobné a přitom velmi jednoduché. :) Od zápisků na blog jsem neočekávala žádné literární veledílo, takže jsem ani nemohla být zklamaná. Příjemné oddechové čtení na volné chvilky (poutavé čtení na jeden zátah to není, ale to se očekává).

30.07.2018 3 z 5

Danteho holka Danteho holka Courtney Cole

Letošní prázdniny jsem se ponořila zpět do mých pubertálních let a přečetla si dívčí románky. Tento patří za mě mezi ty povedené. Děj je sice ohledně lásky předvídatelný, což se však netýká ostatních vedlejších zvratů. Jediné, co mi trošku vadilo bylo grafické zpracování textu, ale to je maličkost. Rozhodně doporučuji přečíst všem, kteří si chtějí odpočinout a nechat se unášet letním počasím a atmosférou řeckého ostrova. :)

03.09.2017 4 z 5

Manželka, která utekla Manželka, která utekla Tess Stimson

Knihu jsem objevila náhodně při procházení se knihovnou. Zaujala mě anotace, kde se objevovala prosluněná Itálie. Je to příjemné letní čtení, ani chvilku jsem se nenudila. Plusem je určitě i vyprávění z pohledu více postav a (celkem) nečekané zvraty.

23.08.2017 4 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Skvělé letní čtení, které má neskutečný spád a nutí vás číst stále dál. Za mě by mohla být jednou tak dlouhá a proto bych byla ráda za pokračování. Knihu jsem objevila v pravou chvíli, pár dní po návratu z Erasmu z Florencie a tím, že jsem si znovu vybavovala ona zmiňovaná místa jsem se do knihy naprosto zamilovala. Děj lehce napínavý, postavy nadmíru sympatické a touha (znovu) ochutnat gelato neutuchající.

16.07.2017 5 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Jelikož se nedívám na filmy, tak jsem měla to štěstí, že jsem děj knihy předem neznala od Hitchcocka. Před touto knihou jsem však dostala volné pokračování Psycho: Sanatorium a v něm jsem se děj téměř dozvěděla. Jelikož mě pokračování nadchlo a to hlavně díky psychologii postavy, musím toto dílo ohodnotit pouze 4 hvězdičkami. Je to však skvělé dílo, které rozhodně stojí za to si přečíst.

26.03.2017 4 z 5