lihate lihate komentáře u knih

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Po prvním dílu z této série, což byla také má první přečtená kniha od této autorky, jsem si říkala, že nechápu co na tom všichni vidí. První kniha byla zajímavá, ale asi ne tolik, jak bych si představovala. Tato, druhá kniha, mě první třetinu moc nebrala, říkala jsem si, že asi autorka má všechny knihy takové a pro mě nezáživné. Ale potom se děj rozjel. Rozjel se zcela neřízeně, zcela jinak, jinak, než bych kdy mohla předpokládat. Kniha mě naprosto pohltila a nešlo přestat číst dál a dál. Najednou se událo tolik okolností, že ji prostě nešlo odložit a já ji dočetla za jednu noc. Teď už chápu, proč je J. Lynn tolik oblíbená. Postavy mají skvěle propracovaný a popsaný charakter. Baví mě rozhovory mezi nimi, které jsou vždy v lehkém sarkasmu. Tereza je skvělá, zábavná, vtipná, upřímná a moc mě baví, že kdykoli si sáhne skoro na dno, hned se odrazí a nesemele ji to. A Jase? Úplně na mě sálá jeho charakter skrze text. Kniha se má prožít a můžu říct, že tuhle jsem prožila. Nevím, jestli jsem extra citlivka, ale u téhle knihy jsem se chvílema až třásla a nemohla jsem přestat číst, nemohla jsem odejít, dokud se děj zase trochu nezklidnil a já věděla, jak se věci dějí dál. Už teď se těším na ostatní díly ze série.

21.11.2020 5 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Ze začátku mě příběh moc nebavil, četla jsem sice dál a dál ale říkala si, že je to až moc průhledné, a že přesně vím, co se stane dál, a tak. Až když jsem knihu celou dočetla a přemýšlím o ní, mi dochází, jaký má celý příběh velké poselství. Občas je prostě hrozně důležité najít dno a zahrabat se v něm, aby pak mohl člověk svobodně zase vyplavat. Ovšem musí na to všechno na tom dně sebrat energii, odvahu, zachovat malinko sebeúcty, a pak najít někoho, kdo mu pomůže s jejich rozšířením. A to se přesně povedlo Avery. Přesto všechno mě tato kniha nebavila tak, jak jsem doufala. Ale i tak si přečtu další díl série a doufám, že bude lepší.

19.11.2020 4 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Přemýšlím, zda není ujeté říct, že kniha s touto tématikou se mi líbila. Co líbila, líbila se mi moc, až jsem se do ní zamilovala a už teď se těším, že ji budu znovu číst. Bavil mě vztah s panem L, co je zač jsem tušila velice brzy, a nedokázala jsem od knihy odtrhnout oči, dokud jsem se neujistila. A neuvěřitelně mě bavila emailová korespondence. Easy, je jednou z knih, která ve vás vyvolá emoce, pocity a rozvíří celý kolotoč nálad. Je to přesně to, co chcete aby vám dala dobře napsaná kniha. V jednu chvíli se smějete, v jednu chvíli chcete plakat, jindy vás to tak zvláštně rozněžní a jisté chvíle potřebujete křičet a číst tak rychle dál, jako byste běželi do bezpečné zóny. Tuhle knihu prostě stačí číst, abyste ji prožili. "Jde to snadno. Neuvěřitelně snadno."

18.11.2020 5 z 5

Před námi Před námi Anna Todd

Okey... Na vstřebání téhle knihy, a vlastně celé série, jsem potřebovala trochu času a přemýšlení, a o to podle mě u knih jde, aby ve vás vyvolali pocit něčeho, o čem musíte uvažovat. Tessa je někdy šíleně paličatá a neústupná, i když se to zrovna úplně nehodí. Hardin je podle mne srab a neuvěřitelně silný člověk v jednom. Nechápu, proč když celou dobu věděl, co Tesse od Steph hrozí, neřekl jí nebo alespoň nenaznačil, jaká je. Jsem moc ráda, že autorka tuhle knihu do série ještě zařadila, neboť mi hlavou vrtalo, co všechno se v Hardinovi odehrává a chtěla jsem vědět, kdy nastal ten zlom a najednou z toho bylo víc, než jen hra. Přestože má v ruce po celou dobu hry tu ceněnou, vítěznou figurku, nepochopil herní pravidla a nechal ji dál ve hře kolovat... A přitom stačilo jednat na rovinu a upřímně a nenechávat v sobě nevyřčené věty. V celém příběhu se opakuje vzorec, který asi nikdo nechceme zažít. Rozchod, usmíření, rozchod, usmíření... Otravuje to je, otravuje to všechny kolem, ale přesto nejde přestat. Nejde přestat část a v kůži hlavních hrdinů nejde přestat milovat i nenávidět. Ty knihy jsou moc hezky napsané, a proto se dobře čtou. Vidím v nich velkou sbírku citátů, u kterých mám nutkání si je podtrhávat stejně, jako v příběhu. Za mne je to celkem povedená série, a v budoucnu si ji určitě ještě jednou přečtu. Jsem ráda, že je v knihách nastíněno, jak dopadli a jak to všechno nakonec skončilo, i když by se mi líbilo podrobnější pokračování. Bavilo mě i zjistit víc o ostatních postavách, něž jak nabízeli knihy dosud, myslím, že to rozklíčovalo dost vedlejších dějových linií.

16.11.2020 3 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Tahle knížka je bezva, a myslím, že si z ní nakonec odnesu víc, než jsem doufala. Dokázala mě rozesmutnit, ale zároveň jsem díky ní dostávala takové záchvaty smíchu, že jsem ji musela na chvíli zavřít, abych se uklidnila. Huntera jsem z předchozích knih moc v lásce neměla, nepůsobil na mě vyspěle, spíš jako kluk, kterému je všechno jedno a je dost volnomyšlenkářský. Nicméně už teď můžu říct, že to tak není... Jeho vztah s Demi se mi od začátku moc líbil. Hlavně to nebylo laciný a jenom o sexu. Navíc mě dostává jak zodpovědně přistupuje ke své hokejové funkci. Demi je moc fajn, cílevědomá, trochu bláznivá, chytrá a vtipně sarkastická, čímž famózně doplňuje Huntera. Ostatně, sarkasmu jsem si všimla na více postavách v knihách této autorky a díky tomu její knihy miluji! Ovšem u téhle mě dostalo ještě něco, a tím je její poslední část. Hunter v jedné větě oznámí, že v něm bojují obavy s netrpělivostí... A já to měla v tu chvíli úplně stejně, očima jsem létala po celé stránce a nemohla se dočkat, co se všechno odehraje, zároveň jsem měla strach a klepala se. A v tom, podle mne, tkví síla dobré, silně napsané knihy. Vzbudí emoce, které chcete prožít, vžijete se života postav a reálný svět kolem vás se najednou úplně zastaví.

15.11.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Kniha se mi v podstatě líbila, bavila mě a přečetla jsem ji za dva dny. Že začátku mi dej přišel hodně podobný s několika dalšími knihami, ale později od toho autorka ustoupila, což bylo jen dobře. Allie mi bylo celou dobu docela líto, zatím to neměla nikdy lehké. Kadena jsem ze začátku vůbec ráda neměla, ale později si mě docela získal na svou stranu. Je to pohodář a skvěle doplňuje poměrně impulzivní chování Allie. A jejich přátelé Dawn a Spencer jsou skvělí, myslím, že jejich seznámení se ještě nějakou dobu budu smát.

13.11.2020 4 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Dobře, asi mě vážně ubíjí pořád dokola číst a zjišťovat, jestli se k sobě vrátí nebo nevrátí. Ale něco na tom je a musím číst pořád dál a dál. Vlastně mě teď asi trochu štve Tessa, občas mi přijde že je děsně paličatá a mohla by mít trochu víc pochopení pro Hardina. Ostatně Hardin je to samé v bledě modrém... Občas je mi jich až líto, a přitom by stačilo pár slov navíc a bylo by po problémech. Steph mne překvapila! Musím říct, že jsem tu část, kdy to začalo četla několikrát, než mi to všechno došlo. Takový zvrat sem nečekala.

Plán Plán Elle Kennedy

Přesto že mě Sabrina v předchozích dílech dost štvala a neměla jsem ji v lásce, tady v té knize se mi jí nějak zželelo a nakonec jsem ji měla docela ráda. Vlastně jsem se ji celou dobu snažila pochopit a došla jsem k závěru, že vše co jí potkala bylo to nejlepší co jí potkalo. Nakonec úplně chápu její obavy, proč nevyznat Tuckerovi lásku a neříct si mu o pomoc. Autorka knihy mi opět ukázala, že se nemá dát pouze na první dojem a že opravdu stojí za to i nenáviděnou osobu poznat víc do hloubky. Tucker je bezva týpek už od začátku, mám ráda jeho gentlemanská gesta, smysl pro humor a ze všeho nejvíc oceňuji jeho trpělivost a nervy, které má aby netlačil na Sabrinu. I když někdy trochu mohl, vše by se tím podle mě mohlo vyřešit poměrně dříve. :-)

Polibek Polibek Anna Todd

Nebudu lhát, ale k téhle knize a vlastně celé sérii jsem se dostala díky filmu. Ten film mi přijde oproti knize úplně laciný. Kniha má v sobě poutaví příběh, dobře, možná ne úplně neohraný příběh, ale pokud se začtete určitě vás vtáhne do děje a nebudete moc přestat číst dál. Je to kniha kterou musíte číst kdykoliv a kdekoliv a pokud to zrovna nejde, o jejich příběhu přemýšlíte stále dokola. Jsem vlastně hrozně ráda, že jsem knihu začala číst až letos, protože přečíst si první díl a nemít hned po ruce druhý, by mě asi zabilo. :-)

Lov Lov Elle Kennedy

Knihy od autorky jsou všechny psané dost poutavým způsobem, proto ani tato není výjimka. Líbí se mi, že knihy navazují na sérii Off Campus, která byla také parádní. V této knize se mi utvrdila má domněnka, že pokud si muž najde přátele, je jim zavázaný a nic je nemůže jen tak rozházet. Zatímco u žen to takhle úplně nefunguje. Summer je parádní! Vtipná, veselá, empatická, trochu trhlá ale nezamilovat se do ní snad ani nejde. Zvláště pokud si oblíbíte její sarkasmus a způsob mluvy co na mysli to na jazyku. Ta holka mě prostě baví a to je přesně to, co od knížek tohoto typu očekávám. Některé scény jsou snad nezapomenutelné, namátkově například ta v hotelu... a už teď se docela těším, že si knihu za nějaký čas přečtu znovu.

Návrh Návrh Elle Kennedy

Když jsem knížku poprvé otevřela, netušila jsem do čeho jdu, od autorky je to má první kniha a co si budem, obálka přitažlivá není. O to víc mě překvapilo téma hokeje. Na hokejisty do určité míry mám, nebo spíš jsem před přečtením měla, stejný názor jako Hanna. Kniha mi otevřela oči, ukázali mi, že všichni nejsou třeba házet do stejného pytle. Příběh je krásný, plný emocí, pocitů a procítěnosti. Moc se mi líbí ta surová upřímnost a pochopení, kterou k sobě hlavní postavy mají, a není samozřejmá pro příběhy tohoto typu. Kniha mi ukázala, jak moc je důležité srovnat se sám se svou minulostí, a žít v přítomnosti a neohlížet se na to špatné, aby mohla být nějaká budoucnost, radost a štěstí. A miluju jejich uštěpačný sarkasmus!

05.11.2020 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Musím se přiznat, že se mi Sawyer zamlouvala už v předchozím díle. Její povaha je přesně taková, jakou odrážejí skutečnosti, které se jí staly. Nejde ji nemít rád, je svá, neuvěřitelně upřímná a za to má mé plusové body. Tahle kniha se mi hodně líbila. Nešlo se mi od ní odtrhnou, a i když je vám předem jasné, jak to skončí, nešlo mi přestat číst nebo alespoň chvíli myslet na něco jiného. Celá série pro mě byla jako droga, i když jsem potřebovala dělat něco jiného, v myšlenkách jsem se stále vracela k příběhu v knihách. Doufám, že autorka bude v sérii pokračovat, jelikož píše neuvěřitelně poutavě.

03.11.2020 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Vždycky když dočtu knihu, připadám si tak nějak prázdně a je mi líto, že to tak rychle uběhlo. V téhle sérii mi to připadá dvakrát tak rychlé. Myslím, že jsem se do téhle série naprosto zamilovala. Příběh jedný party studentů, naprosto geniálně udělaná série, co se seznamování a změny postav, v jednotlivých knihách, týče. Bavilo mě, jak na sebe příběhy volně navazují. Tenhle jsem si však zamilovala trochu víc, než ostatní. Možná proto, že se s postavou Dawn, díky jejím pocitům a strachu ze seznámení, trochu ztotožňuji. Celá série je opravdu skvělá záležitost.

03.11.2020 5 z 5

Puto Puto Anna Todd

Celá série After je napsaná velice čtivým způsobem. Je až neuvěřitelné, jak mě příběh osobně zasáhl. Knihu vlastně číst nechcete, protože se do vás vkrádá a zapouští kořeny, ale nejde přestat. Neustálé hádky, odcházení a přicházení hlavních hrdinů si musíte pomalu prožít s nimi. Bolí to, bojíte se jak to dopadne, máte v hlavě zmatek... přesně jako popisují Tessa s Hardinem. Nevíte ani komu zrovna fandíte, jednou se zdá, že se Tessa chová až přehnaně a vy soucítíte s Hardinem, za padesát stran je všechno zase na opak a říkáte si, jak to mohl Hardin dopustit. Je to jedna z knih, která nejde odložit, musíte číst, nutí vás to pořád otáčet strany a hltat každé slovo. Nakonec mi ani nevadí způsob, jakým autorka celou sérii zakončila. Asi to tak mělo být, Hardin a Tessa mají svůj život, a čtenář má právo si ho domyslet po svém. Vlastně jsem byla ráda, že vím, jak všechno dopadlo, i když bez všech detailů.

18.10.2020