Lexie321 Lexie321 komentáře u knih

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Úprimne povedané toto ma dosť sklamalo a ľutujem, že som čakala kým prečítam túto knihu než pojdem na štvrtú. Celá kniha nemala žiaden dej a aj ked som rada znova čítala o nejakých postavách vsetko mi prišlo take povrchné bez štipky života. Feyra a Rhys boli absolútne nezaujímavý v tomto diely. Dúfam, že v ďalšom sa to vráti ku kvalite predchádzajúcich kníh.

20.12.2023 3 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Z knihy som nadšená. Taylor Jenkins Reid je úžasná autorka a som rada, že som sa k nej tento rok dostala. Evelyn Hugo je brilantná postava veľmi komplexná a hlboko ľudská. Kniha ju naozaj priviedla k životu ako ikonu. Monique sa mi už od začiatku páčila a brániac sa akýmkoľvek spoilerom som sa snažila uhádnuť či a aký bude ten finálny dôvod, že si ju Evelyn vybrala aby napisala o jej živote knihy. Taktiež som si velmi rychlo a dlhodobo obľúbila postavy Harryho a aj Celie aj keď občas ma niekedy hnevalo ako sa zachovala omnoho viac než čokoľvek, čo urobila Evelyn. Maximálna odporúčam! A určite si od autorky toho prečítam viac.

19.12.2023 5 z 5

Troufalá vášeň Troufalá vášeň Penelope Douglas

Knihu som čítala v angličtine a jednoducho bomba. Jordan si zaslúžila aby sa jej sa jej splnili všetky sny, a som rada, že aspoň Pike ju vedel oceniť. Obe postavy boli super a príbeh bol celkovo pútavý s dobrým dejom. Vrelo odporúčam!

18.12.2023 5 z 5

Prisahaj Prisahaj Meagan Brandy

(SPOILER) 3/5 Zámerne som sa vyhýbala čítaniu tejto knihy skôr lebo som mala z nejakého dôvodu pocit, že mi až tak nesadne. Chápem, prečo ju niektorí ľudia tak chvália a milujú, ale mne jednoducho nesadla. Stále som tomu dávala šancu, no potom prišla amnézia a vedela som, že vysoké hodnotenie jej nedám. Nie je to zlá kniha a určite chápem, prečo by sa ostatným páčila. Mojím hlavným problémom boli trópy a niektoré dramatické dejové línie boli prehnané a vôbec neboli pútavé ani zábavné.

06.12.2023 3 z 5

Prekliata Prekliata Stacey Halls

Túto knihu by som určite odporučila každému, kto sa zaujíma o čarodejnícke procesy alebo fanfiction prerozprávania historických udalostí. Fleetwood bola skvelá hlavná postava, ktorú som si hned od začiatku velmi obľúbila. Prekrásna obálka.

05.12.2023 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

4/5 Bola to dobrá kniha a páčila sa mi, ale nemyslím si, že bola taká fenomenálna, ako ju niektorí ľudia opisovali.

02.12.2023 4 z 5

Manželství pro jednoho Manželství pro jednoho Ella Maise

Pre mňa trocha sklamanie. To Love Jason Thorn a To Hate Adam Connor boli lepšie. Zo začiatku to vyzeralo nádejne, ale sa príbeh trocha ťahal. A postavy aj keď na papiery vyzerali dobre a zaujímavo ma v rámci deja až tak neoslovili.

01.12.2023 3 z 5

Knihomoli Knihomoli Emily Henry

5/5 táto kniha je skvost! Hlboko som zbožňovala Noru a Charlieho. Ale aj každú inú postavu. Kniha bola pre mňa výnimočná. Všetko v nej bolo úžasné. Skoro som naštvaná, že mi to trvalo tak dlho prečítať. Absolútne odporúčam! Určite si zaslúži ten hype a lásku

28.11.2023 5 z 5

Beladona Beladona Adalyn Grace

Mne osobne sa to páčilo. Z nejakého dôvodu mi chvíľu trvalo, kým som to dokončila, aj keď koncept aj postavy sa mi veľmi páčili. Niektoré veci boli zrejmé už od začiatku, takže dejové zvraty neboli až také šokujúce, no aj tak je kniha skvost a odporúčam ju aj ostatným.

22.11.2023 4 z 5

Smrtiaca posadnutosť Smrtiaca posadnutosť Alex Dahl

Pútavé čítanie ako vždy. Nejaké veci som si domyslela, ale aj tak som s knihou bola pokojná.

16.11.2023 4 z 5

Nájomná vrahyňa na love Nájomná vrahyňa na love Elle Cosimano

Pre mňa sklamanie. Prvá kniha bola bomba ale toto nemalo žiadnu iskru. Jednoznačne som čakala o veľa viac.

15.11.2023 3 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Zo začiatku bola kniha super, ale potom moje nadšenie trocha opadlo. Ocenila by som ak by aj Lucy Gray mala rozprávanie. Celkovo je to dobrá kniha ale na pôvodnú trilógiu to nemalo.

13.11.2023 4 z 5

Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Ana Huang

Táto kniha je moja najobľúbenejšia z celej série. Josh a Jules sú úžasný. Enemies to lovers sa nie vždy vydarí ale v tejto knihe to bolo urobené absolútne super. Knihu som čítala už dva krát a určite sa k nej ešte vrátim. Hrozne veľa som sa nasmiala. Naozaj bomba! Vrelo odporúčam. Knihu som čítala v angličtine.

12.11.2023 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

5/5 ďalšie skvelé pokračovanie brilantnej fantasy serie. Neviem sa dočkať na viac Lucien a Elain. Vrelo odporúčam!

09.11.2023 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

5/5 Úplne skvelé. Všetko o tejto knihe bolo úžasné a zbožňovala som pridanie Amren, Mory, Cassiana a Azriela. Bola som rád, že Nesta a Elain zohrali väčšiu úlohu v udalostiach z knihy. Osobne sa mi prvá kniha páčila možno o niečo viac, ale Feyra a Rhys boli takí elektrickí a každá ich interakcia bola krásna a ohnivá zároveň. Vrelo odporúčam.

05.11.2023 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Super kniha, skvelé postavy, rychlo sa posúvajúci dej. Úplne chápem prečo je toto fantasy také populárne. Určite budem v sérii pokračovať.

30.10.2023 5 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Knihu som si vybrala kvôli čitateľskej výzve, ale som rada, že som sa k nej dostala. Nádherný aj keď veľmi smutný príbeh. Skvele prerozprávaný príbeh a veľmi emotívny koniec.

24.10.2023 5 z 5

Americký experiment Americký experiment Elena Armas

človeče, úplne hodné všetkého toho humbuku a ešte viac. Toto bola radosť čítať. V každej kapitole som narazila na časť alebo vetu, ktorú som zbožňovala. Rosie (btw roztomilé meno) a Lucas boli roztomilí. Obaja boli tak krásni a úžasné postavy až som sa ich nevedela nabažiť. Veci sa vyvíjali pomalšie ale kniha bola tak dobre napísaná s dobrým tempom a nádhernou tvorbou. Prerušenia ich stretnutí boli už otravné, ale páčilo sa mi, ako prešli z priateľstva do vzťahu. 100% zbožňujem a odporúčam!

22.10.2023 5 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Maximálne chápem a uznávam hype tejto knihy! 10/10 Super príbeh, ktorý možno bol chaoticky ale dal sa ľahko sledovať. Postavy boli ľudské a úžasné. Kniha sa prakticky čítala sama. Určite si od autorky zoženiem ďalšie knihy. Vrelo odporúčam.

12.10.2023 5 z 5

Zas tak moc souzeni si nejsme Zas tak moc souzeni si nejsme Meghan Quinn

Kniha bola úžasná. Síce sa mi páčila trocha menej ako prvá, ale aj tak by som ju odporučila. Kelsey a JP priniesli rovnaký level humoru ako Lottie a Hux, a potom, čo sa dali dokopy boli rovnako roztomilí.

11.10.2023 5 z 5