Třetí říše - Kronika

Historie Třetí říše od 1923, kdy se začala nenápadně rodit, přes rok 1933, kdy se nacisté v čele s Adolfem Hitlerem chopili v Německu moci, až po hořké konce v letech 1944-1945. Sláva a pád nacistického Německa v bohatě ilustrované knize, která kromě zasvěceného textu obsahuje řadu dobových fotografií a dokumentů. Třetí (nebo též Tisíciletá) říše - tak pojmenovali nacisté Německo pod jejich vládou. „Tisíciletá“ říše trvala pouhých dvanáct let a skončila úplným zničením Německa, jemuž však předcházela ničivá devastace většiny Evropy a likvidace šesti milionů Židů. Jedno z klíčových období moderních dějin je nerozlučně spojeno s osobou Adolfa Hitlera: to on se rozhodujícím způsobem přičinil o to, že se z nepočetné skupiny nacionalistů stala mohutná strana, jež ovládla německou společnost natolik, že její vůdce mohl pyšně říct - NSDAP rovná se stát. Dosáhl toho ovšem terorem, militarizací společnosti a násilnou diskriminací všech skutečných či domnělých oponentů, především Židů. Dějiny Třetí říše jsou svázány s agresivním získáváním „Lebensraumu“, totální válkou a do té doby nevídanou genocidou. Dlouhý stín Tisícileté říše a jejího zlověstného Vůdce zahaluje moderní Německo dodnes - především tím, že nutí i dnešní Němce (a nejen je) hledat odpověď na otázku, jak k tomu všemu mohlo dojít, jak se mohlo stát, že se vyspělý a kulturní národ nechal tak fatálně svést na scestí. Odpověď na tyto otázky hledá i tato kniha. Třetí říše přesně a přesvědčivě mapuje vzestup a pád nacistické moci. Popis historických událostí je obohacen o rozsáhlé citace dokumentů - dopisů, deníků a ústních svědectví - a doprovázen množstvím původních a pozoruhodných fotografií. Kniha tak poskytuje jedinečný pohled na toto spletité období evropských dějin. Její autor zároveň poctivě a fundovaně hledá odpovědi na to, co umožnilo Adolfu Hitlerovi a jeho nohsledům opanovat myšlení svých spoluobčanů natolik, že se spolupodíleli na nelidském a ničím neomluvitelném počínání, jež vedlo ke zkáze milionů životů a obrovských materiálních hodnot....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79168/big_treti-rise-kronika-VX9-79168.jpg 4.519

Kniha Třetí říše - Kronika

raffi
12.04.2019

Výborná kronika a skvelé spracovanie témy. Bavili ma všetky tie vsuvky v pobode listov, novinových článkov, dokumentov a bolo dobré vidieť aj iné, než notoricky známe fotografie z tejto temnej doby.
Rozhodne ma táto práca pána historika nalákala na ďalšie jeho knihy.

Li@
02.07.2016

Asi nejlepsi shrnuti nacistické ery Nemecka, jake jsem kdy četla. Ctive, poutave a napsane tak, ze to pochopi i ten nejvetsi neznalec. Opravdu palec nahoru.

amigo17
04.05.2015

Výborné spracovanie, tie vsuvky v podobe úryvkov z listov, denníkov či osobných svedectiev boli vynikajúco zapracované, fotky nevynímajúc. Kniha sa mi páčila od prvej strany až po poslednú, a to ako po obsahovej, tak aj po vizuálnej stránke.

Ondrej _
13.06.2013

Fantasticky spracovaná a napísaná kronika mapujúca udalosti spojené s vznikom, priebehom a zánikom trvania tzv. tretej ríše - ako nazval A. Hitler Nemecko a ostatné pričlenené štáty. Kniha je rozdelená na 3. časti, pričom obsahuje množstvo zaujímavých historických fotografií, citácií a pod. Množstvo faktov neunavuje nakoľko sú dávkované postupne a v zaujímvej forme, podložené zväčša fotografiami.