Cizinec

Cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285899/bmid_cizinec-zZL-285899.jpg 4 141 38

Shelby přišla o  manžela a  vzápětí i  o  všechny iluze…Ten okouzlující Richard, který ji hýčkal jako princeznu, jí zanechal obrovské dluhy. Když pak otevře jeho bankovní schránku, zjistí ke svému úžasu, že její manžel nezemřel. On totiž vůbec neexistoval.

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

The Liar , 2015

pip11
02.09.2022 5 z 5

Tak tohle se mi líbilo. Napínavý příběh, který byl současně i pohodový, všeho tak akorát. Prostředí skvělé, hned bych tam jela, postavy zajímavé a sympatické, tedy kromě záporáků.

Kudík
12.06.2022 3 z 5

Čtení opět zajímavé, alespoň při představě Shelbyiny pětiletky s "Richardem". Pár výhrad však mám, ale co nemohu upřít je naprosto úžasná až pohádková rodina okolo Shelby, od bratrů, rodičů, prarodičů, roztomilé dcerky přes kamarádky jako Emmy Kate či Tansy nebo Crystal. No a truhlář Griff byl už pouze příslovečnou třešinkou. Co mi vadilo, byla rozsáhlost díla, které mohlo být o 100 a více stran kratší, protože zápletka s akční vsuvkou proběhne v samém závěru na pár stránkách. Pachatel je zřejmý velmi brzy a ani motiv není překvapením. Pouze to, že se Shelby ze všeho tak rychle dostala. 3,49*.

Radka1727
14.05.2021 4 z 5

Skvělá oddechovka, zápletka byla sice předvídatelná, ale nechybělo napětí a romantika. Možná by stačilo méně stran. Muž jako Griff je snem nás všech ..........

petulik330
14.05.2020 5 z 5

kniha se mi líbila od saméno začátku a hlavní hrdinku knihy jsem musela obdivovat, jak se vypořádala s tím, že ji mrtvý manžel nechal mnoho dluhů.
Taky se mi líbil hlavní hrdina stavař.

oleg
14.05.2020 4 z 5

Pravá oddechovka,autorku mám moc ráda a příběhy se moc hezky čtou,když si potřebuji vyčistit hlavu,sáhnu právě po takové knize....

Arsi
02.03.2020 3 z 5

Celkem slušně napsaná kniha. Pravda, autorka umí i lepší. Dobrá oddychovka. Sice s předvídatelným koncem, ale četlo se to dobře.

emilieselden
18.02.2020 3 z 5

Knížka se četla dobře, rychle to utíkalo. Fajn oddechovka. Ráda si přečtu další knížky od paní autorky.

misa1974
16.12.2019 4 z 5

Probuzení Shelby z manželství na oko a návrat domu a nalezení sebe samé, hezky příběh.

Zlatinka.Emilly
09.11.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a zápletka ohledně lidské nenasytnosti dala příběhu ráz. Nejedná se tak o románek podobný červené knihovně. Toto byla první kniha, kterou jsem od Nory přečetla a pokud mohu srovnávat, tak mi stylem a obsahově připomínala knihy od Táni Keleové-Vasilkové. Soudržnost, kde panuje oddanost dcer a synů svým rodičům i po té, co sami dospěli a založili vlastní rodinu.. Jen se přikláním k již napsanému postřehu, že představu hlavní postavy zkazila fotka, která zdobí titulní stranu. Zrzka by měla být zrzka. Ale přesto ode mně pět hvězdiček.

tess.de.veles
16.10.2019

No, tak to bylo takové nudné... Někdo tu psal, že podle ní to je nejlepší kniha od Nory... Tak dle mého to ani zdaleka ne.... Ale třeba tomu uskodil překlad, který knize sebral dynamiku a spád. Slabší průměr dle mého....

Jelka
15.07.2019 4 z 5

Za mě jedna z nejlepších knih od Nory Roberts. To napětí bylo to správné koření nebyl to jen romantický příběh. Moc vydařené jediné za co dávám hvězdu dolů je obálka. Pokud by tam byla zrzka vše by bylo dokonalé.

Kačaba79
08.07.2019 2 z 5

Noru Roberts jako spisovatelku mám moc ráda. Tuto knížku jsem četla pro relax. Od spisovatelky jsem četla i lepší příběhy. Zde bylo moc perfektní prostředí, rodina, partner ....
Myslím si, že někdo komu je 5 let šlapáno po sebevědomí, nemůže se tak rychle začít chovat sebejistě. Možná se mýlím. Jinak krásná romantika s předvídatelným koncem.

Sabča817
11.06.2019 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Dobře se četla. Jenom co mi vadilo, že každému čtenáři bude jasné, jak to skončí. Za to hvězda dolů. Příběh je opravdu pěkná, ale myslím, že má Nora i lepší knihy.

Hospodyňka
27.03.2019 3 z 5

Dlouhé a tak nějak bez koření. Jako perník, na který čekáte celý advent a ten pak stejně nezměkne a chybí v něm hřebíček. Tato paní spisovatelka umí daleko "fajnovější" kousky.

janesy
16.03.2019 4 z 5

Mně autorka opět nezklamala - stará dobrá Nora Roberts :)

amanda99
07.01.2019 3 z 5

Dlouho jsem od Nory nic nečetla,ale docela super čtení,oddychovka.Hodně překlepů.

Havrnka
16.09.2018 4 z 5

Četla jsem hodně knih od Nory Roberts, ale do této jsem se nemohla začíst. Ze začátku byl příběh zdlouhavý. Ale postupně se začal stupňovat. Poté již bylo vyprávění příběhu typické pro Roberts - romantika a napětí.

Litocha
15.08.2018

Tohle mě neuchvátilo. Tak nějak mi připadá, že jsem to četla už mockrát. Pro Noru až moc typický hrdina, typické rodinné vztahy, typická atmosféra malého města, předvídatelná zápletka. Nemůže chybět úspěšný podnik patřící rodině hrdinů nebo hrdinům, představitel zákona, sousedské vztahy plné pochopení, ještě více pochopení a neutuchající podpora v rodině, vztah matka a dítě (s dítětem - dokonalým andílkem, jaké potkáte jen v takovéhle pohádce), ženské přátelství, snaha o nový začátek, hrdinka, která je líčena jako silná samostatná žena. (Akorát že tentokrát působila spíše jako uťápnutá bezradná chudinka, která se chvílemi nekonsistentně změní v superženu.) Chybí tady už jen trochu duchařiny nebo magie.
Zvládla jsem přečíst asi polovinu, zbytek už jsem jen prolistovala. Tentokrát na mě známé ingredience prostě neúčinkovaly. Kdyby autorka nechrlila jednu knížku za druhou, nebyly by si tak zoufale podobné. A i když mi styl psaní Nory Roberts sedí, možná se kvůli těm stereotypům nakonec úplně přesunu k Evě Dallasové, kterou mám stejně z jejích knížek nejraději a kde ještě občas dovede překvapit.
Nejzajímavější pro mě nakonec byla informace, kterou jsem mimochodem získala - jak si autorka představuje správnou výchovu malého dítěte.

knihovniceS
30.04.2018 5 z 5

První moje kniha od Nory Roberts a jsem nadšená. Napínavá, romantická a chvílemi jsem napětím ani nedýchala. 470 stran jsem zvládla za 3 dny . Dávám 5 hvězd a jsem zvědavá na další knihy této autorky

mišák1262
04.04.2018 3 z 5

No tohlebyla moje prvni kniha od autorky a extra nadšená nejsem.... kniha pěkná ale tak o prvnich 180 stran a poslednich tak 20 bych to zkratila . Moc přibuzných i když zmatek jsem v nich neměla ....obálka mě trochu zklamala měla být na obalce ohnivá zrzka a ne splihlá tmavovláska . Jinak pekná kniha.

Nora Roberts
americká, 1950