Lenny33 Lenny33 komentáře u knih

Kniha posledního soudu Kniha posledního soudu Connie Willis

Úžasná kniha. Děj se odehrává ve dvou časových liniích.
Ta ve středověku mě nepřestala bavit ani na chvíli, byla krásně zpracovaná - hlavně drsná realita tohoto období a šokující "konec".
"Přítomnost" s panem Dunworthym byla slušná, ovšem cca v polovině už mi to přišlo moc zdlouhavé, řešilo se tam pořád to stejné a tak jsem musela knihu na týden odložit a odpočinout si od ní, jinak bych si jí úplně znechutila. Po vrácení ke čtená, jsem byla opět nadšená(krize zažehnána =o) )
Také mi vadilo(hlavně na začátku knihu) neustálé opakování určitých skutečností a faktů - když jsem si určitou věc přečetla již po páté opravdu mě to štvalo.
Jedna z nejlepších postav rozhodně Colin, bez jehož hlášek by kniha rozhodně ztratila část ze své kvality ("Kůň! Apokalyptický!" - dokázal rozesmát i ve chvílích, kdyby se vám měly po tvářích kutálet slzy). Pan D. rozhodně velký sympaťák. Celkově mnoho postav s mnoha rozdílnými charaktery knihu velmi obohatily.
Jak jsem již psala konec šokující, pro mě spíše deprimující.
Celkově výborná kniha se skvělým tématem, překvapivě snadno a lehce se četla. Po většinu knihy mě čtení naprosto pohltilo a hlavním hrdinům jsem držela palce až do konce.
4,5* Přesto se rozhodně zařadí do DOPORUČENÝCH!!!

28.04.2013 5 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Bohužel mě kniha zase tolik nezaujala. Scény, které mě měly ohromit, jsem mnohdy přešla s klidem a jediné, co mi opravdu přišlo nechutné, byla určitá scéna odehrávající se u kanibalů.
Ani hlavního hrdinu jsem si moc neoblíbila. Nejraději jsem měla asi Garetha.
Také se musím přiznat, že nepatřím mezi ty, kteří by hned na začátku knihy(filmu) odhadli kdo je vrah, atd. ale zde jsem měla celkem brzy jasno. :) Takže ohromení z vývoje situace se nekonalo.
Naopak co musím velmi pochválit je popis pocitů, které hrdinové prožívají - byly napsané opravdu bravurně. Při proslovu Bakariho o zkaženosti civilizace jakoby mi mluvil z duše. :)
Nevím jak hodnotit. V něčem je kniha dobrá v něčem zklamala. Dávám 3*. Ovšem podruhé již knihu číst nehodlám.

29.03.2013 3 z 5

Jedenáct Jedenáct Mark Watson

Zvláštní kniha o... životě? Rozhodně plná zvratů, zajímavého děje i postav. Ovšem musím přiznat, že na mě neudělala až tak velký dojem, jaký bych od takového námětu očekávala. 3,5*

24.03.2013 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Úžasná kniha ze které mi běhá mráz po zádech a jen tak na ní nezapomenu. 4,5* - na začátku jsem se zprvu nemohla začíst, ale jsem ráda, že jsem to nevzdala.

14.02.2013 4 z 5

Inkarceron Inkarceron Catherine Fisher

Podle mého geniální námět, ovšem provedení už mě až tak neoslovilo. Ovšem líbilo se mi, jak do fantasy knihy dokázala autorka zakomponovat podstatu života a lidské povahy! 3,5*

10.02.2013 3 z 5

Leviatan Leviatan Scott Westerfeld

Kniha je sice určena mladším čtenářům, přesto mě nadchla a po přečtení jsem myslela jen na to, že chci další díl a to hned. :) Kniha je úžasná jak obálkou, kresbami tak obsahem(dějem). Souhlasím s Denaille, že je zásadní chyba, když se Deryn vydává na Delyna(kluka) a přitom občas omluví v ženském rodě - nešlo to přehlédnout a dosti mě to štvalo. Krásné oddychové čtení.

08.02.2013 4 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Krapet horší než Eragon, (měla jsem i období kdy jsem se tak nudila, že jsem měla chuť knihu vzteky zahodit, ovšem překonala jsem to a druhá polovina knihy byla bravurní).Svět který Ch. Paolini stvořil je úžasný a ihned jsem si ho zamilovala, přesto jsem od knih čekala více a stále doufám v určitý zlom, kdy o nich budu moci říci, že jsou dokonalé a vychvalovat je - uvidíme co tedy další 2 díly. :)

06.02.2013 4 z 5

Polibek stínů Polibek stínů Laurell K. Hamilton

Líbí se mi desky po sundání obalu - jak se říká v jednoduchosti je krása. Dále se mi líbily charaktery postav. Tím klady končí. Pro mě zklamání. První polovina knihy ještě ušla, ale pak už to šlo z kopce a konec mě neskutečně nudil, že už jsem ani nevnímala co čtu. A když to ještě srovnám s tím, že od L. K. Hamilton už jsem četla hodně knih, tahle byla opravdu propadák. Hodnotím 3* a to jsem shovívavá - nejspíš protože mám ráda autorčin styl psaní, který bohužel nezachrání všechno. Celá kniha by se dala popsat jedním slovem - SEX (líbilo se mi když ho na začátku do svých knih autorka vůbec nepsala a i posléze když ho do knih přidala bylo příjemné, ale aby na tom stavěla celou knihu to mi nesedí). Budu hodně váhat jestli si koupím další díl. Ale spíš ne - nechci si zkazit chuť na čtení knih o Anitě od této autorky, i když i z těma to jde z kopce.

04.01.2013 3 z 5

Srdce netvora Srdce netvora Andrew Davidson

Pro mě je tato kniha... zvláštní. Jiné slovo pro ní prostě nemám. Prvních cca 20 stran jsem četla a hlavou mi stále dokola vířila myšlenka "jak tohle se může někomu líbit", dalších několik desítek stran jsem se už začetla, ale stále byla na pochybách,... pak přišel zlom, z ničeho nic jsem si knihu neskutečně oblíbila, hltala stránku za stránkou a věděla, že ať na dalších stránkách bude cokoliv, tato kniha se už navždy zapíše mezi ty nejlepší.

01.01.2013 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Styl psaní se mi tak zamlouval, že příběh by mohl být sebehorší a stejně by se mi kniha líbila.

28.12.2012 4 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Kniha pro děti? Budiž, ale v tom případě velice dobrá! Kniha mě zaujala a ráda si přečtu i další díly. Takové pohodové čtení, ve kterém nechybí napětí ani humor.

25.12.2012 4 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

928 stran plných napětí, skvělého popisu a zajímavých postav. Celkově krásné dílo, ovšem nevím jestli někdy budu mít chuť, se do čtení této knihy, pustit znova. Seriál jsem viděla až po přečtení knihy a vůbec mě nezaujal.

23.12.2012 5 z 5

Blankytné hříchy Blankytné hříchy Laurell K. Hamilton

Kniha se četla jedním dechem a dokázala ve mě vyvolat nával pocitů. Ovšem děj mi přišel vcelku o ničem, i vyšetřování případu s kterým Anita vždy MOSTu pomáhá, mi přišlo odfláknuté, nijak nepropracované. Upíří politika už mě také začíná hodně nudit - už je toho prostě moc, přijde mi jako by autorka nevěděla, co dál vymyslet.
Sérii o Anitě mám ráda, ale už posledních pár dílů to jde celkem dolů(i když Narcis se líbil) a představa dalších deseti napsaných knih mě spíše děsí než aby potěšila.

07.11.2012 3 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Dobře napsaná kniha s napínavým dějem. 4*

03.11.2012 4 z 5

Padlí andělé / Leviatan Padlí andělé / Leviatan Thomas Sniegoski

Když to rozdělím tak Padlí andělé za 2* a Leviatan 4*. Zvláštní obálka.

23.10.2012 3 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Anne Rice má vynikající a neuvěřitelně osobitý styl psaní a tato kniha je tím důkazem, i když podle mého je Interview s upírem nejslabší díl ze série Upířích kronik. Z každé věty jsem zde cítila něco hlubokého, kniha se četla velice dobře a i nějaká ta akce a napětí se by se tam našlo, i když si troufám říci, že na těchto věcech A. Rice své knihy nezakládá.

Jinak film jsem viděla 3krát a bavil mě pouze poprvé, při dalších shlédnutí mě nudil a četla jsem u něj knihu, abych se zabavila. Knihu Interview s upírem jsem četla 2krát a v obou případech byla úžasná.
Navíc mě dost mrzí, že známá a v zahraničí velmi uznávaná autorka se u nás moc nezalíbila. (Mimochodem s touto autorkou jsem se poprvé setkala v článku, kde se psalo, že v Americe je A. Rice a její Upíří kroniky stejně známá jako třeba Dracula.)
Prostě pro mě je úžasná a její knihy považuji asi za to nejlepší, co jsem kdy četla.

*A ze všech smrtí, které jsem způsobil za celý svůj dlouhý život, tyhle jediné jsou správné a dobré.* A tak to všechno začalo... :)

06.09.2012 5 z 5

Znovuzrození Dračího oka Znovuzrození Dračího oka Alison Goodman

Opravdu výborná knížka plná dech-beroucího děje.

19.08.2012 5 z 5

Zkřížené hnáty Zkřížené hnáty Patricia Briggs

Lehké odpočinkové čtení. Vadí mi občasné protiřečení, neustále se opakující protivné "hej" a na konci knihy kdy očekávám vyvrcholení děje, se stane spíše pravý opak, autorka nechá děj "sklouznou" dolů do hlubin a utopit nelogičností(tam kde čekáte dohadování, válku o území a moc si místo toho přijede jiný upír pro své svěřence, kteří dělají neplechu a je po boji,.... ano je to také řešení, ovšem naprosto nudné a pro knihu které má zaujmout nepraktické). Knihy se mi líbí díky postavám, za děj bych vraždila. /Tento komentář platí na všechny díly o Mercy Thompson./

15.08.2012 3 z 5

Psychiatr Psychiatr Caleb Carr

Výborně kvalitně napsaná kniha, doslova jsem ji hltala stránku po stránce, dokáže vtáhnout do děje, který je originální, poutavě napsaný, nabitý emocemi. *Popis knihy* zde uveden, jsem si přečetla, až po jejím přečtení a ... no nevím, ale mně přijde, že odhaluje až moc - např.: o rodině vraha se v knize dočteme až v její poslední části(a v ději je to řekla bych důležité a pro mě to byla jedna z nejemotivnějších částí) a tady je to napsáno, jen tak *a co jako*. Já si přečíst toto "shrnutí", tak už nemám ani chuť knihu číst. ....Ještě co se týče děje knihy: Jsou otázky, které nebyly zodpovězeny a přesto je vše jak má být - i takový jsem měla po přečtení pocit, zahlcena množstvím emocí, které ve mě knihy vyvolala.. :)

10.08.2012 5 z 5

Vlk Vlk Shaun Ellis

Pro milovníky vlků rozhodně úžasná kniha s krásnými fotografiemi od Montyho Sloana, takže se ani není co divit jejich kvalitě. :)

16.07.2012 5 z 5