Leslie739 Leslie739 komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

K maturitní četbě by člověk čekal větší "brak" (nemyšleno ve smyslu nesmyslu, ale v čtivosti atp.). Nakonec to je pěkná knížka doplněná sice kresbami, ale úplně neodpovídajícími mým představám.
Člověk se občas musí pousmát, ale že bych si tam našla nějakou oblíbenou postavu, takového klaďase, kterému bych celou dobu držela palce, to zas ne.
K maturitě ale rozhodně lepší než Rozmarné léto. ;)

27.03.2016 4 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

I druhý díl je nesmírně dobře čtivý a není jiná možnost, než knížku doporučit. :)
Strategické plány a jeho neustálé obměny jsou hrozně inspirativní a člověk pak nabývá dojmu "Co bude dál?" i přes to, že se dá dobrý konec pravidelně předvídat. :)

03.01.2015 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Willovy začátky u Halta v učení jsem četla už před několika lety a tato nesmírně dobře čtivá kniha mi poprvé nasadila do hlavy brouka o lukostřelbě. Příběh je hodně energický a děj má jednu zápletku za druhou, sice je to hodně předvídatelné, ale čert to vem.
Tahle knížka a celkově série mi změnila život, k lepšímu. :)

03.01.2015 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Než jsem se začetla, dalo mi to trochu zabrat, ale to jen asi proto, že to byl nový styl psaní.
Každopádně dějově i obsahově, a myšlenkově se mi to líbilo a pro náročnější čtenáře to je určitě to pravé ořechové.

26.09.2014 5 z 5

Zóna nebezpečí Zóna nebezpečí Jeremy Robinson

Na začátku jsem ani neočekávala, že mě to ke konci tak chytne. Občas zamrzela záměna jmen, ale když člověk děj sleduje, dokáže si to sám prohodit. Navíc myšlenka, získání regenerace schopné DNA hydry, proč ne? A je to podáno tak, že by se tomu snad dalo i věřit.
A úplně nejvíc škoda, že tým Delta as Šachový tým není popsán nějak blíže, taky mi asi půlku knihy trvalo, než mi došla ta spojitost mezi Šachovým týmem a krycími jmény Věž, Král, Jezdec, Dáma, Střelec, popř. Pěšec, ač mně zní líp Pěšák.
Každopádně takové odlehčené scifi na dobrou noc :)

07.06.2014 4 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Příběh je pěkný, ale vzhledem k odlišnému stylu psaní s dnešní literaturou by se mohl místy špatně číst. Také tam jsou nudné dlouhé popisy možností a povah. Samotný hlavní děj a zápletka by se daly napsat na 130 stran.
A přiznávám se, že jsem skončila někde za polovinou, dál už mě to nebavilo.
Ale povinná četba je holt povinná četba.

15.04.2014 3 z 5

Predátoři Predátoři Alex Scarrow

Knížka by to mohla být lepší, osobě si myslím, že téma cestování v čase se dá pojmout opravdu různými způsoby a každý si ho představuje jinak, jestli vůbec. Děj se celkem vleče, ve stroji času je to nezajímavá nuda, kde vám blikají stovky diod, stejně jako tomu je už dneska skoro všude. Když se přeneseme do pralesa, děj už je o něco chytlavější, i když hned první dobrodružství, alias přistání v pralese je spíš taková vtipná příhoda, aby cestování v čase obrátilo polovinu skupiny lidí doslova naruby? To mi přijde trochu přitažené za vlasy. A tak jsou ve finále nejzajímavější pasáže ty, kdy uvažuje a přemýšlí dinosaurus nebo podpůrná jednotka Becks.
Pokud vás sci-fi baví, tak si to přečtěte, ale pokud to není váš šálek čaje, tak tu knížku radši přejděte bez povšimnutí.

12.03.2014 3 z 5

Strážce visutých zahrad Strážce visutých zahrad Katherine Roberts

Opravdu krásná knížka. Poutavý děj, tajmená atmosféra, nic moc přehnaného. Pěkné pohodové čtení na nějaké odpočívací odpoledne. Škoda, že nejssou přeloženy všechny díly, určitě by také stály za to.
A jako u předchozího dílu musím dodat, že je to nedoceněná a bohužel přehlížená kniha.

27.02.2014 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Knížka se čte jedním dechem. Má strhující děj a je spíš pro tu mladší generaci, ale autor má skvělý styl psaní, takže text nehltáte po odstavcích, ale po stránkách, div že ne po kapitolách. Mytologie zasazená velkým dílem do děje je dle mě naprosto originální a autor ji umí dobře podat. Rozhodně doporučuji :)

05.12.2013 5 z 5

Gangy Gangy Robert Muchamore

Opět úchvatný příběh, člověk by se nejraději viděl v roli hlavního hrdiny a někdy až CHERUBům závidí. Dalo by se to číst pořád dokola.

05.12.2013 5 z 5

Indigový drak Indigový drak James A. Owen

Celá kniha je vlastně jako hooodně dlouhá povídka. Přišla mi o docela dost slabší než díl druhý, ale také to je už pár let nazpátek, co jsem ji četla. Znovu bych si ji asi už nepřečetla, ale zase mi nějak extra nevadí, že jsem ji četla. Na nudu pro nenáročného čtenáře si myslím, že vyhovuje a když se děje nechytíte, nevadí, v podstatě o nic výjimečného nepřijdete.

25.10.2013 3 z 5

Čarodění Čarodění Michael Molloy

Nemohu říci, že by to byl ten the best příběh, ale námět byl originální a bylo to pěkně čtivé. Jako čtenáři pode mnou doporučuji spíše mladším čtenářům.

27.09.2013 4 z 5

Boj o poklad Velké pyramidy Boj o poklad Velké pyramidy Katherine Roberts

Už si sice přesně nepamatuji děj, ale vím, že mě to hrozně bavilo a líbilo se mi to. Když jsem pak na internetu hledala i další díly, tak jsem zjistila, že knihy jsou jen dvě, což mě obrovsky mrzí.
Myslím, že je to nedoceněná kniha.

26.09.2013 5 z 5

Kameny osudu Kameny osudu Flavia Bujor

Když jsem ji poprvé viděla v knihovně, tak jsem zrovna nevěděla co číst, tak jsem ji zkusila. Čekala jsem původně něco míň, takže jsem pak byla překvapená, když se mi děj docela líbil, protože mi přišel docela originální.
Ale doporučila bych to spíše mladším čtenářkám (10-12let).

25.09.2013 4 z 5

Pravda Pravda Robert Muchamore

Opět skvělé a napínavé pokračování. Čte se jedním dechem.

19.09.2013 5 z 5

Vězení Vězení Robert Muchamore

Tenhle díl se mi líbil především tím, že James musí prostě uvažovat a jednat sám, nemá žádnou podporu. Je to už hodně do psychiky. Dle mého, každopádně se mi opět moc líbí.

18.09.2013 5 z 5

Nováček Nováček Robert Muchamore

Když čtete tuhle knížku, chcete prostě stát v kampusu a vítězoslavně držet šedivé tričko v ruce po skončení základního výcviku. Prostě strhující děj! V příštím životě chci žít od dvou let v kampusu!

14.09.2013 5 z 5

1000 koní 1000 koní neznámý - neuveden

Pěkná encyklopedie s mnoha fotkami. Hodně plemen koní, hlavně ta nejznámější. Potěší i další věci okolo koní - soutěže, práce s koňmi, divocí koně. Je to pěkná kniha, pro ty, kteří se chtějí dozvědět něco o koních ideální.

13.09.2013 5 z 5

Ostrov Ostrov Robert Muchamore

Začátek odhalil konec předchozího dílu. Líbilo se mi, že Robert dal CHERUBům vlastní iniciativu a opět mě knížka dostala. Každopádně doporučuju. Škoda jen, že to už končí.

13.09.2013 5 z 5

1000 ptáků 1000 ptáků kolektiv autorů

Tato kniha mi už několikrát pomohla identifikovat neznámého ptáka z fotografie. Pro člověka, který rád sleduje naše i exotické ptáky rozhodně doporučuji. Je tam hromada pěkných fotek a u popisů je dopsáno, která fotografie k němu patří, takže neexistuje, že by jste měli mylnou představu o vzhledu ptáka.
Pokud nevíte, jestli ji chcete nebo ne, tak já bych do ní na vašem místě šla. Bez pochyb.

12.09.2013 5 z 5