Lexie321 Lexie321 komentáře u knih

Vlčí brloh Vlčí brloh Elodie Harper

Dizajn knihy je nádherný a dej znie naozaj zaujímavo. Bohužiaľ mňa pri čítaní ma kniha až tak veľmi nezaujala a osobne mi prišiel príbeh trocha chaoticky.

11.10.2023 3 z 5

Elektra Elektra Jennifer Saint

Ariadna sa mi páčila o niečo viac, ale aj táto kniha bola pútavá a od pravej strany som ju nevedela pustiť z ruky. Určite sa teším aj na tretiu knihu od Jennifer Saintová. Vrelo odporúčam.

02.10.2023 5 z 5

Temné kone Temné kone Susan Mihalic

(SPOILER) Chcela by som povedať, že toto nie je kniha pre každého. Ľudia by mali očakávať, že veľa vecí v tejto knihe môže byť spúšťačom. A to hlavne sexuálne zneužívanie. Bola to veľmi emocionálne náročná kniha. Nechalo ma to veľmi otvorenú a sucitiacu s Roan a pre to, čím si vytrpela. Celkovo to však bol veľmi pútavý a silný príbeh. Roan a Will mi dali nádej a som rada, že kniha skončila pre Roana pozitívne a ona dosiahla svoju slobodu podľa vlastných predstáv. Kniha mala toľko svetla a bola napísaná tak dobre, že bolo ľahké si všetko predstaviť. Dobré a bohužiaľ aj zlé.
Neprezrádzať priveľa, osobne by som preferovala iný koniec a niečo ešte hroznejšie ako to, čo sa stalo jej otcovi a jej matku mal určite stretnúť horší osud tiež. Ale som naozaj rada, že Roan bola spokojná s tým, čo sa stalo. Zaslúžila si všetko, čo kedy chcela. Som rada, že som si knihu prečítala, a odporučila by som ju, ale len s už spomínaným upozornením.

29.09.2023 5 z 5

Tiene v kresle Tiene v kresle Gerður Kristný

S knihou som bola maximálne spokojná. Taký krátky strašidelný príbeh so zaujímavým dejom a šťastným koncom. Veľa veci bolo jasných už od začiatku ale aj tak som si príbeh užila. Eyja bola ako hlavná postava milá a ľahko som si ju obľúbila a držala jej palce. Aj ked sa Eyjinej rodine diali nie práve najlepšie udalosti, kniha sa niesla v takom pokojnom sychravom duchu, pri ktorom sa mi čítalo veľmi dobre a rýchlo. Vrelo odporúčam.

28.09.2023 5 z 5

Miluji tě, Jasone Thorne Miluji tě, Jasone Thorne Ella Maise

Maximálne odporúčam! 10/10 Bola to naozaj dobrá kniha. Trochu som sa obávala, že to z nejakého dôvodu nesplní ten očakávania a bola nadhodnotená, ale nie, bolo to naozaj skvelé.

Bolo to dosť málo dramatické, veľmi krátky konflikt v 3. dejstve a príbeh mal celkovo dobrú a relaxačnú atmosféru. Bolo to pomalé stupňovanie s dobrou chémiou od začiatku a slušným okorenením v druhej polovici knihy. Olive a Jason boli veľmi sympatickí, dokonca roztomilý, a bolo osviežujúce vidieť, že mali silné pocity, keď vstupovali do falošného manželstva, namiesto toho, aby boli cudzí alebo sa navzájom nenávideli, ako to bolo v iných knihách. Zbožňovala som aj Lucy.

Celkovo je to úžasná kniha a úplne za ňu budem hlasovať na akomkoľvek zozname, ktorý nájdem a odporúčam ju milovníkom romantického žánru

14.09.2023 5 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Kniha bola super. Pokryla vsetky polia. Postavy boli skvele a pribeh bol vtipny a mal dobre tempo. Trocha ale velmi sa to podobalo na Hypotezu Lasky, ktoru osobne povazujem za lepsiu. Aj tak ale aj tuto odporucam :)

11.09.2023 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Absolútna bomba. Ľutujem, že som knihu nečítala už skôr. Vrelo odporúčam!

05.09.2023 5 z 5

Neodolatelná Neodolatelná Melanie Harlow

Prvá kniha famózne odštartovala úžasnú sériu. Melanie Harlow je brilantná a skvelá spisovateľka a dúfa, že aj iné knihy od nej dostanu preklad aby aj ostatný mohli naplno zažiť jej talent. Mack aj Frannie boli super hlavné postavy aj keď najlepšie okamihy boli podľa mňa tie kde boli aj deti. Kniha sa čítala rýchlo a veľmi dobre už od prvej strany. Určite odporúčam!

Má to háček Má to háček Tessa Bailey

Knihu som čítala v angličtine. Podľa mňa to bola dobrá kniha. Veľmi som si obľúbila postavu Hannah už v It Happened One Summer a aj v tejto knihe bola skvelá a veľmi reálna a zábavná. Samotný príbeh mi nepriniesol až také nadšenia ako pri Piper ale celkovo nemôžem knihe nič vytknúť. Vrelo odporúčam!

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Absolútne super kniha. Od prvej strany som nemohla prestáť čítať. Olive a Adam boli úžasný a roztomilý. Grumpy x Sunshine zbožňujem a v ich podaní to bolo skvele. Vrelo odporúčam a určite si od autorky ešte niečo prečítam.

28.05.2023 5 z 5

Španielsky ľúbostný podvod Španielsky ľúbostný podvod Elena Armas

Kniha bola dobrá, ale popravde trvalo mi asi 260 strán kým som sa dostala k tomu aby som vôbec chcela čítať. Dovtedy som sa musela dosť nútiť.

The American Roomate Experiment bol 1000x lepší. Enemies to Lovers mám rada (ak j urobený správne) ale tu to bolo zase iba, že hlavná hrdinka nemala hlavného hrdinu rada lebo mal rad keď ľudia dobre robia svoju prácu a neflakaju sa.

Asi po 180-200 sa to zlepšilo, ale na mňa už bolo neskoro aby som sa do knihy zamilovala. Pre niekoho iného to bude dobrá romantická kniha, mňa ale trocha sklamala.

27.05.2023 3 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Fantázia Jednoznačne úžasná kniha, ktorú vrelo odporúčam!
Od Tessy Bailey som čítala už My Killer Vacation (ktorú zbožňujem) aj Secretly Yours (ktorá nebola až taká dobrá) ale toto bolo TOP! Pipper a Hannah mali úžasný sesterský vzťah a ako postavy som si ich hneď zamilovala. Kniha sa čítala rýchlo a a tempo bolo super. Naozaj pôvabné napísaná kniha, ktorá človeka proste očarí a pohltí okamžite ideme čítať druhý diel.

21.05.2023 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Vrelo odporúčam. Neskutočne zábavná kniha. Prvých asi 50 strán bolo trocha neoriginálnych keďže niečo také sa deje v každej druhej romantickej knihe ale potom prišiel Paríž a deti a ja som sa nevedela prestať smiať. Deti boli šialené a zábavné ako čert! Naozaj kniha človeka pobavila najme Tristen a jeho interakcie s deťmi boli top.

17.05.2023 5 z 5

Nikto ma tam nevidel Nikto ma tam nevidel Vera Kurian

Musím sa priznať, že na mňa kniha naozaj zapôsobila. V poslednej dobe som väčšinou čítala romantické knihy, takže som si nebola istá, či by som bola v správnom mentálnom rozpoložení na triler, ale tento bol napísaný naozaj dobre. Aj keď to boli psychopati, Chloe, Charles a Andre boli pomerne zaujímavé postavy, ktoré ma skutočne vtiahli do príbehu. Bavilo ma hlavné vyšetrovanie sériového vraha, ako aj podzápletka Chloeinej pomsty. Kniha mala nejakú romantiku alebo veľmi krotké pikantné časti, takže to bola tiež lahôdka. Ale obsahovala aj neveru, takže Celkovo by som tento určite odporučil milovníkom trilerov.

13.05.2023 5 z 5

Zas tak moc ho nežeru Zas tak moc ho nežeru Meghan Quinn

Kniha bola super. Maximálne odporúčam. Prekypovala humorom aký som už dlho nezažila, a nemohla som sa prestať rehotať na väčšine veci čo museli Lottie a Hux zažiť. Síce medzi strany 100-200 sa Lottie správala naozaj otrasne a ľutovala som Huxa a Kelsey, že ju musia znášať ale našťastie sa potom spamätala a vrátila sa ta zábavná a skvelá postava zo začiatku knihy. Chémia medzi postavy bola super. Všetci bratia a vedľajšie postavy boli top. A určite budem v sérii pokračovať :)

12.05.2023 5 z 5

Letný návrh Letný návrh Vi Keeland

Kniha bola super, najmä vďaka Maxovi som to zvládla dočítať dokonca a som rada, že som to urobila lebo kniha stala za to, ale Georgia a jej vzťah s Gabrielom ma pekne vytáčal. Potom prišiel ten rozchod a to som už celkom prekrúcala oči ale to sa musí pretrpieť vo všetkých romantických knihách. Koniec bol skvelý. Georgia aj Max mali brutálne dobrú chémiu a pekne posúvali príbeh dopredu.

10.05.2023 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Kniha bola fajn ale určite nie až taká dobrá ako The Wall of Winnipeg and Me, ktorú som zbožňovala. Postavy má dosť vytáčali a veľa vecí bolo tak otravných až som mala chuť knihu odložiť a už sa k nej nevrátiť, ale nútila som sa ďalej. Skrátka niečo jej chýbalo.

08.05.2023 3 z 5

Daj mi tvoje meno Daj mi tvoje meno André Aciman

Nádherná kniha plná mladej lasky, nehy, túžby aj sklamania. Tempo je síce pomalšie ale práve vďaka tomu naplno prežijete cely príbeh. Úžasne hlboké a živé postavy a naozaj emotívny zážitok. Maximálne odporúčam!

05.05.2023 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Podľa mňa náramne podarená kniha. Síce prvých 20-50 strán ma vôbec nenadchlo kvôli tomu ako malo Aiden rozprával a drzo sa spraval, ale potom som nemohla prestať čítať. Dej sa vyvíjal postupne ale podľa mňa vo veľmi dobrom a zdravom tempe a mali sme možnosť vidieť ako sa z Vanessy a Aidena najskôr stáli priatelia než sa dali dokopy. Trocha mi chýbal dej z Aidenovej strany (v poslednej dobe čítam veľa kníh kde sa rozprávač strieda, čo mi osobne vyhovuje viac) ale Van som mala od prvej kapitoly tak rada, že mi to jednoznačne vynahradila. Bola by som rada keby kniha ukázala aj viac z času keď sa dali dokopy ale aj tak to bola taka dobrá kniha ze musim dať 5/5. Vrelo odporúčam :)

04.05.2023 5 z 5

Zmluva snov Zmluva snov Lauren Asher

Kniha sa mi páčila dokonca ešte viac ako prvý diel. Chémia medzi Iris a Declanom bola legendárna. Zbožňovala som každý moment tohto fake manželstva hlavne vďaka ich humorným a nezabudnuteľným slovným výmenám. Jedine bez čoho by som sa zaobišla bola ta posledná hádka, čo mi prišla až veľmi prehnaná ale 3rd act breakup je súčasťou kazdej takejto romantickej knihy. Vrelo odporúčam!

03.05.2023 5 z 5