LenkaWal LenkaWal komentáře u knih

Mexabo Mexabo Kristýna Sládečková

Ze začátku se mi to moc nelíbilo. Myslela jsem, že odložím na neurčito. Ale nakonec mě to i chytlo. Vadilo mi, že se všichni chovali jako puberťáci. Jeden, dva by šlo, ale všichni na mě byli moc. Jinak příběh super.

12.07.2022 4 z 5

Na plný plyn Na plný plyn Joe Hill (p)

Dokonalé.

12.07.2022 5 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

Série začíná postrádat humor a nabírá na vážnosti, ale kvalitně neklesá. Tahle patří k těm lepším a i když jsem se bála jednoho momentu, který tu lidi níže už vyspoilerovali, tak to nebylo tak hrozné. Rozdělení posádky se mi už tolik nelíbilo, protože mi ostatní chybí. A příštím díle mi zase budou chybět tihle dva. Ale už se těším, až se na další vrhnu. Snažím si je šetřit.

12.07.2022 5 z 5

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Dlouho jsem se na tuhle knížku těšila. Několikrát jsem ji odložila a teď jsem se na ni vrhla zase a konečně ji i dočetla. A je naprosto skvělá. Začátek mě nijak zvlášť nebavil a proto jsem ji málem zavrhla, ale byla by to škoda. Mám ráda historické detektivky i když poslední dobou jsem spíš přesedlala na fantasy. Ale v téhle sérii budu rozhodně pokračovat. Veselejší pojetí historie.

10.06.2022 5 z 5

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

(SPOILER) Za mě úplně super. Ano je tam znát obrovská inspirace Zaklínačem, možná až moc, ale nějak mi to nevadilo. Asi bych to ale nepřirovnávala k Tolkienovi, ten má svůj svět o dost čistší a nevinnější. Jediné, co se mi tu příčilo, byla ta krvavá hvězdice, ale holt do těchto temných fantasy, to asi patří. Rozhodně si přečtu další díly.

Pozor spoiler

Taky smrt Libuše byla veliké zklamání. Já si ho za to chvilku stihla opravdu zamilovat.

07.06.2022 5 z 5

Černý trikot Černý trikot Jorge Zepeda Patterson

(SPOILER) Audiokniha. Není to thriller, není to detektivka. Je to spíš knížka o závodě s detektivní zápletkou. Upřímně, zlákalo mě slovo thriller a proto jsem si knížku pořídila. Kdybych věděla, že je jen okrajově, asi bych se jí vyhnula. Proto má asi nízké hodnocení. Ale překvapivě jsem si ji opravdu užila. Určitě pomohlo, že byla ve formě audioknihy.

Spoiler.
Ten konec je všelijaký. Celou dobu jsem si myslela, že to dělá Steve. Ale jakmile "příhodně" zemřel pravý viník, jsem si jistá, že všechno zařídila Fiona, ta mrcha :-)

03.02.2022 5 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

(SPOILER) Až na ten zdlouhavý konec se snahou o vysvětlení to bylo super. Kdyby to zůstalo u tajemného přízraku, o kterém se člověk víc nedozví, asi by to bylo lepší. Děsivější. Konec už lehce nudil. Ale i tak se těším na další knížky. Karika je top.
Ale všemi deseti doporučuju audioknížky. Peter Kočiš tam svým hlasem naprosto sedí. Super interpretace.

12.10.2021 5 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Arthur Conan Doyle

(SPOILER) Musím říct, že jsem se na tuhle knížku hodně těšila. Začátek byl trochu zdlouhavý, ale dalo se to.
Pak to odsýpalo poměrně dobře. Konec už se mi zase trochu vlekl, ale celkově jsem spokojená.
Jen mě strašně iritovala postava Markéty, která tam naštěstí nebyla dlouho. Ale při každé Malonově zamilované zmínce o ní jsem protočila oči a prohodila, bože to je vůl. (•‿•)
Ale konec jsem vzala s povděkem. Malone konečně dospěl. Jinak postavy docela sympatické všechny. Samozřejmě oba vědci svým způsobem.
Možná si ji jednou dám znovu.

01.10.2021 4 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Tak tohle mě fakt bavilo. Ze začátku to bylo pomalejší, ale pak už jsem hltala každou větu.
Naprosto skvělé. Rozhodně se vrhnu i na další. Jen mě straší počet dílů. Většinou se série později zhorší.

16.08.2021 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

(SPOILER) Knížka mě moc nebavila. Bylo to spíš drama než thriller a dramata moc nemusím. Ale zajímavé to bylo, jen trochu nezáživné. Těšila jsem se na to překvapivé rozzuzlení.
No, překvapivé to bylo, ale že spolu budou mít něco společného jsem už čekala od půlky. Že to bude až takové jsem nečekala. Ale brát knížku jen jako drama z psychiatrické léčebny, tak super. Nálepka thriller jí vysloveně škodí.

24.05.2021 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Super. Naprosto úžasný. Těším se na další. Měla jsem jako audioknihu a dost jsem se bála toho, že má každá postava jiný hlas. Nemám totiž moc ráda dramatizace. Ale úplně jsem se do příběhu ponořila. Vůbec mi to tam nevadilo.

05.01.2021 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Tak to bylo super. Docela drsný, ale super. Dlouho jsem se tomu vyhýbala, ale pak jsem viděla film a řekla si jdu do toho. Nelituju. Poslouchala jsem jako audioknihu a musim říct, ze hlas Martina Stránského je perfektní.

28.12.2020 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Prostě perfektní. Miluju kytici. Svatební košile je Top.

26.12.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Naprosto skvělá knížka. Mám jako audioknihu a musím říct, že podání Jitky Ježkové je dokonalé.
Úplně mě to pohltilo a nemůžu jí pustit z hlavy. Myslím, že si ji v brzké době poslechnu zase.
Mám už i druhý díl, ale ten si pošetřím nez vyjde třetí.

10.10.2020 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Hodně zajímavá kniha. Trochu drsnější na můj vkus, ale dá se to. Navíc jsem o tom uz slyšela, tak jsem s tim i počítala. Vrah pro mě byl překvapení, protože jako obvykle jsem ho neuhodla. Ještě že ja nejsem detektiv.

15.07.2020 5 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Poslouchala jsem jako audioknihu.
Chvíli jsem si zvykala na hlas Dušana Siteka, ale stále lip se to poslouchalo.
Příběh sam o sobě super. I když neporazitelný hrdina mi leze vždycky na nervy. Mihlo se par historických postav, což pak dodá knize na živosti. Nejdřív jsem se knize vyhýbala, ale to byla chyba. Rozhodně si dam i další díly.

15.07.2020 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

O neco slabší nez předchozí, ale i tak super. Miluju tuhle autorku.
Dlouho trval rozjezd, ale konec stal za to. Těším se na další knihy.

21.06.2020 5 z 5

Svitky z londýnského mostu Svitky z londýnského mostu Jana Šouflová

Skvělá knižka. Měla jsem audio knihu v podání Jiřího Pobudy, a skvělé. Rozjezd byl trochu pomalejší, ale pak se děj pěkně rozjel. Strašně bych si přála, aby tohle byla série. Rozhodně by se mi líbily další příběhy Thomase. A Padriga byla naprosto dokonalá.
Každopádně se ke knížce ještě vrátím.

27.04.2020 5 z 5

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Pozor, Spoiler.

Konečně jsem se prokousala. Tenhle díl mi dal hodně zabrat. Hodně věcí mě bavilo. Ale některé dějové linky, jako Grey a Lyla ne. V jednu chvíli už i to začalo být zajímavý, když se vydali na cestu. Ale Lyla později mě neskutečně štvala. O ní už jsem nechtěla číst ani řádek.
Na druhou stranu jsem strašně ráda, že přežila Sara. Tu jsem si v první knížce strašně oblíbila. Obzvlášť ty deníkové části. Ale rozhodně to byl slabší díl. Snad bude Město zrcadel lepší.

18.04.2020 4 z 5

Naprosto úžasné čtení. Nebo v mém případě poslech. Ziburu miluju. Smála jsem se většinu knihy. Šla jsem u toho na celodenní túru a doposlechla to celé. Těším se na další

15.04.2020 5 z 5