Temné kone

Temné kone https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501046/bmid_temne-kone-pdV-501046.jpg 5 4 1

Pätnásťročná jazdecká hviezda Roan Motgomeryová pozná iba dva svety: svet v jazdeckej aréne a mimo nej. Pokiaľ si pamätá, vždy v oboch vládol silnou rukou jej otec – tréner, ktorý od nej vyžaduje absolútnu poslušnosť v každej oblasti života. Pokrivený vzťah tréner – jazdkyňa založený na silnej dominancii otca presahuje prah stajní. Roanin vzťah s otcom je už dlhodobo narušený a nevhodný. Roan sa vie odosobniť od temnej stránky svojho života a bezcitne sa sústredí na dosiahnutie svojho cieľa – dostať sa na olympiádu, tak ako sa to podarilo jej otcovi. No rodiaci sa vzťah s Willom Howardom, chlapcom v jej veku, jej rozšíri zorné pole a zmení uhol pohľadu na svoj život.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Lindeni

Dark Horses , 2021

Lexie321
29.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Chcela by som povedať, že toto nie je kniha pre každého. Ľudia by mali očakávať, že veľa vecí v tejto knihe môže byť spúšťačom. A to hlavne sexuálne zneužívanie. Bola to veľmi emocionálne náročná kniha. Nechalo ma to veľmi otvorenú a sucitiacu s Roan a pre to, čím si vytrpela. Celkovo to však bol veľmi pútavý a silný príbeh. Roan a Will mi dali nádej a som rada, že kniha skončila pre Roana pozitívne a ona dosiahla svoju slobodu podľa vlastných predstáv. Kniha mala toľko svetla a bola napísaná tak dobre, že bolo ľahké si všetko predstaviť. Dobré a bohužiaľ aj zlé.
Neprezrádzať priveľa, osobne by som preferovala iný koniec a niečo ešte hroznejšie ako to, čo sa stalo jej otcovi a jej matku mal určite stretnúť horší osud tiež. Ale som naozaj rada, že Roan bola spokojná s tým, čo sa stalo. Zaslúžila si všetko, čo kedy chcela. Som rada, že som si knihu prečítala, a odporučila by som ju, ale len s už spomínaným upozornením.

Autorovy knížky

Susan Mihalic