Leny68 Leny68 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Mé první setkání s paní Lednickou. Knihu mám od ní i podepsanou, ale k jejímu čtení jsem se dostala až nedávno. Pocity se mi těžko popisují. Místy to na mě působilo možná až moc temně a pesimisticky, ale temná a pesimistická byla celá ta doba. Výborné dílo, ještě dlouho nad ním budu přemýšlet.

17.05.2023 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Krásná a poutavá výprava na drsný cíp Holandska, kde se odehrává další případ pro Josefa Bergmanna. I když v tomhle příběhu dostane jen poměrně málo prostoru. Líbí se mi na knihách p.Klevisové, že jsou napínavé i přesto, že v nich není zbytečné násilí.

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Jsem velice překvapená, paní Trpková byla pro mě doteď neznámá autorka. Případ se mi líbil, vraha jsem odhalila poměrně rychle, ale nevadilo mi to. Oba hlavní protagonisté byli sympatičtí. Jsem zvědavá na další díly.

10.06.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Na nový román p.Mornštajnové jsem byla hodně zvědavá a určitě nejsem zklamaná. Četlo se to hodně těžce, zanechalo to ve mě spoustu hlubokých pocitů. Smutné, o to smutnější, že se takovéhle příběhy opravdu odehrávají. Moc mi bylo cácory líto.

29.04.2023 5 z 5

Ta knížka se mi četla opravdu těžce. Už proto, že popisuje osudy Židů od nás z Plzně, je proložená dobovýma fotkama a má až dokumentární ráz. Malé Věrky mi bylo nesmírně líto.

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Strašně smutná knížka.

11.06.2021 5 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Za mě asi nejhezčí díl Bavettových.

Prázdniny za trest Prázdniny za trest Petra Langová

Dávno nejsem cílová skupina, ale od téhle autorky jsem asi před rokem četla knihu Kde končí nebe, která mě naprosto ohromila. Tak jsem zkusila i její dívčí román a jsem podobně nadšená. Krásné a něžné vyprávění o prvních láskách, opepřené milým a vkusným humorem.

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Až se nechce věřit, co člověk dokáže přežít. Příběh Cilky ve mně chvílemi vzbudil až nevolnost z toho, kolik dostala životních ran. Stejně jako miliony dalších lidí, kteří tuhle hrůzu prožili. Po Tatérovi z Osvětimi další vydařená kniha této autorky.

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Bridgertonovi jsou skvělí, líbí se mi i seriál, knížka je chvílemi trochu jiná ale taky moc hezká.

11.08.2021 5 z 5

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Takové slaďoučké a moc milé čtení :-)

29.05.2021 4 z 5

Emma Emma Jane Austen

Emma je kouzelný příběh, srdcová záležitost. A film taky moc povedený.

29.05.2021 5 z 5

Trhni si, Ethane Trhni si, Ethane Whitney G. (p)

Pohodová oddechovka...

11.06.2021 4 z 5

Češtinářky Češtinářky Veronika Valíková

Já sama jsem učitelka, i když ne češtinářka, tak mě tato kniha zaujala.

25.04.2023 4 z 5