lifeoptimist

Nejdelší jízdaNejdelší jízdaNicholas Sparks

První jsem viděla film, a pak jsem narazila na knihu, navíc se mi hodí do čtenářské výzvy.
Mám ráda když si porovnám film s knihou nebo knihu s filmem a zde mělo obojí něco do sebe a nevadilo mi, že tam byly nějaké rozdíly :-).. někde je to tak hrozné, že film nedokoukám a málokdy se mi stane, že film je lepší jak kniha, tady je to tak najstejno, za mě dobrý

Zlomené srdceZlomené srdceTim Weaver

hvězdičku beru, protože jsem se jaksi nemohla začíst přes tu "filmovou přehršel" ale poslední třetina knihy, to pak byla jízda

Slepá mapaSlepá mapaAlena Mornštajnová

Nemůžu si pomoct, ale její knihy mám prostě ráda, když už třetí kniha byla výborná, tak to nebude náhoda :-)

18.11.2020

Není cesty zpětNení cesty zpětTim Weaver

Tak tady strhávám hvězdičku, protože ten začátek byl pro mě tak jaksi nudný.... nevím, jak to popsat, ale jednu chvíli jsem dokonce přemýšela, jestli to vůbec psal Tim Weaver. Nicméně asi tak po třetině, nebo možná polovině knihy to najednou dostalo grády a zase to byla správná jízda, tak jak má být, ano náš David měl zase "z pekla" štěstí, ale to už k Weavrovkám podle mě patří. Potěšil mě happyend a jsem zvědavá, zda budeme pokračovat v dalším díle, kde jsme skončili, jestli tam autor Annabell zakomponuje :-)

07.09.2020

ZtracenýZtracenýTim Weaver

Tak musím uznat, že stále více přituhuje a překvapuje mě ten docela otevřený konec, ještě štěstí, že mám hned další knihu v sérii. Bylo to moc zajímavé a docela mě nejdřív překvapilo odhalení dost před koncem knihy, a ono bum ještě se toho dělo spousta.

Nicméně opravdu nepochopím, který chorý mozek napadlo u nás vydávat knihy od čtvrtého dílu, který teda podle mě, bude hodně navazovat na tento dočtený díl.... opravdu pro mě nepochopitelné a jsem ráda, že jsou už všechny díly a čtu pořadě, pak mi to přijde, že to lépe do sebe pasuje =)

29.08.2020

Údolí mrtvýchÚdolí mrtvýchTim Weaver

Já byla opět spokojená, kniha byla jízda a jsem ráda, že čtu popořádku, dávám tentokrát plný počet, jelikož mi to přišlo ještě víc napínavější a lepší než jednička .... tak s chutí do dalšího dílu :-)

22.08.2020

KaštánekKaštánekSøren Sveistrup

Vybráno kvůli výzvě... zatím jsem odolala severským detektivkám od Nesbo (kde mě pár známých a kamarádů varovalo před brutalitou), ale tohle byl místy taky masakr. Za mě dobrá detektivka a možná někdy v budoucnu se vrhnu i na další severské autory :-), jinak hlavní postavy mi nepřišly až tak protivné, jen byli jiní a to mi přišlo originální :-)

11.08.2020

Hon na mrtvéhoHon na mrtvéhoTim Weaver

Tak jsem moc ráda že jsem počkala až vyšel první díl serie, nemám ráda, když začínám od prostředka :-)
Musím přiznat, že mě kniha hodně pohltila, ale jak už tu asi někdo psal, něco mi přišlo docela hodně přitažené za vlasy, ale je to román a tam je povoleno vše :-) Už se těším na další díly serie

11.08.2020

Tučné úterýTučné úterýSandra Brown

Kniha čtená v rámci čtenářské výzvy, autorku znám, takže jsem věděla, že by to mohlo být zábavné... i když jsem už více méně věděla, kdo je onou krysou, tak mi to nevadilo. Oddechové čtení a rozhodně v budoucnu sáhnu po dalších knihách autorky

05.08.2020

HotýlekHotýlekAlena Mornštajnová

Knihu jsem si chtěla určitě přečíst, protože Hana byla famózní ....nejsem vůbec zklamaná a časem určitě přečtu další knihy autorky ..
Teď trošku odjinud....knihu jsem začala číst i proto, že jsem ji našla v žebříčku na 1.mistě u 20.tematu čtenářské výzvy, asi je každého věc co si k jakému tématu zařadí, ale kniha v podstatě začíná úmrtím, takže byl pohřeb a svateb tam bylo taky požehnaně ...takže do výzvy k tématu 20. Za mě určitě ne nicméně čtení rozhodně nelituji a doporučuji

02.08.2020

Nebezpečné známostiNebezpečné známostiJ. D. Robb (pseudonym)

Moc jsem se těšila na další díl, sice kvůli nedostatku času, jsem četla sice delší dobu, ale užila jsem si to a těším se na další díly :-)

18.07.2020

Devátá oběťDevátá oběťDana Stabenow

tak jako.... neurazí a nenadchne, celkem krátké a nějak nevidím posun... pro mě trošku nuda, uvidím, zda v budoucnu dám ještě nějakému dílu šanci

03.07.2020

Chladný den pro vražduChladný den pro vražduDana Stabenow

Neříkám, že by to nebylo dobré, ale na to jako to bylo krátké, bych čekala míň "omáčky" a víc "akce", která vedla k objasnění případu, najednou kde nic, tu nic a Kate si pachatele pomalu vycucá z prstu? …. dám šanci druhému dílu a uvidím :-)

23.06.2020

Blízko plameneBlízko plameneNora Roberts

lepší než první díl, bych řekla :-), nabíráme na obrátkách takže šup šup ať už zloducha porazí :-)

08.06.2020

Ztracený příběhZtracený příběhCharles Martin

Nejdřív jsem si myslela, že to nedám, taky jsem se nemohla dlouho začíst a prokousat se dál, ale jak je děj přesunutý do Francie, tak to nabere obrátky a závěr byl pro mě super... prostě dojemné... prostě úplně něco jiného než čítávám, ale protože jsem se nejdříve nemohla začíst strhávám hvězdičku

07.06.2020

Co přetrvá věkyCo přetrvá věkyNora Roberts

podle dosti negativního hodnocení a některých komentů jsem čekala něco "horšího" ... tohle je typická Nora, a když mám chuť na fantazy a romanťárnu, tak vždy vím, že se nespletu, ale hvězda dolů, protože první knihy s touto tématikou mi přišly lepší (myslím série Klíč a Ostrov tří sester...), na druhou stranu klobouk dolů po tolika knihách....

31.05.2020

Přijď a už zůstaňPřijď a už zůstaňNora Roberts

oddechovka, jedna ze starších, ale jsem ráda, že to není až tak moc "přeslazené", když má člověk chuť na trochu "střízlivé" romanťárny :-)

24.05.2020

Když přijde soumrakKdyž přijde soumrakNora Roberts

Pro mě lepší než předchozí co jsem četla i když jsem záporáka věděla hned v okamžiku, kdy ho Nora uvedla na scénu - bylo to tzv. moc okaté :-), ale i tak to nevadilo, hlavně díky dvoum liniím příběhu, které se nakonec propojily

02.05.2020

Stále v tvém stínuStále v tvém stínuNora Roberts

Kniha dle očekávání super, ale jak už tu někdo myslím zmiňoval, ten konec je prostě pro mě děs... jakoby to ani nepsala Nora, takhle useknuté jsem to nečekala ...kde nic tu nic a konec. Proto také strhávám *, jelikož od své oblíbené autorky jsem zvyklá na gradující nebo překvapivé, propracované vyvrcholení knížky. No co stane se, někomu se třeba bude líbit, já zkusím další z knih co jsem ještě nečetla a doufám, že Noře nedochází dech :-)

25.04.2020

M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdyM*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdyRichard Hooker

No... některé dialogy byly vtipné, ale něco bylo šíleně popisované a pro mě nezáživné...takže střed

24.02.2020

Poslední vdovaPoslední vdovaKarin Slaughter

Řekla bych, že docela aktuální téma.... ale moc nemám ráda skákání v ději a tady toho bylo hodně, navíc pořád ty časové údaje a stejný text viděný více lidma, celkem jsem se někdy musela zamyslet, kde v ději jsem.... ale i tak další jízda

02.02.2020

Čisté zlatoČisté zlatoLee Child

Tak nevím, co si myslet, i jako novela je to trochu krátký a šíleně ... no divný. Jestli si autoři chystají půdu pro román, kde budou oba hrdinové, tak budiž, ale i tak.... prostě, jako kdyby to vůbec nepsali autoři .... škoda

27.01.2020

Druhá oběťDruhá oběťKarin Slaughter

Tak oproti minulému dílu, který byl pro mě jednoznačně zatím nejlepším ze série, strhávám hvězdičku.... teda spíš bych strhla půlku, kdyby to šlo.
No ... ať chci nebo nechci, nechápu jak může být někdo taková odporná mrcha, hraničící až se zrůdností. I když se s ní život nemazlil (hodně), tak není důvod, aby se takhle chovala (právě proto by se neměla TAKHLE chovat.... ale to je asi cílem psychologického thrileru...), naštěstí i Will jí konečně trošku vrátil ... a jak jsem četla i v komentáři dole, taky mi vadí, že se dva lidi, které život už taky vymáchal v kde jaké hrůze, nedokáží srovnat, a je to pořád dokola... ale i tak jim fandím a doufám, že si Will a Sára konečně koupí ten svůj domeček :-)

26.01.2020

DémoniDémoniKarin Slaughter

Tak tenhle díl byla teda jízda.....myslím, že pro mě snad asi nejlepší ze série. Od začátku do konce akce, žádná hluchá místa, záporáka jsem si sice pak už tipla dobře, ale to mi nevadí. A jsem moc ráda za Sáru a Willa, že to tak dopadlo :-)

21.01.2020

KriminálníkKriminálníkKarin Slaughter

Hmmm ... konečně jsme se dověděli o minulosti hlavních postav. Myslím, že tenhle díl byl zásadní a hoooodně čtivý, jakmile jsem měla dost času, tak jsem se začetla a končila až ve tři ráno, nemohla jsem se odtrhnout...
Jen tak dál, nicméně souhlasím i s komentářem níže, že mi některé věci přišly trochu nereálné, ale je to román, takže se dají přimhouřit oči :-)

19.01.2020

PodlostPodlostKarin Slaughter

Nemůžu jinak, tahle serie mě taky totálně pohltila. Konečně se dovídáme i něco o minulosti Willa a konečně se i věci trochu pohly :-)
Hned se pouštím do dalšího dílu

12.01.2020

Hřbitov nadějíHřbitov nadějíKarin Slaughter

Čím dál zajímavější a těším se na pokračování série

07.01.2020

Holokaust: Původ, události a příběhy mimořádné odvahyHolokaust: Původ, události a příběhy mimořádné odvahyPhilip Steele

Čteno kvůli výzvě, jinak se snažím knihám tohoto typu vyhýbat, ale myslím, že tohle je forma, kterou by mohl zvládnout každý. V dnešní době velmi poučné a zvlášť ve školách, by tato publikace mohla pomoct. Dnešní děti a mládež mají většinou, BOHUŽEL, problém přečíst delší texty a knihy obecně, proto bych tuto knihu všem vřele doporučila.
Velké a názorné obrazy, výstižné texty provedou čtenáře přes celé toto katastrofické období našich dějin .... za mě 5*

02.01.2020

Zpěvy pátečníZpěvy pátečníJan Neruda

V rámci výzvy jsem se zase trochu hecla... vůbec jsem nevěděla, co vybrat, jelikož poezii nemusím... vzpomněla jsem si na školu a zase tzv. zkusila splatit dluh ze školních let... no nechci hodnotit, básním nerozumím, nelíbilo se mi to a nic mi to neříká a nechci dávat špané hodnocení jen proto, že tomu fakt nerozumím

01.01.2020

O myších a lidechO myších a lidechJohn Steinbeck

Chtěla jsem ještě dokončit výzvu z minulých let, tak jsem sáhla po téhle relativně tenké knize .... silný příběh

31.12.2019