Strážce visutých zahrad

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Poté, co se Tiamat dotkne draka střežícího babylonské visuté zahrady, začíná se jí dařit vše, nač sáhne. Dokonce i v klubu Dvaceti čtverců, kam chodívá, vyhrává každou hru. Předal jí snad drak svoji magickou moc? Záhy však Tiamat zjišťuje, že nenadálý dar s sebou přináší i veliké nebezpečí. Její domov se chystá napadnout perské vojsko, ona však musí se svým kamarádem, uvážlivým Simeonem, vybojovat svůj vlastní boj. Podaří se jí kouzlem zachránit rodné město, nebo je kouzlo naopak nadobro zničí? Řada Sedm bájných divů světa vyvěrá z autorčina zájmu o starověké mýty, legendy a podivné tvory, kteří se v nich vyskytují. Raději než znovu omílat dobře známé pověsti se pokouší snoubit legendy s historií a zvlášť prozkoumávat mezery v dějinách, o nichž se toho zatím moc neví. V této řadě se setkáte se sedmi podivuhodnými mladými lidmi, kteří žili v dobách, kdy kouzlo a realita měly k sobě blíž než dnes – v dobách, jež zrodily fantastické příběhy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29882/strazce-visutych-zahrad-t1k-29882.jpg 4.345
Série

Sedm divů světa (K. Roberts)

Žánr
Romány, Sci-fi, Historické romány
Vydáno, Fragment (ČR)
Orig. název

The Babylon Game, 2002

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Strážce visutých zahrad

Přidat komentář
Attia
01.11.2015

Oproti jedničce obrovské zlepšení a tak to má být, že kvalita stoupá s každým dalším dílem.
Skvělé prostředí, obecně mám v oblibě starověk, takže tady se autorka strefila.
Příběh je poutavý a napínavý, celkově mě kniha mile překvapila.

Vampirosa
15.09.2015

První knihu z této řady jsem četla už pěkně dávno, ale docela dobře si ji pamatuji a řekla bych, že druhá se mi četla mnohem líp a měla zajímavější děj. Hlavní hrdinka mi byla děsně sympatická a je škoda, že autorka další pokračování nenapsala.


Leslie739
27.02.2014

Opravdu krásná knížka. Poutavý děj, tajmená atmosféra, nic moc přehnaného. Pěkné pohodové čtení na nějaké odpočívací odpoledne. Škoda, že nejssou přeloženy všechny díly, určitě by také stály za to.
A jako u předchozího dílu musím dodat, že je to nedoceněná a bohužel přehlížená kniha.

HiNataLi
17.10.2013

Společně s první knihou této nedopřeložené série, je Strážce visutých zahrad vázán ke krásným vzpomínkám dřívějších let. Sirruše, který zdobí obálku jsem si zamilovala tak, že jsem ho i kreslila, a je to jeden z prvních obrázků "nedětského nadšení" o kterém ssi pamatuji, že jsem na něj byla i přes několik nepřesností skutečně pyšná. To ale nemění nic na faktu, že se cítím ochuzena o zbylých pět dílů série, a pamatuji si, že jsem ještě několik let po vydání sledovala, zda se snad další díly neobjeví. Neobjevily.

Honza1994
26.08.2011

Knížku jsem četl jako malý, byla to jedna z mých prvních fantasy knížek po Harrym Potterovi a docela mě zaujala. Příběh dobrý, protože tehdy ještě nebylo tolik knížek na jedno brdo (dnes je vše á la Harry a pod.). Myslím že pro děti je knížka velmi dobrá, pro dospělé asi ne.