lifeoptimist lifeoptimist komentáře u knih

Smrtící imitace Smrtící imitace J. D. Robb (p)

Jediné co mi u hodnocení chybí (u této série obzvlášť) jsou půlhvězdičky :-). Tenhe díl byl super, ale ten před tím byl lepší.....nicméně díky skvělé zápletce nemůžu dát jen 4 * ........ asi už ztácím kritického ducha, ale já tuhle sérii prostě žeru :-D

23.07.2018 5 z 5

Smrtící portrét Smrtící portrét J. D. Robb (p)

Aaaaaa další super zápletka, a také trošku poodhalení minulosti u hlavního hrdiny, začínám být závislák, a nevím jak to zvládnu až mi zkončí dovolená

19.07.2018 5 z 5

Smrtící pravidla Smrtící pravidla J. D. Robb (p)

zase jedna hoooodně výborná, kde jsem toho jednoho hlavního záporáka opravdu neodhalila a Nora překvapila :-) super čtení a jede se dáááál

16.07.2018 5 z 5

Smrtící setkání Smrtící setkání J. D. Robb (p)

Zatím bych řekla, že jeden z nejlepších dílů :-), těším se, zda v nějakém dalším díle bude odkryto více i z minulosti Roarka, když v tomto jsme se dočkali na víceré odkrývání minulosti Evy :-)

11.07.2018 5 z 5

Kouzla milují žár mého těla Kouzla milují žár mého těla J. D. Robb (p)

Knihu jsem zvolila do čtenářské výzvy hlavně kvůli Noře a povídce zapadající do série Smrtící. Je fakt, že fantasy moc nemusím, tudíž dvě povídky mi přišly šílené slátaniny a v podstatě jsem je tak zběžně prolétla, podle mě ztráta času ..... ale někomu se mohou líbit. Nora nezklamala a stálo to za to, Evu a Roarka můžu kdykoli - opět prima počtení - sice jednohubka ale prima :-)

06.07.2018 2 z 5

Smrtící spiknutí Smrtící spiknutí J. D. Robb (p)

knihy jsou snad čím dál lepší a dialogy někdy takové, že se nemůžu přestat chechtat..... autorka prostě umí
malá ukázka:
"Měla jsi dlouhý den, poručíku. To je fakt. Uvažovala jsem, že by nebyo špatné završit ho nějakou specialitkou.
Vážně?
Co takhle malé noční vloupáníčko?
Miláčku! Už jsem přestával doufat, že to navrhneš.

09.06.2018 5 z 5

Smrtící pomsta Smrtící pomsta J. D. Robb (p)

čím dál lepší, hádání mezi Evou a majordomem a špičkování s Roarkem je stále lepší a neomrzí, jsem ráda, že čtu postupně a těším se na další díly, co asi ještě odhalí z minulosti hlavních postav....

01.06.2018 5 z 5

Smrtící nesmrtelnost Smrtící nesmrtelnost J. D. Robb (p)

Ani nevím, proč jsem tak dlouho otálela s čtením serie Smrtící.... když mám od Nory přečtené (vyjma Harlequinek, kterým jsem už odrostla) téměř vše. Musím uznat, že jsem zkusila jednu a pak druhou a nemohla jsem se dočkat další a postupně už se těším na další a další. Špičkování mezi dvěma hlavními hrdiny je podle mě luxusní :-) pro pobavnení vkládám úryvek, který podle mě mluví za vše:
.....„Dobré jitro, poručíku. Doufám, že ses dobře vyspala. Pokud se vzbudíš před osmou, najdeš mě v ranním jídelním koutku. Nechtěl jsem tě rušit, a proto jsem snídani neobjednal do ložnice. Vypadalas ve spánku tak mírumilovně.“
„To mi dlouho nevydrží,“ procedila Eva skrz zuby. Vysprchovat se, obléct a připnout si zbraň zvládla přesně za deset minut.
To, co Roarke nazýval ranním jídelním koutkem, bylo ve skutečnosti obrovské, slunné atrium vedle kuchyně. Nenašla tam pouze Roarkea, ale i Mavis. Oba se spokojeně usmívali.
„Musíme si okamžitě ujasnit pár věcí, Roarkeu,“ vypálila neprodleně Eva.
„Už se ti zase vrátila barva.“ Roarke potěšené vstal a vtiskl jí polibek na špičku nosu. „Ten šedavý odstín pleti ti vůbec neslušel.“ Zasténal, protože její pěst ho zasáhla přímo do žaludku. Statečně si odkašlal a pokračoval: „A zdá se, že už máš zase dost energie. Dáš si kávu?“
„Chci tě varovat, že pokud se ještě někdy pokusíš o podobný podraz, pak…“ Nedopověděla a zamračeně si změřila Mavis. „Čemu se křeníš?“
„Je legrační vás pozorovat. Jste jako dvě hrdličky.“
„Jestli si nedá pozor, může tahle hrdlička klidně skončit s nožkama nahoře,“ broukla Eva. Pak se ohromeně zadívala na Mavis. „Vypadáš… že jsi v pořádku.“.......................

19.05.2018 5 z 5

Nemocnice na kraji města Nemocnice na kraji města Jaroslav Dietl

Knihu jsem našla doma, asi první vydání, některé hlášky Štrosmajera jsou opravdu legendární :-)

15.05.2018 3 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem jako první viděla seriál, tak vím, že v něčem jsou docela odchylky a myslím, že knížka je více autentická (jak jinak, ještě jsem neviděla film, ani seriál, který by byl lepší, jak kniha), při čtení se mi sice v hlavě přehrával i seriál a nezpomenutelná Helena Růžičková, ale to mi na ničem neubíralo, ba naopak :-)

01.05.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak tohle by měla být povinná četba ....... zvláště v dnešní době, kdy se najdou takoví "ignoranti", kteří jsou schopni tvrdit, že holocaust nebyl...... velice poučné a nemám co dodat

23.04.2018 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

z Máje jsem znala jen první sloku, která se ve škole učí povinně (teda +/- obsah asi všichni známe, nebo aspoň ti, co maturovali, by teoreticky měli), díky čtenářské výzvě jsem se hecla a dala jsem to...... musím přiznat, že to není žádná hitparáda.... ani se nedivím, že to nikdo nechce číst........bohužel

15.04.2018 2 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Musím strhnout hvězdičku, protože opět v podstatě od třetiny víme, kdo je vrah, a to se mi moc nelíbí, mám raději, když je napětí do konce. Takže za mě zatím nejlepší díl Temné hlubiny.

12.04.2018 4 z 5

Krev není voda Krev není voda Jackie Collins

Tak jako ostatní knihy o Lucky a Santangelových super - co dodat, zakončení serie a užila jsem si spoustu super stránek s touto autorkou ....... její styl se mi líbil, líbí a bude líbit a serii s Lucky a Hollywoodskou si ještě někdy s chutí znovu přečtu

25.03.2018 5 z 5

Vešla do moře Vešla do moře Mark Douglas-Home

první díl se mi líbil více, proto 2 * dolů - spíše 1,5 * - kdyby to šlo, ale jinak výborná nezklamala a jen tak dál

01.03.2018 3 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Přečteno v rámci čtenářské výzvy......Stephen King je brán jako mistr svého oboru, proto tato volba, nicméně můj šálek kávy to určitě není, o tom jsem se přesvědčila, že horory nemusím ani jako knihu ani jako film. Knihu jsem v podstatě přetrpěla a zůstanu u svých oblíbených žánrů

23.02.2018 1 z 5

Mořský detektiv Mořský detektiv Mark Douglas-Home

Prostě a jednoduše .....dokonalá

18.02.2018 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

jako doplnění kouzelného světa dobré....

10.02.2018 3 z 5

V šachu V šachu Dick Francis (p)

Námět hodně dobrý, nicméně mi přišlo, oproti jiných, co jsem od autora četla, že se děj zprvu strašně vlekl.....nestává se mi, abych se tak strašně dlouho nemohla začíst. Potom už děj konečně poposkočil a konec byl skvělý. Celkově proto musím hodnotit 3*

08.02.2018 3 z 5

Všechno nebo nic (I+II) Všechno nebo nic (I+II) Eva Urbaníková

.......na to, že to měla být kniha roku, nevím už kterého, mě to teda zase tolik neoslovilo. Pro někoho asi super, ale mě to přišlo občas docela tragedie, občas lehké porno..... není to můj šálek kávy

22.01.2018 2 z 5