LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Četla jsem anglicky a moc hezky to utíkalo. Žádné hluboké myšlenky, nic převratného. Prostě zamilovaná oddechovka a přesně to jsem zrovna potřebovala.
Ale musím se přidat na stranu těch, kterým Blair přišla trochu natvrdlá, prostě mi holky typu "mouchy snězte mě" až tak nesedí ;-)

23.05.2015 4 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Sympatické a roztomilé :-) hezky se to četlo, děj se nijak zvlášť nevlekl...
normálně bych dala jen 3 hvězdičky, ale v rámci žánru je to jedna z nejlepších knih, co se mi dostala do ruky... tak si ode mě tu jednu hvězdu navíc zaslouží ;-)

18.05.2015 4 z 5

Procitnutí Procitnutí Kai Meyer

Rozhodovala jsem se mezi dvěma a třemi hvězdičkami.
Tu třetí nakonec dávám za hlavní hrdinku Rosu, protože ta holka prostě měla skvělou vyřídilku :-D
Možná, že kdyby zůstalo jen u mafie a pro tentokrát se do toho netahalo fantasy, tak by se mi to i líbilo víc.

13.05.2015 3 z 5

Prozřetelnost Prozřetelnost Jamie McGuire

Možná jsem se dvěma hvězdičkami až neobvykle přísná, ale tuhle knihu jsem četla anglicky a měla jsem co dělat, abych ji vůbec dočetla. Úplně jsem na ni zapomněla a omylem si ji půjčila z knihovny. No, po 20 stránkách jsem si říkala, že je to nic moc a že mi to něco připomíná (mimo jiné asi tak 20 jiných dalších knih ;-) ). A pak mi to došlo...

11.05.2015 2 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Ne, že by to bylo úplně špatné, ale na mě to nijak velký dojem prostě neudělalo. Takový horší průměr.

21.04.2015 3 z 5

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

S tím přirovnáváním ke Stmívání mají všichni samozřejmě pravdu.
Ale co tu knihu doopravdy zazdilo? Překlad.
Žádná holka neříká: držíc, dívajíce...
A používat: "Díky tobě jsem se málem utopila,..." Díky?! To jako vážně? Za zaměňování díky a kvůli nám trhali na gymplu hlavy.

20.04.2015 3 z 5

Nahý vévoda Nahý vévoda Sally MacKenzie

Nemůžu si pomoct, ale já se prostě hrozně nudila. Postavy neslané nemastné a nic se tam nedělo.
Neprokousala jsem se ani do půlky.

20.04.2015 1 z 5

On On Carey Heywood

Za mě fakt hrůza. Nebyla jsem schopná souvisle číst a musela jsem přeskakovat.
Nechápu, že ze všech knížek, které v USA vychází, vybrali zrovna tohle.
Jo, a četla jsem oba díly anglicky. Takže i když český překlad může být tragický, předloha o moc lepší nebyla.

05.04.2015 1 z 5

Ocelové srdce Ocelové srdce Brandon Sanderson

Neb je to pro mě od autora první kniha, tak jsem byla opravdu neskutečně překvapená.
Skvělý hlavní hrdina s úchylkou na přirovnávání :-D Velmi originálně pojatí... ehm. "X-meni" no dobře, tak Výjimeční no.
A celkově hodně svěží děj, co se moc nezastavoval, na druhou stranu ani nikam příliš nespěchal.
Ne, že bych neměla výhrady, ale prostě je to pro mě takové první velké překvapení roku.

03.04.2015 4 z 5

Past Past Lauren DeStefano

Hodně nadějný příběh, škoda, že to autorka neudržela až do konce (už druhý díl byl o hodně slabší než první).
Po té, co jsem si přečetla poslední díl v originále, jsem pochopila, proč to nakladatelství vůbec nevydalo.

02.04.2015 4 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Kdybych to porovnávala s Mořem klidu tak to má tak maximálně 3 hvězdičky, kdybych to porovnávala s knihou On, tak by to mělo 5 hvězdiček a možná ještě jednu navíc.
V rámci žánru to rozhodně patří k tomu lepšímu ;-) času stráveného četbou téhle knížky nelituji.
Kacey i Trenta jsem si rychle oblíbila a nemluvě pak i o všech ostatních :-)

26.03.2015 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Všem nadšeným se omlouvám, ale pro mě to byl Doktor Hollywood, pixarovský Cars a všechny tomu podobné příběhy. Aneb jak napravit zkaženého (ale ne až tak moc zkaženého!) velkoměšťáka.
Bez nápadu, příliš zdlouhavé, nijak zvlášť vykreslené postavy. Černo-bílé vnímání světa.

25.03.2015 2 z 5

Má poslední vévodkyně Má poslední vévodkyně Daisy Goodwin

Kdybych neměla zrovna takovou nouzi o knížky, tak bych se ke konci neprokousala.
Ne, že by to bylo úplně nezajímavé, ale chyběl tomu jakýkoliv moment překvapení.
Vadilo mi, že jsem věděla prakticky u všech postav, co si myslí. Žádná zápletka se tím pádem pro mě nekonala.

20.03.2015 2 z 5

Jezero snů Jezero snů Lisa Kleypas

Ze začátku to bylo takové utahané a chvíli jsem se obávala, že knížku odložím.
Jsem ráda, že jsem to neudělala. Ne, že by to byla nějaká hitparáda, ale označila bych to za velmi příjemnou oddychovku.
Moc se mi líbilo, že jsem mohla sledovat hned několik příběhů najednou. Skrz ducha a Alexovy bratry.

20.03.2015 4 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Něco takového už mi chybělo :-)
Pořádná hrdinka, která za něco bojuje. Naštěstí není dokonalá a taky má své mouchy.
Hlavně jsem moc ráda, že spousta otázek zůstala bez odpovědi.
Byla to pro mě zajímavá jízda a těším se na další pokračování.

13.03.2015 4 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

Málokdy se mi stane, že by mě kniha ze začátku chytla a po dvaceti stránkách mě úplně přestala bavit.
Bohužel, přesně tohle se mi stalo u Paniky.

11.03.2015 2 z 5

Kukačka Kukačka Karolina Limrová

Opravdu hodně milé překvapení.
Samozřejmě to bylo předvídatelné, bez klišé se to neobešlo... ale přesně něco takového nenáročného jsem potřebovala.
I když jednu velkou výtku by to za mě přece jen mělo. 17 ani 18 letý holky se takhle prostě nechovaj... Jo a ještě něco... na to jak to mělo být plné zvratů (a to že bylo) mi připadalo, že se tam vůbec nic neděje.

27.02.2015 4 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Ehm... Proč to má tak dobré hodnocení? Tohle mi připadalo jako dost zbytečné plýtvání papíru.
Hvězdička je za tu první naučenou simulaci.

25.02.2015 1 z 5

Kde se touláš, Bernadetto Kde se touláš, Bernadetto Maria Semple

Opravdu jsem se snažila, ale prostě jsem se přes první čtvrtinu knihy neprokousala.
Hvězdičky dávám hlavně za námět, protože ten se mi doopravdy líbil a vlastně stále líbí.

16.02.2015 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak jsem si říkala, co na té knize všichni vidí. Pak jsem si přečetla, o čem je, a pomyslela si, že to bude děsný kýč. Takových diskusí jsem na toto téma četla, absolvovala jich na SŠ i VŠ...
A pak jsem si tu knihu přece jen přečetla, znalá závěru, a stejně mě to naprosto odrovnalo. Sice knihu v nejbližších letech číst znova nebudu (s ohledem na naše prostředí, protože bych zase posmrkala tunu papírových kapesníků), ale rozhodně bude patřit k mým nej nej nej.
Jediné, co mě zamrzelo byly úhly pohledu jiných osob. Vůbec nebyly potřeba, protože je čtenář z kontextu jejich jednání tak jako tak vycítil. Jako by se autorka prostě některých situací nechtěla účastnit a tak je vynechala a nasadila tam místo Lou někoho jiného.

12.02.2015 5 z 5