LiLinka LiLinka komentáře u knih

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Po přečtení knihy Hvězdy nám nepřály jsem si Johna takříkajíc zamilovala. Po přečtení Hledání Aljašky jsem se do jeho knih však totálně zbláznila. Skvělé dílo, které nenudí do posledního okamžiku a nechá ve vás "velké Něco".

28.12.2013 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Velice úžasná kniha od skvělého autora. Byla jsem na ni hrozně zvědavá, zprvu mě nenadchla, ale po chvilce jsem stránky hltala jednu za druhou. Popis Anglie této doby a autorův vliv dekadence, + 1!:)

25.08.2012 5 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Absolutně nejlepší kniha co jsem kdy četla.Jedním slovem - úžasná. =)

27.01.2011 5 z 5

Začína sa to nami Začína sa to nami Colleen Hoover

S úsměvem na tváři procházet stránku za stránkou a užívat si příběh Lily a Atlase v Bostonu. To je vše, co jsem od příběhu očekávala a taky dostala. Milujte se navždy!

05.02.2024 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Jednohubka z žánru thrillerů, doporučuji.

31.08.2023 4 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Závěrečný díl trilogie Maxton Hall hodnotím na jedničku s hvězdičkou. Hlavní postavy James, Ruby i Lýdie vyřeší všechny trable a na konci se narodí jedny rozkošná dvojčátka. Poselstvím je jít si za svými sny, věřit si a překračovat svůj stín. Doporučuji.

17.05.2023 5 z 5

Rodičovština -  Jak mluvíme s dětmi a jak s nimi mluvit lépe Rodičovština - Jak mluvíme s dětmi a jak s nimi mluvit lépe Jennifer Lehr

Výborně zpracovaná kniha, i když se mi trošku hůř četla a prokousávala jsem se jí delší dobu. Tuhle knihu bych doporučila všem rodičům a taky prarodičům, protože my jsme ty děti, na které se mluvilo běžně tak, jak je v knize popisováno...

28.02.2023 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Bohužel proti jiným dílům ze série Romantické útěky se mi zdál Domek v Irsku o dost slabší a nedokázal mě vtáhnout do děje natolik, abych ji přelouskala na jeden zátah, stejně jako třeba Pekárnu v Brooklynu. Hlavní hrdinka nemasná neslaná, hlavní hrdina také, děj jednoduchý, nezáživný. Ale atmosféra Irska je dokonalá...

04.11.2022 3 z 5

Naše cesta ke kojení Naše cesta ke kojení Tereza Mynářová

Kniha plná lásky, pochopení a dodání odvahy, že to půjde.

14.07.2022 5 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Druhý díl ze třídílné série z Maxton Hall. Jak už to tak občas bývá, prostřední díly jsou mírně vycpávkové a ani zde tomu nebylo jinak.

Příběh Ruby a Jamese se nijak moc nevyvinul a táhl se celými 300 stranami. Zachraňovala to Lýdie, dvojče Jamese, která se zde vypořádává s odchodem blízkého člena rodiny a zároveň nečekaným těhotenstvím se svou láskou, která je však "zakázaná".

Na konci se nám otvírá i nový příběh Ember (sestry Ruby) a Wrena, grázlíka z Maxton Hall. Jak bude pokračovat se doufám dozvíme v závěrečném díle.

Už se těším, až celou sérii dočtu a dozvím se, jak to nakonec vše dopadlo.

29.05.2022 4 z 5

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Nebyla jsem předem ovlivněna negativními recenzemi a jsem za to ráda. Je to přece jenom trošku bichlička (418 str.) a vsadím se, že by mě to od čtení odradilo.

I když od začátku tušíme, že něco se sestrou hlavní hrdinky Hailee nebude v pořádku, autorka nás udržuje v napětí až do konce... Je tu plno dějových linií a plno smutku, ale nenudíte se ani chviličku.

Když se Hailee vydá přes celé státy až do Virginie, aby našla rukopis knihy jejího zesnulého kamaráda, netuší, že narazí na Chase...

Rozhodně doporučuji a zrovna se vrhám na druhý díl.

21.04.2022 4 z 5

Americký deník Americký deník Michal Šopor

Michalovu cestu sleduji na sociálních sítích už řadu let a toto povídání bylo hezkým průřezem jeho zkušeností (nejen) na území USA. Je zde cítit touha a odhodlání jít si za svými sny a nikdy se nevzdávat, i když cesta není zrovna procházka růžovou zahradou. Líbilo se mi, že text doplňovaly i příhodné fotografie a zavedly čtenáře například do reality ulic LA. Doporučuji na odpočinkové odpoledne.

30.12.2021 5 z 5

Spermie v kelímku Spermie v kelímku Ivana Kulhánková

Je uklidňující přečíst si příběh někoho dalšího bez příkras a přílišných odborností. Toho najdete celkem dost, ale reálný (ještě navíc) humorně podaný příběh, to je v této oblasti vzácnost.

Jakmile ji otevřete, zavřete ji až po dočtení poslední stránky. Určitě doporučuji.

28.11.2021 5 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Příběh Everly a Nolana, studentky a jejího profesora. I když je jen o něco málo starší než ona, veřejný vztah si nemůžou dovolit... navíc si každý z nich nese svoji ne zrovna lehkou minulost.

Bavilo mě to, ale ze všech čtyř předchozích dílů zatím nejméně. Jsem zvědavá na pátý, poslední díl.

24.10.2021 3 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Příjemné laděný příběh z japonského prostředí, který mě ale bohužel ze všech dílů ze série romantické útěky zaujal nejméně.

Postavy sympatické, i když Gabe vás bude možná trošku štvát svým nezájmem o Fionu. Co se týče vykreslení prostředí a celkové atmosféry, tak v tomto díle hodně klouže po povrchu. Chtělo by to více konkrétních míst a tradic z Japonska.

03.09.2021 3 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Příběh vás zaujme od první strany svou originalitou, není to typická young adult romantika.
Hlavní hrdinka Emoni řeší problémy, které většina středoškoláků nemusí - starat se o malinkou dcerku, vydělávat peníze, (do)studovat, znovu začít důvěřovat klukům,...
Krátké kapitolky a bezvadný Yoli paperback se skvěle hodí na letní dovolenou. Ale pozor, přečteno máte raz dva, takže doporučuji zabalit do zásoby další.

29.07.2021 4 z 5

Život za oceánem Život za oceánem Dominika Valentová

Wow! Krásná prvotinka.

Kniha mě zaujala v rámci představení novinek u CooBoo a jsem nesmírně ráda, že jsem si ji "ještě za tepla" pořídila do své knihovničky a přečetla si ji.

Doporučila bych ji všem, kteří hledají vnitřní pošťouchnutí k něčemu, co chtějí realizovat, ale pořád vidí nějaká "ale"...

Moc se mi líbilo vylíčení bostonského života, míst a celkové atmosféry města. Je mým snem ho navštívit už delší dobu a ta pozitivní atmoška mě úplně nahlodala... :)

Hlavní hrdinka (autorka) je sympatická, jde si za svým snem a i když se necítí zrovna komfortně a šťastně, tak se nevzdává... :)

12.06.2021 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Podle anotace a recenzí od prvních čtenářů jsem čekala přeslazenou romanťárnu, fell good příběh, který slupnu jako malinu a odpočinu si u ní.

Ze začátku to tak vypadalo a já byla spokojená. Jenže pak přijde nečekaný zvrat a zrovna vesele se to nečte. To už jsem hltala jednu stránku za druhou, jenom abych se dozvěděla, jak to nakonec dopadne. No, pobrečela jsem si...

24.04.2021 4 z 5

Štěstí v lásce Štěstí v lásce Kasie West

Madeleine, holka, jejíž jméno se čte francouzsky, i když žije v Kalifornii. Pilná studentka posledního ročníku střední školy, toužící se dostat na prestižní univerzity, ale ví, že bez stipendia si o tom může nechat zdát. A pak na svoje osmnáctiny vyhraje v loterii...

Od Kasie West jsem četla už lepší knihy, als i tak se mi líbila a četla se rychle. Romantická linka tu není to hlavní a to cením. Setha si sice zamilujete, ale spíš jeho myšlení a postoj k životu, než vzhled, na ten se tu (výjimečně) nehraje...

08.04.2021 3 z 5

Objekty v zrcadle jsou blíž, než se zdají být Objekty v zrcadle jsou blíž, než se zdají být * antologie

Sbírka povídek, kterou si jednou budou číst naše děti s údivem, jak to vlastně v tom roce 2020 vypadalo.

Příběh Jiřího Janků mě zaujal nejvíce, i když byl pro mě emočně nejnáročnější, určitě i díky tomu, že se jeho děj odehrával v mém rodném kraji.

Určitě doporučuji.

23.03.2021 5 z 5