lifeoptimist lifeoptimist komentáře u knih

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

četla jsem "kdysi" ve škole, a co vím a co mi utkvělo v hlavě, že se Jiráskovy pověsti četly těžce - to třeba Cibulovy se četly dobře

11.10.2017 3 z 5

Kruh věrných Kruh věrných Nora Roberts

Kniha jako taková špatná není, Noru ráda mám, ale to fantasy si myslím, že není její šálek kávy. Tady je to sice trochu "divočina", ale přečetla jsem a jsem docela zvědavá, jak příběh bude pokračovat, čili za mě neurazí, ale také příliš nenadchne.

27.09.2017 3 z 5

Tak jako mi u prokletého dítěte nevadila forma scénáře, tak tady je tomu naopak. Příběh je totiž natolik skvělý, že se člověk okamžitě dostává zpět do kouzelného světa a je zde mnohem víc znát rukopis J.K.R., tudíž kdyby toto bylo zpracováno jako typická beletrie, tak by to byla bomba. Viděla jsem film a je krásně natočený a skvělý, zde je to opravdu veliká škoda, že to je scénář....

17.09.2017 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

trošku jiné, ale hodně podobné jako Dívka v ledu, proto hodnotím méně. I přes to velmi povedené a čtivé

14.09.2017 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha se mi moc líbila a pouštím se hned do další. Supr detektivka a rozhodně se mi líbila více jak Maestro z tzv. "SUPER" norských krimi

30.08.2017 5 z 5

Dřív než ji najde Dřív než ji najde Michael Kardos

Bohužel......nemůžu jinak, kniha mě vůbec nebavila, nemohla jsem se začíst a vzdor všem hodnocením, mi to vůbec nepřišlo nijak napínavý......prostě není to pro mě, někoho jiného může bavit

15.08.2017 1 z 5

Pohřbení Pohřbení Kendra Elliot

Vzhledem k tomu, že mám moc ráda knihy Nory Roberts, kde je právě romantická linka spojená s detektivní zápletkou, jsem po knize sáhla a i když oproti Noře je vidět, že ta romantika se tolik nedařila, nicméně detektivka super, navíc s gradujícím dějem a docela napínavým koncem. Docela by mě zajímaly i další díly serie, protože další postavy z knihy byly také zajímavé a zároveň mě štve, že se u nás knihy vydávají cik cak (stejně jako R. Crais a jeho serie Cole a Pike, taky začaly až pátým dílem) nebo nejsou vydávány dál (opět např. Evanovich serie Nick a Kate, také už je vydáno 8 knih, ale u nás pouze dvě) prostě to zamrzí..... snad se dočkám
Pro mě dobrý :-) :-) :-)

07.07.2017 5 z 5

Kdo chce víc Kdo chce víc Nora Roberts

Opět jedna výborná, tak jak se mi knihy od Nory líbí - super

03.07.2017 5 z 5

Maestro Maestro Geir Tangen

tak ze začátku jsem měla problém s těmi skoky v příběhu, hned sem, hned tam, taky mi trošku trvalo zvyknout si na jména (ale když někdo bude číst českého autora v Norsku, taky mu budou jména připadat hozná) ...... no ale i tak docela slušná kniha.... na mě sice trochu dost brutální, ale neuhodla jsem vraha, takže za mě dobrý :-) :-) :-)

25.06.2017 3 z 5

Štvanice Štvanice Janet Evanovich

Opět naprosto výborná!!!!!!!!!! Nevím, kterou bych ozančila lepší - oba díly super a přišlo mi to jako jedna velká jízda :-) nechápu jen, proč když už dílů je podle některých zdrojů 8, u nás vyšly jen dva.....snad se dočkám

21.06.2017 5 z 5

Podfuk Podfuk Janet Evanovich

Pro mě jední slovem luxusní .... dlouho už jsem nezhltala knížku jako tuhle, vtipná svižná, bez nudných pasáží - VÝBORNÁ. Občas jsem se málem smála i nahlas, prostě super, těším se na další díl a doufám, že u nás vyjdou i další díly série

13.06.2017 5 z 5

Cizinec Cizinec Nora Roberts

na knize se mi hodně líbila krmi zápletka a dočkala jsem se i docela gradujícího konce příběhu, jak jsem u Nory zvyklá, jinak prokládáno červenou knihovnou :-), takže si na své může přijít každý

10.06.2017 4 z 5

Tajuplná žena Tajuplná žena Nora Roberts

Dala bych tak 4 a půl*, po pro mě trošku slabší trilogii o hotelu, zase jedna super kniha, ale jak už tu někteří píší závěr bych čelala trošku dramatičtější, rozpracovanější - čekala jsem prostě na to, co jsem u Nory zvyklá - strhující a gradující děj, tohle mi přišlo děsně "poklidné" , ale i tak super zase jedna kniha nejen o romantice

29.05.2017 4 z 5

Kolotoč přání Kolotoč přání Nora Roberts

opět bych dala tak 3 a půl *, nicméně Nora napsala - pro mě - daleko lepší romány, tohle je stejně jako předchozí dva díly příjemné a oddychové čtivo, zase duchařina, ale bylo to v mezích :-)

19.05.2017 3 z 5

Modré z nebe Modré z nebe Nora Roberts

dala bych tak 3 a půl* .........no jako oddechovka dobré, romantika, když ale mě fakt moc nesedí to duchovno, připadá mi to vždy takové nic moc. Navíc nevím, zda to připsat autorce či překladu, ale když si chlap sudá boty a nazvat to, že "odloží střevíce" no sorry, ale copak sme v pohádce nebo kde??? to mi teda bylo docela proti srsti

10.05.2017 3 z 5

Závrať všedních dnů Závrať všedních dnů Nora Roberts

jedna z těch "sladších" prostě typická červená knihovna, oddechovka pro letní dovču nebo zimní večery.... jak kdo chce :-)

02.05.2017 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

tak já vám nevím...........výborná hodnocení a slyšela jsem samé chvalozpěvy, ale nějak mě to nechytlo. Vůbec jsem se nomohla začíst, což se mi zase tak často nestává, asi tak od třetiny se to pro mě konečně trošku rozjelo a četlo se to docela dobře, nicméně konec zase .........pro mě divný a nudný.......nevím, není to můj šálek kávy no

23.04.2017 1 z 5

.......že to byl scénář, by mi ani tolik nevadilo, ale...........prostě pro mě to nebylo až tak, spíš jako nějaká povídka. Dodnes si myslím, že je škoda, že JKR nepokračovala dál, protože by bylo super sledovat, jak hrdinové prožívali své životy dál a další jejich dobrodružství..........nu což, asi se řídí heslem, v nejlepším přestat.

17.04.2017 3 z 5

Kritický stav Kritický stav CJ Lyons

hezky uzavřené dílko, všechny tajnosti odtajněny, prostě pro mě velmi povedená serie knih, kde jde sice číst každou zvlášť, ale sama jsem si ověřila, že je lepší číst postupně, protože i jak zde spousta čtenářů píše, potom se ztrácí v postavách. Takhle už člověk ví, kdo je kdo, a proč je tam kde je atd....

15.04.2017 5 z 5

Urgentní péče Urgentní péče CJ Lyons

příběh pokračuje, snad se dovíme i konec - teda to kdo to vlastně všecko udělal, jinak se mi kniha líbila asi stejně jako dva díly před tím :-)

29.01.2017 4 z 5