Lethania Lethania komentáře u knih

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Prostě další pecka! Pan Kulhánek je známka kvality. Richarda Adolfa si nelze neoblíbit. Kniha je plná vtipných dialogů, trefných přirovnání, černého humoru, šílených postav a hlavně zajímavého příběhu. Krásné oddechové počtení, které všemi deseti doporučuji.

01.11.2019 5 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Realisticky napsaný postapokaliptický román, který se mě osobně velmi zamlouval. Bylo by opravdu zajímavé, kam by naše společnost směřovala bez elektřiny apod. Také se mi líbily naturalisticky popsané scény, které příběhu přidávaly na skutečnosti.

01.11.2019 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Jako první jsem viděla film, který se stal jedním z mých nejoblíbenějších romantických filmových počinů. Ke knihám mě dovedla má sestra, která mi doslova přiložila hlaveň zbraně ke spánku, jestli si první díl i další díly nepřečtu, takže mi nezbývalo nic jiného než popadnout tuto knihu a začíst se. Výsledek mě překvapil. Kniha se četla prakticky sama, nikde jsem se nezadrhávala. Jasně, příběh je slaďárna, ale taková, která zahřeje u srdce.

01.11.2019 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Od Kalibru vycházejí poslední dobou samé zajímavé a hlavně kvalitní detektivky a ani tahle není výjimkou. Až překvapivě slušná detektivka s fantastickým rozuzlením. Začátek byl sice trochu pomalejší, ale čím déle jsem se do knihy začítala, tím více jsem byla napjatá, jak to všechno vlastně skončí. Autorka píše čtivě, nikde jsem se nezadrhávala. Hlavní hrdinka mi přišla lidská. Rozhodně doporučuji a už vyhlížím druhý díl, který vyjde ješte letos.

31.10.2019 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Jednoznačně jedna z nejlepších postapokalyptických knih, kterou si budu muset pořídit do knihovny ať to stojí, co to stojí. Celý příběh je naplněn zoufalou nadějí, putováním nehostinnou krajinou a vyhýbáním se kanibalistických skupin. Tím vším si hlavní hrdinové musejí projít, pokud chtějí hledat lepší podmínky pro život. Doporučuji!

23.10.2019 4 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Pokračování první části se nese ve stejném duchu. Sledujeme jak cestu Froda, tak i jednotlivé bitvy. Jedná se však o výplň před grandiózním finálem.

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Závěr tohoto románu byl dokonalý a naprosto epický. Nezanechal ve mě klidnou duši, při čtení se chvěla blahem. Fantazie pana Tolkiena je nekonečná, stejně tak jako jeho knihy, které zná snad každý, kdo se alespoň trochu zabývá četbou.
Bylo mi nesmírnou ctí putovat společně s Frodem a Samem k Hoře osudu. Jejich cesta nebyla snadná, ale konec musí být přeci dobrý. Protože dobro vždy zvítězí nad zlem - to je hlavní myšlenka Tolkienova díla.
Mohu jen doporučit všem, i těm, co fantasy knihám neholdují.

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Velmi zajímavá filosofická kniha, která mě donutila zapřemýšlet si o nejrůznějších věcech. Moje prvotina od pana Murakamiho a rovnou treva do černého! Kniha mi dala hodně a její příběh byl podivuhodný. Rozhodně si přečtu i jiné knihy od tohoto autora.

Poušť v plamenech Poušť v plamenech Alwyn Hamilton

Poměrně slušná fantasy kniha, která je narozdíl od jiných knih alespoň trochu originální. Jediné co mi vadilo byl styl psaní - jako by knihu psala patnáctka, což by mi nemělo vadit, ale vadilo, protože pak děj sklouzává k naivitě.

22.10.2019 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Nikdy bych si nepomyslela, že brejlatý kluk s jizvou na čele a talentem na čarování sklidí celosvětový úspěch. Že se z toho vyklube jedna z nejprodávanějších sérií všech dob, možná ta vůbec nejvíc prodávaná. Že podle ní se natočí veleúspěšné osmidílné filmové trháky, na které budou do kin chodit miliony a miliony lidí. Že jméno Harry Potter bude znát téměř každé dítě. To všechno jsem netušila a přesto se to stalo.
První díl je však jeden z mých oblíbených a ostatní jsou v těsném závěsu.
Mohu jen děkovat paní Rowlingové za její neobyčejnou fantazii a skvělý prozaický um.

22.10.2019 5 z 5

Dobrodružství, na které jsem se společně s Bilbem Pytlíkem vydala, bylo jedno z nejlepších, které jsem, jako náročný čtenář, prožila. Pan Tolkien mě zas a znovu překvapuje svou nezměrnou fantazií a literárním umem.
Filmy jsem taktéž viděla a i když jsou celkem povedené, nedosahují takových kvalit jako kniha samotná. Což je jedině dobře. Doporučuji i jako povinnou četbu do školy.

22.10.2019 5 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Naprostá tragédie! Děj o ničem, postavy se chovali nelogicky a celý příběh se jakoby zasekával. Kdybych věděla, co se z toho vyklube, ani bych to nevzala do ruky, natožpak to celé přečetla. Bohužel se tak stalo a já tak musím podstoupit mozkovou lobotomii, abych to ze sebe dostala pryč!

22.10.2019 2 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Zasloužené místo v mé knihovně společně s ostaními díly (+ Spad a další - což je už povinnost, když čtete cokoliv od pana Kotlety). Příběh mě naprosto pohltil, byl napínaví, akční a hlavně! vtipný. Pro všechny, kteří nehledají složitý děj, ale čistokrevnou zábavu.

V pasti V pasti Josh Malerman

Skvělý hororový příběh s nádechem fantastična. Nedokážu si představit žít neustále ve tmě a ještě ke všemu se dostat z bodu A do bodu B bez znalosti terénu. Kniha byla napínavá a dobře se četla. Zhlédla jsem i film, který také doporučuji.

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Druhý díl drží laťku pořád hodně vysoko. Už je to dlouho, kdy jsem naposledy četla tak bravurně vykreslený fantastický svět, a hlavně postavy v něm. Třetí díl mě nemine.

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Zatím jednoznačně nejslabší díl z dosud vydaných od tohoto autora. Virologie mi nic neříká a že toho bylo více než dost v první části. To jsem se vyloženě nudila a říkala jsem si, kdy se Theo konečně vrhne na dopadení vraha nebo si jen bude povídat o virech a podobně. Druhá část konečně přišla s větším napětím a konec skvěle vygradoval. Přesto se mi kniha moc nelíbila (ale aspoň jsem ji přečetla za dopoledne). Snad bude příští lepší!

22.10.2019 3 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Výjimečná. Mimořádná. Neobyčejná. Tak bych nazvala tuto literární perlu od jednoho z nejlepších spisovatelů, kteří se kdy narodili.
Musím se přiznat, že jsem jako první viděla filmy a mohu se jen klanět Peteru Jacksonovi, jak dokonale ztvárnil tento epický příběh - přesto je kniha mnohonásobně lepší.
Při čtení tohoto skvostu jsem se nechala unášet Tolkienovou fantazií a děj mě natolik pohltil, až jsem se ocitla na konci první části. Po přečtení jsem měla nutkavou potřebu knihu přečíst znovu, aby mi něco neuteklo. Mohu jen doporučit!

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Velmi povedená detektivka, kterou jsem si prostě musela pořídit do své knihovny ačkoli jsem si zpočátku myslela, že to bude jen další mlhavý příběh bez pořádné akce a napětí. Naštěstí jsem se spletla. Hlavní vyšetřovatelé mi hned přirostli k srdci a o sadistického sériového vraha nebylo nouze. Kniha se dobře četla, měla jsem ji přečtenou za odpoledne. Doporučuji.

21.10.2019 4 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Noc trifidů jednoznačně nedosahuje takových kvalit jako Den trifidů, ale pořád se jedná o velmi kvalitní sci-fi. Autor se taky snažil napodobit umělecký styl, což se mu víceméně povedlo. Alespoň jsem se dozvěděla, co se stalo dál, tentokrát z pohledu Davida, syna Billa a Joselly.

21.10.2019 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Naprosto dokonalá záležitost, kterou jsem přečetla za jediné odpoledne. Mrazivě vykreslený osud lidstva po zásahu kolektivní slepoty a útok nebezpečné „rostliny“ je více než skutečný. Po přečtení jsem měla neodbytný pocit si knihu přečíst ještě jednou, aby mi náhodou něco neuniklo. Od té doby se velkým obloukem vyhýbám podivným rostlinám. Doporučuji.

21.10.2019 5 z 5