Li@ Li@ komentáře u knih

Mechanické piano Mechanické piano Kurt Vonnegut Jr.

Skvělé! Vzhledem k tomu, že pro jednu korporátní firmu pracuji, přišlo mi to, jako by pan Vonnegut byl jeden z mých kolegů. Děsivě pravdivý příběh.

08.01.2014 5 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Ač literatura o "předčasně vyspělých puberťácích" mě nikdy nebavila, tak toto mě naopak pobavilo velmi. Ten trpký konec je teda vážně třešničkou na tom všem. Chudák kluk. :))

08.01.2014 4 z 5

Vítejte v opičárně Vítejte v opičárně Kurt Vonnegut Jr.

Perfektní!!! Prostě perfektní. Nemám co dál dodat, snad jen - jdu si pro další. :)

14.12.2013 5 z 5

158 librová svatba 158 librová svatba John Irving

No. Nemůžu říct, že by nezaujala nebo nudila. Děje zde opravdu moc není, ale o to silněji vyzní to, co tam je. Osobně si přeji nikdy se do takové situace, jako tamější 4 hlavní hrdinové, dostat, nicméně je to docela zajímavá sonda do lidských vztahů. Nepovažuji to za slabé dílo, je pouze jiné než "klasický Irving". Určitě si ji přečtu ještě jednou, za pár let a zkušeností později.

03.10.2013 4 z 5

Já o koze, on o voze… Já o koze, on o voze… Simona Monyová (p)

První kniha, kterou jsem od této spisovatelky četla. Ale pobavila. Přečteno za dvě hoďky a se sklenkou bílého. Ač zatím nespadám do věkové kategorie, která je popisována, docela tyto příběhy znám od vyprávění kolegyní a docela jsem se nasmála. :) Akorát mě to teda maličko děsí. :D

03.10.2013 3 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Ač jsem ji zvládla přečíst za necelé tři hodinky jednou takhle večer, budu si ji muset přečíst znovu. Líbí se mi, že čtenář musí zapojit mozek a fantazii, něco si domyslet a vůbec si to celé představit tak nějak detailněji, než jak Fitzgerald popisuje. Na druhou stranu mě upřímně zklamalo, jak krátký ten román je. Totiž ta líná část mé představivosti by s chutí ráda hltala o něco víc stránek z pera autora. Ale rozhodně zanechala dojem.

05.08.2013 4 z 5

Borůvky – Muži jsou skvělý doplněk Borůvky – Muži jsou skvělý doplněk Barbara Nesvadbová

Hmm. Co na to říct. Kdybych jela na typickou českou dovolenou (tedy válení se na pláži), asi bych po ní klidně sáhla znovu. Přišlo mi to ale jako dost zoufalé volání o pomoc. Muži jsou na nic, ženy jsou dokonalé a je jim ubližováno. No nevím nevím, neoslnilo mě.

09.01.2012 1 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Knížka super. Četla jsem ji v originále a opravdu jsem se nenudila. Napínavé, zajímavé, místy děsivé. Za mě plný počet.

10.05.2011 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Knihu odkládám na doby pozdější. Prostě nejsem schopná se dostat přes prvních 60 stránek. Spousta sáhodlouhých popisů a moudrých rozhovorů, které mně ale nic neříkají. A vždy, když už se začne něco dít, opět to po chvíli skončí další popisem nebo rozmluvou. Prostě mám radši spád děje. Téma je nicméně zajímavé a já doufám, že se ke knize ještě vrátím. Zajímají mně věci ohledně církve, inkvizice a záhady, ale zatím nejsem schopna ji dočíst.

25.04.2011 2 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Jsem už skoro na konci, ale myslím, že už mohu hodnotit. Na rozdíl od Světa podle Garpa mě tato kniha uchvátila ihned. Čte se mi velice dobře. Příběh je velice zajímavý a jeho téma stále aktuální. Navíc je mi postava Homera Wellse velice sympatická. Knížku mohu vřele doporučit. Já si jí zamilovala.

30.11.-0001 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Téma je skutečně zajímavé, ale nepřišlo mi zajímavé jeho podání. Asi jsem od knihy čekala víc.

30.11.-0001 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Mě tento román moc neoslovil. Možná to bylo tím, že jsem ho četla v nemocnici rozklepaná před operací :D Možná to jen prostě není můj šálek kávy.

30.11.-0001 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Mně osobně se tato knížka moc nelíbila.

30.11.-0001 2 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Inteligentní humor. Viewegh je moje srdcová záležitost a dokážu ho číst kdykoli a třeba po sté.

30.11.-0001 4 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Protože mám ráda psychologický proud naší literatury, mám ráda i tuto knihu. Nemyslím si ale, že je určena pro všechny čtenáře.

30.11.-0001

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Skvělá kniha! Líbilo se mi i filmové zpracování.

30.11.-0001

Pro me jakozto pro cholerika, ktery si vsechno bere az moc osobne, supr cteni. Clovek se zamysli nad spoustou veci. Za me skvele.

28.01.2019 4 z 5

Mne se to libilo. :) ac je to neco jineho, nez co byval harry, ale melo to sve kouzlo.

26.01.2017 4 z 5

Třetí říše - Kronika Třetí říše - Kronika Richard J. Overy

Asi nejlepsi shrnuti nacistické ery Nemecka, jake jsem kdy četla. Ctive, poutave a napsane tak, ze to pochopi i ten nejvetsi neznalec. Opravdu palec nahoru.

02.07.2016 5 z 5

Sirény z Titanu Sirény z Titanu Kurt Vonnegut Jr.

Skvělá kniha. Neuvěřitelně propracované detaily, obdivuji autorovu představivost. Musel mít svůj vlastní děsivý svět.

03.02.2014 5 z 5