Smrtící spiknutí

Smrtící spiknutí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2372/bmid_smrtici-spiknuti-JD1-2372.jpg 5 194 16

Eva Dallasová série

Je nalezen mrtvý bezdomovec. To by nebylo nic divného, kdyby mu nechybělo srdce. Stopy na těle zavražděného, dokonalost operační rány a řezů nevypadají jako dílo zběsilého vraha, ale spíš jako práce špičkového chirurga...

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Columbus (ČR)

Conspiracy in Death , 1999

animovanej medv
26.11.2021 3 z 5

Kdo zná příběhy o Evě Dalasové, tak ho nic moc nepřekvapí.

Eva je 100% morální, nepodplatitelná a směle riskuje vlastní život, aby zachránila životy ostatních. S Rorkem mám dokonalý vztah, plný sexu, který jsem ovšem přeskakovala. Rork je dokonalý, což mi na něm vadí, protože jak známe ze slavného filmu s Marilyn Monroe - nikdo není dokonalý.

Samotná detektivka je příjemná, ačkoli už celkem brzo zjistíte vraha a jen čekáte, jak se to detektivům podaří dokázat.

Nejvíc ale hvězdiček získala dojemná část, kdy Eva přišla o odznak a já forma vyšetřování, když se nemusí řídit předpisy...

gigi77
30.01.2020 4 z 5

Osmý díl ... četla jsem po kouskách, usínala často při druhé stránce a milostné pasáže přeskakovala. V celku to však nebylo špatné, přesto je čas na změnu a od série si dám chvíli pauzu.

Jiparis
29.12.2019 3 z 5

Asi je to tím, že nejsem fanouškem sci-fi, a tak mě příběh nijak zvlášť nezaujal. Raději bych sledovala Evu Dallasovou, jak si s problémy poradí sama, bez vymožeností, kterými disponuje Roarke.

helenkan
21.10.2019 5 z 5

Další skvělý díl. Dokonce nám v něm Eva s Roarkem strávili dohromady delší čas. A došlo i na společné vyšetřování. To,že byla Eva opravdu na dně,dokázala omluva Summersetovi. Taky ho to pěkně šokovalo.:-) A jdu na další díl.

georginaa
10.06.2019 5 z 5

Opět skvělé dialogy, hlavně mě baví to popichování Evy se Summersetem. A když tentokrát žádné není, hned si majordomus řekne, že je něco špatně. Bezdomovci je taková úzká skupina lidí, které nikdo nebude hledat ani postrádat. Tak proč si z nich nevzít některé orgány? To musí tentokrát Eva vyšetřit a najít pachatele, který dokáže tak drasticky ničit životy.

Ajrad1981
22.05.2019 4 z 5

Další skvělý díl s Evou Dallasovou. Zhruba kolem dvou třetin knihy to bylo dost emotivní, nikdy bych neřekla, že Evu něco dokáže takhle srazit na kolena (jen se mi nechce věřit, že by se z toho normální člověk vyhrabal tak rychle, den dva navíc a bylo by to věrohodnější). Hodně zajímavá byla postava strážníka Bowersové, škoda, že jí nebylo dopřáno víc prostoru, aby se mohlo vedení předvést, jak by takovou situaci řešili.
Trochu mě zklamal konec. Ne dějově, to bylo za mě dobrý, i když si Eva zase zničila kašmírový kabát. Jen bych uvítala, kdyby byla trošku víc rozpletená síť spiklenců (teda, to slovo mi k obsahu knihy nějak nesedí).

bekule
15.05.2019 5 z 5

Poprvé Webster,Dimattová,Truehart, malá velmi milá připomínka Jamieho, a samozřejmě nepřekonatelný Summerset:
Summerset ji chvíli pozoroval se stisknutými rty a se znepokojením v tmavých očích. Potom však schválně nasadil svůj nejarogantnější výraz a vklouzl do haly.
„Vy jste ale špinavá a mokrá.“ S odporem zafrkal. „A cákáte vodu po celé podlaze. Mohla byste projevit trochu respektu k vlastnímu domu.“
Čekal, až propukne její zlost a až se jí v očích objeví vzteklý výraz, ale když se na něj jenom zadívala, sevřelo se mu srdce, o kterém se domnívala, že je nemá.
„Promiňte.“ Tupě se podívala dolů na nohy. „Neuvědomila jsem si to.“
Summerset se úplně vyšinutý vrhl k domácímu videofonu. „Roarkeu, poručík právě přišla zvenku. Byla jen v domácím oblečení. Vypadá moc špatně.“
„Kde je teď?“
„Jde nahoru. Roarkeu, já jsem jí vynadal a ona… ona se mi omluvila. Musíte s ní něco udělat.“
Opět skvělý díl, jen Whitney zklamal.

hrosik3
21.08.2018 5 z 5

Skvělá knížka, další zajímavá zápletka,moc mě to baví.

lifeoptimist
09.06.2018 5 z 5

knihy jsou snad čím dál lepší a dialogy někdy takové, že se nemůžu přestat chechtat..... autorka prostě umí
malá ukázka:
"Měla jsi dlouhý den, poručíku. To je fakt. Uvažovala jsem, že by nebyo špatné završit ho nějakou specialitkou.
Vážně?
Co takhle malé noční vloupáníčko?
Miláčku! Už jsem přestával doufat, že to navrhneš.

Jessybelle
12.12.2017 5 z 5

Tento díl je asi zatím nejlepší. Už se těším na další.

munka
03.09.2017 5 z 5

Zase skvelý príbeh napínavý až do konca.

TaLu
22.08.2017 5 z 5

Pokud by Eva přišla o odznak a neměla vedle sebe Roarka, bylo by to ještě mnohem horší. I takto šlo o dramatickou zápletku, protože čtenáři je jasné, že odznak je to, co ji drží, co ji utvářelo do současné podoby a co ji chrání před minulostí. Vyšetřování vražd v lékařském prostředí bývá většinou vždy zajímavé. Opravdu si vychutnávám uvedení nových postav do příběhu. Tentokráte to byla Louisa a více prostoru pro Baxtera. Zajímalo by mne, zda se ta postava spisovatelce zalíbí a ona se postupně rozhodne ji trvale přiřadit do týmu, nebo zda má pro ni vymyšlen příběh hned, když prvně píše její jméno. Většinu postav znám z mnohem pozdějších dílů a vždy s napětím čekám, kdo se tentokráte objeví. Doporučuji.

moudivlacek
13.10.2016 5 z 5

Tak tento díl je na velmi vysoké úrovni. Eva řeší velmi složitý případ, do kterého jsou zapojeny ty největší mozky chirurgů na zemi a životy bezdomovců a lidí bez rodin. A aby toho nebylo málo, díky slaboduché nenávisti je postavena mimo službu. Tím pro ni vše končí, ale díky bohu má kolem sebe milující lidičky, kteří to tak nenechají, takže Eva pochopí, že musí bojovat.

Laf
12.04.2016 5 z 5

Velmi skvělé pokračování. Napínavý děj, hodně zvratů a nejistých konců. Kniha se čte velmi dobře, neboť není lehké ji dát z ruky. Můžu jen doporučit.

mariva
26.11.2014 5 z 5

Zase další výborná detektivka. Eva Dallasová je prostě jednička a každý její příběh je důkazem neobyčejné fantazie autorky. Už mám připravené další díly a nemůžu se dočkat pokračování.

Danafantom
10.09.2012 3 z 5

V tomto díle Smrtící série na mě bylo příliš násilí.

J. D. Robb (p)
americká, 1950