LenkaKa LenkaKa komentáře u knih

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Druhý díl se mi líbil víc než první, asi jsem si zvykla na styl psaní. Chvílemi to je hodně zajímavé a má to spád, chvílemi se to ale zpomalí a na můj vkus zbytečně autorka rozebírá do široka svoje pocity. každopádně budu pokračovat dalším dílem.

13.12.2018 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Trvalo mi dost dlouho než jsem se začetla. Za mě to zatím není na plný počet hvězd. něco mi tam lehce vadí. Možná to je někdy dost rozvláčné, pak to zase nabere tempo.
každopádně čtení to je zajímavé a pokračuji dalším dílem.

23.11.2018 4 z 5

Farmářova žena Farmářova žena Barbara Hannay

Za mě nic moc, dočetla jsem to do konce, ale chvílemi to bylo nějak moc rozvláčné, ke konci se to zlepšilo. Prostě mě ta kniha tak úplně nesedla.

08.11.2018 1 z 5

Pláč v poušti Pláč v poušti Warda Saillo

Přečetla jsem to jedním dechem, je smutné, že se to stále někde děje. Byla jsem v Agadiru na dovolené, samozřejmě v hotelu na pláži.... o to víc mě to dojalo.

23.10.2018 5 z 5

Právo na návrat Právo na návrat Leon de Winter

Tak tahle kniha nebyla jednoduchá. Chvílemi se mi četla docela těžko, ale téma je hodně zajímavé a dočetla jsem až do konce.

18.10.2018 4 z 5

Tohle je hodně těžké téma. Kdo nezažil asi těžko chápe (jako já), ale každopádně jsem tuhle útlou knížečku předčetla za víkend a hodně jsem o tom přemýšlela.

17.09.2018 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Mě ta kniha nadchla. Je o eutanázii, ale i o vztazích matky k dětem, v rodině.... je to moje třetí kniha od autorky a jednoznačně nejlepší.

17.09.2018 5 z 5

Josef I., můj přítel Josef I., můj přítel Soňa Sirotková

Příjemné prázdninové čtení.

03.09.2018 4 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Kniha se mi celkem líbila. Čtení myšlenek v druhé povídce je zajímavý námět. V podstatě jsem od autora četla skoro všechno, ale dřív jsem z toho byla nějak víc nadšená.

20.08.2018 3 z 5

Pěstitelka růží Pěstitelka růží Charlotte Link

Kniha není špatná, každopádně je čtivá, ke konci i napínavá.

13.08.2018 3 z 5

V žáru Afriky V žáru Afriky Francesca Marciano

Nejdříve jsem si myslela, že to bude "červená knihovna" na léto, ale ono to tak tak úplně nebylo a kniha mě zaujala. Je to nejen o vztazích, hledání sebe sama, ale i o Africe.

30.07.2018 4 z 5

Nechte prosím kytky žít Nechte prosím kytky žít Johannes Mario Simmel

Zase jsem se jednou vrátila ke knize, kterou jsem četla kdysi a tenkrát se mi hodně líbila. Podruhé už to nebylo úplně ono. Trochu mě vadil ten všudypřítomný strach z války. Já si to z té doby tak nepamatuju, ale možná to člověk raději zapomíná.

11.07.2018 3 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Byla to v krátké době moje druhá kniha od této autorky. Líbila se mi o trošku míň než ta první (Čas odejít), ale každopádně je čtivá, napínavá, zajímavá. Na autorce oceňuji také to, že si prostuduje podrobně tématiku, o které píše, takže se člověk dozví i něco nového. Do teď jsem nevěděla, kdo je Amiš.

18.06.2018 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Po delší době mě kniha hodně zaujala. Vybrala jsem ji v knihovně náhodou a moc se mi líbila. Rozuzlení je nečekané, ale napjatá jsem byla až do konce. Zajímalo mě i vyprávění o slonech. Za mě plný počet ...:)

16.05.2018 5 z 5

Hříšný kanec Hříšný kanec Simona Monyová (p)

Od autorky už jsem nějaké knížky přečetla, ale tahle se mi nelíbila. Nevím, prostě mě hlavní hrdinka celou dobu štvala. Kdyby to nebyla tak tenká knížka, tak bych ji asi odložila.

09.05.2018 1 z 5

D... jako desperát D... jako desperát Sue Grafton

Moje druhá kniha od autorky, je to takové svěží napínavé čtení. Určitě si zase něco přečtu. Možná bych měla začít od A :)

30.04.2018 3 z 5

Zlatá země Zlatá země Barbara Wood

Kniha se mi líbila. Je to takové oddychové čtení, ale proto vlastně většinou čtu, aby mě to bavilo.

19.04.2018 4 z 5

Děti nikoho Děti nikoho Hana Hindráková

Přečetla jsem to za víkend, moc se mi to líbilo. Žádné osudy nejsou černobílé, některé věci jsou pro evropana možná i nepochopitelné a my se máme ve výsledku dobře.

26.03.2018 5 z 5

Děti Marie Terezie Děti Marie Terezie Hanne Egghardt

Kniha se mi moc líbila, trochu jsem se jen v těch dětech chvílema ztrácela, ale každopádně je to pro laika, kterého zajímá historie hodně zajímavé.

20.03.2018 4 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Je to dobrý příběh a hezky se čte.

05.03.2018 4 z 5