lenkaknel lenkaknel komentáře u knih

Šest let Šest let Harlan Coben

Tak jestli je TOHLE Cobenova nejslabší kniha, jsem na ty ostatní vážně zvědavá! =)

29.10.2014 5 z 5

Podtrženo, sečteno a přečteno - BOMBA!!! Analfabetku jsem četla na začátku prázdnin a můžu říct, že navzdory mnoha pokusům Holgera 1 o nastolení republiky jsem se královsky bavila.

04.07.2014 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Tak tohle byl hodně děsivý scénář budoucnosti. Musím přiznat, že mě celkem překvapilo, jak neuvěřitelně byla knížka čtivá.

17.01.2015 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Mě to tak zoufale nebavilo...(tušíte správně, čteno do školy)

29.07.2014 2 z 5

Malér Eyrová Malér Eyrová Jasper Fforde

Když jsem si knížku půjčovala, absolutně jsem neměla ponětí, do čeho jdu. Většinou čtu historické romány, takže Malér Eyrová byl pro mě tak trochu "mimo žánr". Jsem velice ráda, že jsem románu dala šanci. Mám po dvou dnech dočteno a můžu říct jen: Jsem nadšená! Už dlouho jsem se u knížky nesmála nahlas. Určitě doporučuji. Fantastické!!!

05.02.2014 5 z 5

Lumpové a beránci Lumpové a beránci Vladimír Pikora

Co to vidím? Snad ne další dílko od téhle povedené dvojky? Už se moc těším! =)

30.07.2014

Stavitelka pyramid Stavitelka pyramid Barbara Goldstein

Fantastická knížka plná zajímavých informací a podrobností, ale také plná tajemství obklopujících hlavní hrdinku, přičemž to největší je překvapením i pro ni samotnou... =)
Jednoznačně doporučuji!!!

10.10.2013 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Cinder se mi moc líbila. Až jsem z toho sama byla překvapená, protože při prvním kontaktu v knihkupectví jsem si říkala "co je to proboha za blbost". Nicméně semínko zájmu bylo zaseto... A postupně, živeno komentáři u knihy, rostlo v touhu si ji přečíst. Ovšem jak už to bývá, i tady se vyskytl problém. Problém v podobě neoznačených spoilerů. Takže tu zásadní informaci o její osobě, kterou jsem se měla dozvědět se zatajeným dechem na konci...jsem znala už od začátku. A věřte mi, že čekání AŽ se to dozví, není nějak zvlášť vzrušující. Proto si na závěr dovolím menší radu: Pokud uvažujete, zda se do čtení pustit, neprocházejte zdejší komentáře a jděte do Cinder naslepo. ;-)

28.11.2015 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Dílo s velkým D. Při čtení jsem měla až skoro děsivý pocit aktuálnosti.

26.01.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Opravdu velice oddechové čtení, měla jsem přečteno během pár hodin. Moc pěkná pohádka. Oproti tomu, co čtu obvykle, to byla celkem zásadní změna...ale asi je občas nutná. :-)

24.01.2015 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Navzdory počáteční nedůvěře jsem nakonec byla ze Saturnina nadšená! =)

22.10.2014 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Jedna z mála knih, kde jsem po přečtení cítila neochvějnou jistotu, že to nebylo naposledy.

17.05.2014 5 z 5

Forresta sice neznám, ale tohle byla vážně sranda... =D

24.04.2014 5 z 5

Nezlom císařů meč Nezlom císařů meč František Novotný

Moje úplně první knížka o antickém Římu, odstartovala můj velký zájem o starověk.

05.11.2013 5 z 5

Jaký je život po životě Jaký je život po životě Eben Alexander

Fantastická! Knihy na toto téma mám opravdu ráda.

28.10.2013 5 z 5

Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Raymond A. Moody

Jedna z prvních knížek, co jsem na tohle téma četla a těm, co váhají, mohu jedině doporučit.

28.10.2013 5 z 5

Zimní přízraky Zimní přízraky Kate Mosse

Chápu zklamání mnohých z vás, Zimní přízraky totiž spadají do dětské literatury (resp. lit. pro mládež). Tomu podle mě odpovídá délka knihy a zpracování. S Hrobkou ani s Labyrintem se tedy dle mého názoru nedají srovnávat. Tím však nechci říct, že by byly špatné, rozhodně ne.

17.03.2013 4 z 5

Lev v údolí Lev v údolí Elizabeth Peters (p)

Jediná věc, se kterou jsem měla po celou dobu příběhu zásadní problém je to, že si Amelie s Emersonem vykali (po dvanácti letech manželství!). Tohle paní překladatelce fakt ujelo.

20.12.2015 3 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Jen mě vždycky zarazilo, když jsem narazila na větu, že Země dorůstala, případně byla v úplňku. :-) Tak jako ostatní knihy Meyerové je i Nejkrásnější záležitost na pár hodin. A jsem ráda, že konečně díky knize chápu, kdo je Winter a jak k ní Levana přišla. Doporučuji Nejkrásnější číst až po Cress, protože jinak vám uniknou některé souvislosti. ;-)

24.11.2015 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Kde začít... Je to rok nebo dva zpátky, co jsem se Stmívání pokoušela číst poprvé... Musela jsem to ovšem velice brzy vzdát, protože mi Bella tak strašně lezla na nervy, že jsem to ještě nezažila. Letos jsem si ho dala do Výzvy jako knížku, která mě děsí (protože vystát Bellu bude fakt horor). A jak tak ubíhala stránka za stránkou, kladla jsem si otázky: Jak je to možné? Jak to, že mě ta holka vůbec nerozčiluje? Před chvílí jsem dočetla, a kromě toho, co udělala na tom letišti, žádné výhrady nemám. Dokonce zjišťuji, že se mi to i celkem líbilo... :-)

06.05.2015 5 z 5