Maestro

Maestro https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338431/bmid_maestro-3xm-338431.jpg 4 42 14

Viljar Gudmundsson série

Když novinář Viljar Gudmundsson obdrží e-mail od kohosi, kdo se vydává za soudce a kata jedné místní ženy, považuje to za špatný vtip: zpráva mu připomíná spíš úryvek vytržený z pokleslé detektivky. Přepošle e-mail policii a snaží se na celou záležitost rychle zapomenout. Jenže zpráva mu dál vrtá hlavou. Navíc se dalšího dne najde mrtvola ženy a Viljar si uvědomí, že měl poslechnout svůj instinkt. Zatímco je Viljar u výslechu, dostane od vraha nový e-mail, další předzvěst smrti. Vše nabere nový směr, když se ukáže, že se vraždy až podezřele podobají scénám ze známých detektivních románů…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Plus

Gyldendal , 2016

Staráknížka
21.01.2023 1 z 5

Jedním slovem - tato kniha se mi nelíbila. Přečetla jsem 20 stran a otráveně ji odložila. Jen tak jsem nakoukla na konec a názor jsem nezměnila. Nelíbí se mi to.

radkanin
09.01.2021 3 z 5

Slabsi z detektivek.. Do pulky knizky jsem zvazovala zda odlozit nebo uz docist, pak se teda zacalo neco dit. Vraha jsem odhadla pomerne snadno, konec uz nutil knihu docist.. Za me spis ztrata casu, je hodne mnohem lepsich z tohoto zanru.

000nugatovej
27.04.2019 2 z 5

Ach jo. Nakonec zklamání. Překombinované, nereálné, přehnané. A vlastně ani ne moc napínavé. Norský autor v knize několikrát výslovně odkazuje na jiného Nora - Nesboeho. To je ovšem úplně jiná liga!

čef
05.04.2019 4 z 5

Spisovatelé si vymýšlejí(říká autor v doslovu), tak už to v tomto žánru je více než v jiném a někdy je to opravdu jen chloupeček od přijatelnosti.Tato kniha je však pro mne celkově přijatelná a to pro pochopitelné charaktery a až směšné, ale uvěřitelné omyly, kterých se vyšetřovatelé ve fantazii autora dopustili během vyšetřování. Horší je to se samotnou zápletkou, kde se už došlo až na úplnou hranici s absurditou. Přijal jsem ji sice jako nemožnou, ale přeci jen o ten drobek přijatelnou jako pochoutku pro zmlsané čtenáře. Aspoň si můžeme jednoznačně říci, že toto se nám určitě stát nemůže a tak zůstaneme hezky v klidu a můžeme se pustit do nějakého jiného hezkého románu.

žeryk
15.03.2019 4 z 5

Velmi čtivý příběh s příběhem co má spád.

SilvieSisinka
14.04.2018 3 z 5

Trošku guláš v jménech,dějech...jinak se to dalo přečíst.Motiv mě dost pobavil :-) Já ráda čtu,že bych také něco napsala sama :-D Ten kdo knihu už četl ví o čem píši.

encyklopedie
23.03.2018 5 z 5

...a to já zase z jiného soudku... vracení se v ději o čtyři roky zpět je naprosto NEmatoucí ....Norsko, jiná země, jiný mrav, jiná jména ....absolutně mi nevadí .... a už vůbec nechápu v čem je Nesbo lepší .... 100% ...jsou totiž jiní seveřané lepší než vychvalovaný Nesbo... a já ho přitom čtu rád

konicekbily
04.12.2017 4 z 5

Myslím si, že původní zápletku má velice dobře vymyšlenou, ale to "navlékání matoucích korálků" mu moc nešlo. Přeskování v ději je trochu moc a ne vždy je vše vysvětleno. Je to zajímavé čtení a dokonce jsem se nad pointou "zamyslel", zda motiv-nemotiv je reálně možný.

Hella
18.10.2017 3 z 5

Já myslím, že docela dobrý. Sice žádná postava nic extra sympatického, ale nápad i slušné zpracování to mělo. Jen i mně ta norská jména dávala hodně zabrat :-).

Izu
09.10.2017 3 z 5

Hodnotim prumerne.Zapletka se ke konci neustale prodluzovala, hlavni vysetrovatelka, s jeji (ne)schopnosti nechapu, ze ji meli za eso.Cekala jsem vic.

ivousekk
01.08.2017 4 z 5

Zajímavý námět a pro mne překvapivé rozuzlení. Jen ta norská jména.. to je peklo. Po přečtení knihy si pamatuji jen dvě. Zbytek mi splynul :)

iveta3689
25.07.2017 3 z 5

Vrah je klasický severský magor, autor nechal rozehrát mnoho postav, takže nakonec je z toho dobrá, ale snadno zaměnitelná kniha.

Susan94
14.07.2017 2 z 5

V knize se objevuje hned několik nešťastných chyb. Norská jména, která jsou těžko zapamatovatelná + neustále se měnící prostředí a děj. Člověka to hodně plete a nemůže se přímo věnovat ději.
Tento norský spisovatel je příkladem toho, že ne všichni z Norska umí psát jako Nesbo, možná nikdo z Norska neumí psát jako on. Nicméně knihu má přesto smysl si přečíst. Je v ní totiž přesto něco, co je jen v severských detektivkách.

lifeoptimist
25.06.2017 3 z 5

tak ze začátku jsem měla problém s těmi skoky v příběhu, hned sem, hned tam, taky mi trošku trvalo zvyknout si na jména (ale když někdo bude číst českého autora v Norsku, taky mu budou jména připadat hozná) ...... no ale i tak docela slušná kniha.... na mě sice trochu dost brutální, ale neuhodla jsem vraha, takže za mě dobrý :-) :-) :-)

norská literatura severská krimi norské detektivky

Geir Tangen
norská, 1970