Ocelové srdce

Den, kdy osmiletý David Charleston vstoupí se svým otcem do banky, mu jednou provždy. Svět už několik let není takový, jak jej známe - s příchodem zářící rudé hvězdy jménem Kalamita se začali objevovat Výjimeční, superlidé, kteří se postupně stali vládci planety a jejichž mimořádné schopnosti udělaly většině lidí ze života peklo. Den, kdy David vešel do banky a stal se svědkem vraždy svého otce Ocelovým Srdcem, však současně stál u zrodu zapáleného bojovníka proti všem Výjimečným. Vládce Newcaga, Ocelové Srdce, se stává Davidovým úhlavním nepřítelem. V osmnácti letech David vstoupí mezi Zúčtovatele, neohrožené bojovníky proti Výjimečným. V postavě jejich vynalézavého vůdce Profesora nachází svůj vzor, a v jedné ze svých spolubojovnic, Megan, svou budoucí lásku. Newcago, přeměněné v ocelové město, i jeho podzemní labyrinty se stávají dějištěm nelítostného boje mezi člověkem a krutými superlidmi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/236768/ocelove-srdce-236768.jpg 4.1112

Zúčtovatelé / Pomstitelia 1.

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, Talpress

Steelheart, 2013

Kniha Ocelové srdce

jmn7053
02. listopadu

Je to vtipné, svižné, akční; postavy mají charakter (ačkoliv někteří výjimeční jsou prezentováni jako témeř neporazitelní a na závěr je rychle po nich...) a příběh vcelku dává smysl.
Je to trochu jako komiks The Boys, akorát PG rated. ;)
Jediné z čeho jsem si chtěla vyškrábat oči z důlků byla ta korekce textu u vydání z roku 2015!

jockel

Už jsem si zvykl, že američtí autoři musí aspoň 25% knihy věnovat filozofii. Jinak dobrá, trošku křečovitá, kniha o deseti lidech.

Asheen
25.08.2018

Ale jooo... Je to tak nějak tuctově originální, místy jsem měla pocit, že se brodím medem a občas zakopnu o vosu, ale ve výsledku to nebylo špatné čtení. Občas jsem se snad i chytila u zasmání, ale většina textu je těžkopádný balast bez většího významu pro příběh. Je to škoda, protože i se vší tou masou textu vznikala spousta prostorů, výklenků a komůrek svádějících k něčemu neskutečně zajímavému... aby nakonec zůstaly ignorovány. Přesto jsem z té masy na druhé straně knihy vypadla s docela příjemným pocitem. Všimli jste si, jak je těch pár vět plných neurčitosti? Tak to je přesně ten pocit... Rozpačité přesvědčení o tom, že to mohlo být úplně skvělé, ale taky o hodně horší...

petgona
17.07.2018

Bolo to fajn, celkom "ctive", odsypalo to. Koniec ma vonkoncom nesokoval, presne som predpokladala, ze to bude takto nejako. Len tie metafory. Och boze. Tie boli strasne a normalne som tie pasaze preskakovala.

SedllY
29.04.2018

Zatím nejslabší Sandersonova kniha. Čte se velmi dobře a určitě neurazí, jen jsem od něj zvyklý na něco extra. :)

Calix
01.03.2018

Neprisiel som vobec na chut hlavnej postave, dokonca som chvilu bojoval aj s tym ze tu knihu nedocitam. Druha polovica knihy uz bola lepsia predsa viac akcnejsia co na zaciatku chybalo. Dokonca posledne kapitoly boli ze som si prial aby to este nekoncilo. Skoda toho nezazivneho zaciatku mohlo to byt na 5*.

Mazurek
28.11.2017

Pátá hvězda je za Megan ;-)

Flipper
10.09.2017

Metalurg, alebo Ocelové srdca je mix X-Menov a Matrixu (kde si k týmto filmom budete postavy budete mimovoľne a nechtiac priradzovať) písaný z perspektívy 18 ročného"kockáča" či nerda (ktorému tak nemožno povedať, lebo sa "urazí" lebo už je "muž" :)
Jednoliatosť pomsty hlavného hrdinu sa tu snúbi s dialógmy, ktoré raz chcú postapokalyptický svet opisovať, inokedy vtipne zaujať, no hlavne plánovať pomstu. Nepomôžu im veľmi ani vnútorné dialógy, kde hl. hrdina rozoberá vhodnosť, či nevhodnosť určitej metafory a zrejme má na to dostatok času aj keď naňho útočia celé komandá (asociácia s Draxom (Strážci Galaxie) ktorý metafory nechápe sa u mňa vynorovala akosi často).

Vidno, že išlo o bokovku, ktorú Sanderson písal pri iných projektoch a do ktorého, možno zbytočne (ako sa na konci dozvieme) zasahoval Paolini. Vidno to hlavne v určitej horlivosti či nedbanlivosti. Niekedy sa dej rozoberá do detailov, no niekedy vôbec, až tomu chýba logika (napr. Epic mal nekonečné množstvo nábojov. Bodka. Viac k tomu nebolo).
K dobru však treba povedať, že sa kniha číta rýchlo, dej niekedy chytí no prvotne je súdená pre podobne zmýšľajúcich teenegerov, ktorý by chceli niečo fantastické dokázať (from zero to hero) a neznesú škatuľkovanie.