Lexie321 Lexie321 komentáře u knih

Projekt snov Projekt snov Lauren Asher

Toto bola absolútna dokonalosť. Milovala som každú sekundu čítania tejto knihy. Bolo to úplne úžasné a napísané s takou starostlivosťou a oddanosťou, že to bolo cítiť z každej stránky. Rowan a Zahra boli úžasní hlavní hrdinovia a nemôžem sa dočkať, až si prečítam zvyšok série. Jednoznačne odporúčam!

02.05.2023 5 z 5

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

Kniha bola skvelá. Rhys a Bridget sa čítali veľmi intenzívne a príjemne a mnohé časti vo mne rozhodne vyvolali úsmev alebo súhlasné prikývnutie, pretože boli dobre premyslené a napísané. Osobne som však cítila, že pri preskakovaní v čase sa stratilo veľa buildupu a ich dynamika a vzťah neboli také hmatateľne ako u Avy a Alexa z prvej knihy. Napriek tomu bola ich láska intenzívna a krásna síce im chýbal istý nenútený humor a história, čim by sa pre mňa tento par stal nezabudnuteľný. Nepomohlo mi ani to, že cela tá vec, že Bridget bola princeznou, mi pripadala trocha trápna ako niečo, čo by som si viac užívala, keby som bola o desať rokov mladšia a na strednej škole. Napriek tomu by som túto dobrotu odporučila každému, kto má rád romantiku a pikantné knihy.

29.04.2023 4 z 5

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

Kniha sa mi veľmi páčila, no niektoré časti sa mi páčili viac ako ostatné. Dej ako celok bol naozaj dobre napísaný a zaujímavý, ale pikantnosť nebola až taká spicy, ako som očakávala, že bude na základe rozruchu okolo kníh. Myslím, že najlepší spôsob, ako to vysvetliť, je, že build-up bol oveľa viac napínavý ako finálne acty. :D O Ave a Alexovi boli rozhodne zábavné čítať a páčila sa mi ich dynamika a interakcie. Avine priateľky a Josh boli tiež úžasný, takže sa stále teším na zvyšok série. A určite by som túto knihu odporučila na základe toho, ako veľmi sa mi páčila samotná zápletka.

28.04.2023 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Kniha išla na podobný štýl ako tie z off-campus série keďže dej sa odohráva v rovnakom universe. Čítala sa veľmi rýchlo nakoľko aj dej plynul veľmi rýchlo. Nejaké pasáže boli fakt dobre a vtipné a aj keď Summer a Fitz boli zlatý občas mi nejaké pasáže prišli trocha otravne. Asi by som povedala, že autorka išla menej do hĺbky ako pri iných knihách, čo bolo pre mňa trocha sklamanie. Každopádne ale kniha bola typicky dobre čítanie od Elle Kennedy.

20.04.2023 4 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Ďalšie skvelé pokračovanie série. Ku knihe som sa dostala skôr ako ku Skóre, a tak som rada, že príbehy idú viac menej paralelne. Kniha zahrňuje aj neplánované tehotenstvo, čo nemusí byť každému po chuti, vrátane mňa, ale myslím si, že aj tak to autorka napísala brilantne a určite sa oplatí knihu prečítať. Jediné, za čo strhávam bod bolo, že tento diel mi prišiel menej zábavný/humorný ako predchádzajúce dva. Všetky knihy mali aj dramatické a smutné momenty ale prišlo mi akoby medzi Tuckerom a Sabrinou nebola až taká veselá chémia. Aj napriek tomu bolo tu dosť romantiky aj intímnych momentov, dôležitosti priateľstva, rodiny a drámy. Odporúčam.

20.04.2023 4 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Som rada, že ani druhá kniha zo série nesklamala. Logan a Grace boli úžasný a od ich prvého stretnutia som z nich nemohla spustiť oči. Kniha bola kratšia ako prvý diel a aj napriek tomu že sa dej odohrával počas dlhšieho obdobia mal dosť rýchly a živý spád. Veľmi zábavné a pohodové čítanie. Určite odporúčam!

20.04.2023 5 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Kniha sa čítala rýchlo a ľahko. Začiatok bol trocha pomalý ale potom nastúpilo tajomno a gotická dychberúca atmosféra, ktorá čitateľa opantala. Vrelo odporúčam.

19.04.2023 5 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Kniha nebola najhoršia práve naopak, ale nejaké miesta mi hrozne nesedeli a vadili. Postavy bolo zábavné sledovať a určite mali silnú chémiu ale z nejakého dôvodu keď došlo na intímne veci prišlo mi to akoby veľa z tej chémie vyprchávalo. Zo začiatku som knihu nemohla pustiť z rúk ale postupne som sa zase nevedela dočkať konca. Niekedy pred koncom sa to znova zlepšilo ale počiatočný zážitok sa nevrátil.

18.04.2023 4 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

(SPOILER) Už akonáhle som videla hodnotenia obávala som sa, že na knihe niečo nebude v poriadku, ale toto som nečakala. Chápem, že sa autor snažil o niečo šokujúce a tak nemohol poukázať na nadprirodzené prvky v knihe, ale mne to pokazilo celkový dojem z knihy aj náladu. Rada čítam aj horory alebo thrillery kde je niečo nadprirodzené, ale to vopred viem, čo ma čaká. Zároveň ten koniec...keby, že som čakala, že to bude horor zobrala by som to lepšie ale takto ma to ešte viac znechutilo. Iba kvôli tomu dávam také nízke hodnotenie takej populárnej knihe.

17.04.2023 2 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Absolútne chápem vysoké hodnotenia. Bála som sa, či knižka vydaná vydavateľstvom Yoli nebude viac pre teen-čitateľov a nebudem na ňu príliš stará, ale nestalo sa. Elle Kennedy napísala naozaj brutálne dobrý príbeh. Knihu som nevedela pustiť z rúk. Hannah aj Garrett boli ľudský a úžasný, že nemám ani slov. Chémia medzi nimi bolo jasné cítiť z každej strany. Každá kapitola bola zaujímavá, dôvtipná a plná silných emócií či už veselých alebo smutných. Všetko vrátane ťažkých tém znásilnenia a domáceho násilia boli napísané s rešpektom a vierohodnosťou aká sa nie každému autorovi podarí. Vedľajšie postavy boli tiež zábavné a jednoznačne budem pokračovať v sérii ďalej. MAXIMÁLNE ODPORÚČAM!

16.04.2023 5 z 5

Naprosto cizí Naprosto cizí Megan Miranda

Podľa mňa by si kniha zaslúžila aj lepšie hodnotenia. Čítala som ju v angličtine a od začiatku bola napínavá a tajomná. Leah aj napriek jej nedostatkom sa dobre sledovala a bolo cítiť ako veľmi si dala záležať na pátraní a odhaľovaní pravdy o Emmy a ako veľmi ju odhalenia poznačili. Vždy keď mala nejaké dialógy s Kylom som sa veľmi tešila. Postupne odhaľovania jej minulosti s Paige a Aaronom bolo tiež šokujúce a mrazivé. Určite tento thriler vrelo odporúčam.

15.04.2023 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Televízne spracovanie som videla už dávnejšie čiže dej som viac menej poznala ale aj napriek tomu sa kniha čítala dobre a bola zaujímavá. Taká rozprávka s hororovými prvkami s hlavnou hrdinkou v podobe jedinečnej zvedavej a odvážnej Koraliny.

14.04.2023 5 z 5

Apartmán v Paríži Apartmán v Paríži Lucy Foley

Aj napriek tomu, že kniha bola menej pútava ako Zoznam Hostí si osobne myslím, že by si zaslúžila lepšie hodnotenie. Dej bol rýchly a dobre sa stupňoval. Postavy by si človek síce neobľúbil dokonca ani hlavnú postavu Jess ale práve preto pôsobili reálnejšie. Hoci keď sa na to spätne pozriem zápletka až taká silná nebola pre mňa bol zvrat nečakaný. Pre fanúšika trilerov je to dobrá voľba.

13.04.2023 4 z 5

Posledný dom na Zbytočnej ulici Posledný dom na Zbytočnej ulici Catriona Ward

Z mojej strany sklamanie. Kniha sa mi čítala veľmi ťažko a aj keď som jej dávala stale šancu znova a znova, jednoducho ma nezaujala. Horko ťažko som ju dočítala. Určite to nie je žáner horor ako nejaké stranky tvrdili a ako psychológicky thriller ma to tiež veľmi neoslovilo.

11.04.2023 2 z 5

Triaška Triaška Allie Reynolds

Osobne si myslím, že toto bola brutálne dobrá kniha. Aj ked odrezaný od zvyšku sveta dej bol využitý veľmi veľa krát autorka sa s ním jednoznačne vyhrala a pripravila napínavý a dych vyrážajúci príbeh. Vysvetlenie vraždy bolo naozaj nečakané a koniec vyvolal aspoň vo mne pocit zadosť učinenia. Vrelo odporúčam.

11.04.2023 5 z 5

Nevinná hra Nevinná hra Alex Dahl

Miestami super miestami mi to pripomínalo Dievča s cudzím srdcom. Alex Dahl ale vždy prípraví pútavý a zamotaný psychologický triler.

09.04.2023 4 z 5

Svetlo v úkryte Svetlo v úkryte Sharon Cameron

(SPOILER) Úžasná kniha. Som z nej maximálne nadšená. Vrelo odporúčam každému aj tým čitateľom, čo často nečítajú diela s témou vojny. Stefania Podgorska bola naozaj hrdinka a som veľmi rada, že ona ako aj tí, ktorých zachránila sa dožili konca vojny. Autorska ponúkla napínavý a pútavý príbeh, ktorý ponúkal reálny pohľad na hrozne aj dobre veci, čo sa v čase vojny stalo. Ešte raz naozaj veľmi odporúčam!

09.04.2023 5 z 5

Dieťa noci Dieťa noci Karen McQuestion

Kniha bola super. Vrelo odporúčam! Postavy Shanon, Niki, Jacoba a Mii si človek ľahko obľúbil a sledoval ako to s nimi dopadne. Podľa mňa bol príbeh zaujímavý a pútavý od prvej strany.

07.04.2023 5 z 5

Matkin hrob Matkin hrob Lisa Regan

Kniha bola super ako vždy. Táto detektívna séria je jednoznačne jedna z mojich najobľúbenejších. Josie aj ostatné postavy sú skvelé. Dej ide plynulo a rýchlo a každý prípad je napínavý a a premyslený. Odporúčam!

24.12.2022 5 z 5

Vyššia spravodlivosť Vyššia spravodlivosť Hans Rosenfeldt (p)

Super pokračovanie skvelej série. Vrelo odporúčam.

21.12.2022 5 z 5