Smrtící imitace

Smrtící imitace https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1705/smrtici-imitace-1705.jpg 5 159 21

Eva Dallasová série

New Yorkem se prochází zrůda napodobující činy známých sériových vrahů… Poručík Eva Dallasová a další mají opět plné ruce práce! Prostitutka, nalezená v úzké uličce podřezaná a s odstraněnou pánví… Tak odpornou vraždu poručík Eva Dallasová z newyorské policie snad ještě nikdy neviděla. Otrlé strážníky a dokonce i její věrnou asistentku Peabodyovou to přinutí ke zvracení, ale nic podobného Evě nehrozí. Pohání ji vztek, vztek na zabijáka a soucit s obětí. A je to navíc osobní záležitost, protože pachatel zanechal na místě činu dopis. Vzkaz pro ni… Jacie Wootonová nebyla jeho první obětí a zdaleka nebude poslední. Brzy se pátrání zúží na čtyři podezřelé. Všichni jsou bohatí, a svým způsobem i známí. Filmový producent, spisovatel, zpěvák a diplomat. Který z nich to je? Který z nich se chystá na spáchání dalšího zvěrstva? Eva to tuší, ale musí mít v rukou důkazy, aby ho mohla poslat na doživotí za mříže. A tak opět začíná nebezpečný závod s časem. Do toho se Eva i její miliardářský manžel Roarke musejí vyrovnávat s hrůzami svého vlastního dětství, Peabodyová se chystá udělat zkoušky na detektiva a je z toho pěkně nervózní, a z dovolené se k Evině nelibosti vrací jejich prkenný majordom Summerset. I v tomto díle ze série Smrtící… nám Nora Roberts pod pseudonymem přichystala pěknou porci napětí, záhad a v neposlední řadě strhujících erotických scén.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Columbus (ČR)

Imitation in Death , 2003

Senza Jenka
02.08.2022 4 z 5

Trochu moc štěstí najednou - lehce banální stopa se ukáže, jako to nejsprávnější a všechno tak nějak moc hraje do noty. Ale jinak opět výborné počtení.

jarkaska
03.06.2022 5 z 5

Opět super příběh. Snažím se, abych knihy četla tak jak jsou po sobě. Na některou musím i čekat. Ale vždy to za to stojí, protože každá mě vtáhne do děje zjistit kdo je vrah.
Tato série nikdy nezklame.

Iva B.
07.02.2022 5 z 5

Už nevím, co nového bych napsala a nechci se pořád opakovat, ale je to prostě tak.. opět skvělé!! Já tuto sérii opravdu žeru, jsem k ní dost nekritická, což přiznávám, ale nejde jinak než zase chválit. Skvělý příběh, akce, prvky sci-fi a něco pro nás holky.. ideální kombinace.. těším se na další díl a už teď přemýšlím, jaký napíšu další komentář, prostě asi bude zase stejný nebo hodně podobný jako všechny ostatní...

Česneksmedem
28.01.2022 4 z 5

Detektivka s prvky sci-fi, odehrávající se v roce 2059. Většinou jde ale pouze o androidy pomáhající v domácnosti a některé vymyšlené dopravní prostředky, takže by to neměl být problém ani pro nemilce sci-fi. V knize je jedna dost trapná chyba při vyšetřování. Týká se scény, kdy vrah má sádru na ruce a láká oběť pomocí notoricky známého triku z jiné, neméně notoricky známé detektivky. Jinak to celkem ujde.

georginaa
23.10.2021 5 z 5

Čím větší zvěrstvo, tím víc Evu pohání vztek nad takovými činy. Tím více se zapálí chytit pachatele. Má podezřelé, jen to musí dokázat a najít důkazy, co by je dosvědčily. Zároveň v noci trpí noční můrou a Roarke se snaží ji tyto emoce vytěsnit z hlavy. Nic není lepšího, než pocit bezpečí s milovanou polovičkou.

lucakuca
27.04.2021 4 z 5

Zase tady - drsná Dallasová a hubatá asistentka Peabodyová. Dobrej zločin - imitace nejznámějších sériových vrahů :-).
"Je těžké se bránit, když už ti teče mozek z uší."
"To je pravda, to je značná nevýhoda."

petulik330
31.12.2020

Miluju poručíka Evu Dalasovou. I v tomto díle mě čekalo překvapení kdo je vrach.

bekule
16.03.2020 5 z 5

Opět se mi u této série stalo že při opakovaném čtení jsem ještě v třetí čtvrtině knihy netušila kdo je vrah. A opět díl kterému není co vytknout, skvělá detektivka.

hrosik3
29.05.2019 5 z 5

Parádní čtení, pěkně to uprašuje. Je fajn sledovat, jak se mění Eviny city, přístup k jejím blízkým.

lifeoptimist
23.07.2018 5 z 5

Jediné co mi u hodnocení chybí (u této série obzvlášť) jsou půlhvězdičky :-). Tenhe díl byl super, ale ten před tím byl lepší.....nicméně díky skvělé zápletce nemůžu dát jen 4 * ........ asi už ztácím kritického ducha, ale já tuhle sérii prostě žeru :-D

Jessybelle
10.06.2018 5 z 5

Líbí se mi sledovat osudy hrdinů.to je odměna pro ty, kteří mají možnost číst postupně...
Jinak opět skvělý námět, kde ta ženská na to chodí, už teď se těším na další díl...

munka
19.03.2018 5 z 5

Ďalší skvelý príbeh o neohrozenej policajtke.

moudivlacek
17.02.2018 4 z 5

Další super příběh, Eva má opravdu brilantní mozek, navíc se sama sebe povýšila za ochránce a mstitele mrtvých, má velmi laskavé srdce, i když to nedává často najevo. Po jejím boku jsou opět její věrní, v první řadě - manžel Roarke, což je případ sám pro sebe, její kolegové v práci.
Příběh o muži, který nezvládl svou životní roli a mstí se ženám. Bohužel špatný zde není jen on.
Můj závěr - někteří by opravdu neměli mít děti.
Knihu mohu jen doporučit.

Laf
01.01.2018 5 z 5

Skvěle propracovaný další příběh z této série. :)

TaLu
04.12.2017 5 z 5

S úsměvem jsem si přečetla komentář, který jsem tu zanechala, když jsem knihu četla prvně a to dokonce jako úplně první knihu série. Pamatuji se, jak se mi nevšední detektivka posunutá do mírné budoucnosti líbila, a zároveň mě překvapilo, že autorka se vydala i na tuto cestu, v tomto žánru. Od té chvíle uběhl nějaký ten čas a přečetla jsem mnohé knihy série. Eva Dallasová, její manžel, tým vyšetřovatelů, přátelé i komorník se mi stali opravdu blízkou partou, se kterou se ráda vydávám za dobrodružstvím. Knihy teď čtu postupně a nevynechávám ani ty z minulosti, což bylo dobré rozhodnutí. Při opětovném přečtení mohu vnímat další souvislosti. Minulost Evu vyčerpává tentokráte stejně, jako složitý případ. Navíc Peabodyová skládá zkoušky na detektiva. Úplně prvně můžeme našeho poručíka potkat ve slavnostní uniformě. Nedosažitelným (a vlastně fantasy) partnerem pro mne byl dosud pan Darcy, ale připouštím, že Roarke mu začíná tak trochu konkurovat, že by ten irský přízvuk ? :o)

helenkan
02.11.2015 5 z 5

Další detektivka z budoucnosti a z téhle série přečtená.Líbí se mi moc.Jednostraně za mě, pět hvězdiček.Dalasová s Roarkem jsou prostě k ,,sežrání".

TaLu
08.07.2015 5 z 5

První kniha od autorky z této série mne velmi mile překvapila. Nečekala jsem mírný posun do budoucnosti ani strhující, čtivý thriller. Dosud jsem znala autorku jinak. O to milejší bylo zjištění, že ji tento žánr podle mne vyhovuje, a že píše s lehkostí a velmi čtivě. Autorka ideální na dovolenou, chvíle volna i třeba do autobusu, jen pozor, abychom nepřejeli stanici. :o)

mariva
31.03.2014 5 z 5

Byla doba, kdy jsem hltala jednu detektivku za druhou, takže teď jsem už několik let tento žánr nevyhledávala. Po této knize jsem sáhla proto, protože Noru Roberts můžu ve všech jejích podobách. Její knížky mě dokážou naprosto vtáhnout do děje a tak jsem si řekla, že zkusím i něco z té detektivní oblasti. Nelituji a určitě budu dál vyhledávat její knížky, ať už jsou napsány pod jakýmkoliv pseudonymem. Výborně napsané, úžasně čtivé a přitom i zábavné. Jen jsem trochu nechápala, proč je děj posunutý do budoucnosti a bez přítomnosti androidů bych se taky klidně obešla. Ale knize to neubralo na napětí, ani na čtivosti. Zase jedna z knih, od které se je problém odtrhnout.

meinita
04.08.2013 5 z 5

kniha opět nezklamala, oddechové detektivní čtení

kika 13
03.03.2013 3 z 5

Dramatický děj,ale jinak nic moc.

J. D. Robb (p)
americká, 1950