lenkavildomcova lenkavildomcova komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová má neuvěřitelný dar slova. Píše tak něžně, poeticky byť o hrozných věcech. Z knihy jsem na konci měla tíhu v žaludku jak byla uvěřitelná.

29.04.2023 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Moc mě bavilo popisování života na samotě v horách. Ovečky a kozy to je můj sen. Trochu jsem se ztrácela v množství postav, ale bylo to napínavé.

12.04.2023 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

No na rovinu, nebýt situace, ve které se dnes nacházíme, kdy jsme jen kousek od celosvětové války, asi by mě tak nefascinovala. Pořád jsem si říkala, že není možné, aby to někdo napsal v roce 1947. Trvalo mi docela dlouho, než jsem dočetla, obzvláště pasáž z Knihy se mi táhla a pořád jsem se vracela, když jsem přestala vnímat co čtu. Konec je pro mě beznaděj... Krásná myšlenka, kterou si chci zapamatovat týkající se srovnání mladé a zralé ženy, ztloustlé porody a starostí o jiné: "Proč by se měl plod považovat za méně cenný než květ?"

26.03.2022 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Z poklidné, uklidňující pohody do deprese a beznaděje. Dobře se to četlo, určitě si od autorky ještě něco přečtu.

20.04.2022 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Tak musím přiznat, že se mi do čtení této knihy moc nechtělo, ale nakonec, za mě jedna z nejlepších knih, které jsem letos přečetla. Skvěle vybudované postavy, výborné téma, děj měl spád. Škoda, že nemůžu dát více než 5 hvězd.

28.12.2021 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Škoda, že nemůžu dát více hvězd. Knihu si přečetla nejdříve mamka a říkala mi, každopádně si ji přečti... a jsem moc ráda, že jsem ji poslechla. Mám pocit, že se chci přestěhovat na Aljašku. Mám v sobě po dočtení tolik citu, lásky, naštvání a spokojenosti... Fakt stojí za přečtení...

06.12.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Perfektní, skvělé čtení. Úplně jsem se dostávala do doby, o které autorka zrovna píše. Děda byl havíř takže je mi téma blízké. Dnes začnu číst druhý díl. Nemohu se dočkat.

26.01.2021 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Super napínavé, velmi čtivé.

06.03.2019 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Tak to byla jízda, přečteno za dva dny. Nemohla jsem přestat číst.

16.03.2024 5 z 5

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

Skvěle napsáno. V podstatě tady člověk dokáže pochopit, že se může kdokoliv dostat do situace, kdy zabije. Je to šílené.

17.08.2021 5 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Perfektně napsáno. Už koukám po dalších knihách autorky.

26.12.2019 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Zpočátku jsem se nemohla začíst. Ztrácela jsem se v postavách. Tak okolo 70 stránky jsem naopak knihu nemohla odložit. Moc se mi líbila. Ráda bych se na takové místo v Austrálii podívala.

17.09.2017 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Jak jsem byla z Muž jménem Ove nadšená, tak z této knihy autora jsem rozčarovaná... Ani jse ji nedočetla, nebavila mě a nic mi nedala.

14.12.2015 1 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Hodně dobré. Přečteno za dva dny. Nemohla jsem se odtrhnout.

22.08.2021 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Mám pocit, že všichni v knize byli pošahaní. Trošku jsem se trápila. Na to jak je vysoce hodnocená, tak jsem byla zklamaná.

20.08.2019 3 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Wow... Skvělá kniha.

22.09.2018 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Na rozdíl od ostatních, jsem se do knihy začetla od prvních stránek, hltala jsem šílený popis života v Sovětském svazu za druhé světové války. Trošku jsem zbrzdila při popisu šťastného měsíce Šury a Taťány v Lazarevu, kdy už mi popisování jejich sexuálních hrátek na 200 stranách připadal zdlouhavý a pořád dokola. |V této chvíli jsem si říkala, že druhý díl rozhodně číst nebudu, ale posledních 200 stran bylo opět strhujících a šílených, že se už nemůžu dočkat, až se dozvím, jak to s nimi dopadlo.... Rozhodně doporučuji a zamlouvám v knihovně díl druhý .

29.03.2015 5 z 5

Krycí jméno Studentka Krycí jméno Studentka Milena Štráfeldová

Tak toto jsem přečetla na jeden zátah. Zažila jsem komunismus jako dítě. Popisované zážitky jsou prostě šílené a dnešním dětem určitě přijdou neuvěřitelné. Měli by si ji přečíst všichni, někteří pro připomenutí a ostatní proto, aby zjistili co je vše možné.

30.10.2023 5 z 5

Zpřetrhaná pouta Zpřetrhaná pouta Linda Castillo

Nesouhlasím s tím, že je tento díl slabší. Přečetla jsem na jeden zátah a moc mě to bavilo. Jako vždy...

17.08.2023 5 z 5

Ztracený v pustině Ztracený v pustině Jane Harper

Dala bych i více než 5. Po přečtení recenzí níže, jsem rozmýšlela zda číst...nakonec jsem ráda, že jsem četla, protože to bylo super. Nejen popis přírody, kdy jen představa těch vzdáleností je nepochopitelná, ale i povahy a přístup ostatních k prvnímu zdání je perfektně zpracován.

27.03.2023 5 z 5