LenkaGonn LenkaGonn komentáře u knih

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Velice se mi líbil styl jakým to bylo psané, jde vidět, že spisovatel je inteligentní, sečtělí člověk a na knize usilovně pracoval. V poslední době jsem neměla moc štěstí na knihy, které byly květnatě napsané. V polovině knihy jsem věděla, že dám 3 hvězdičky. Za námět, psanou formu a za to, že má sympatické postavy. Nebyla jsem z knihy úplně nadšená, ale občas jsem byla překvapená a nakonec si mě získala. Není to šťastně až do smrti. Je to jiné. 5 Hvězdiček dávám pokud jsem z toho nadšená, ať už je to jakýkoli důvod. Tady jsem prostě spokojená. Rozhodně se pustím do další knihy,

23.06.2019 4 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Danielle Steel

Tak tu budu asi jako vyvrhel, ale za mě teda velké zklamání. Kniha mě štvala hned na začátku, kdy se neustále opakovalo to stejné. Než začal příběh o indiánce měla jsem zopakovaný stav hlavní hrdinky - bez práce a bez rodiny - asi stokrát. Už jsem to chtěla přestat číst. Příběh indiánky docela zaujal. To byla ta čtivá část. Ale stejně styl psaní mi naprosto nesednul. Pro mě to bylo jednoduché a hlavní hrdinka mě hodně štvala. Ta historická část byla psaná mnohem lépe. Asi jsem od autorky čekala víc a proto mě to tak zklamalo. Mrzí mě to, ale pro mě na víc jak 2 hvězdičky - za nápad a historický příběh - dát nemůžu.

15.06.2019 2 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Nádherná kniha. Vlastně jsem ještě nic takového nečetla. Pravdivý příběh, kde jsou fakta, ale zároveň je podaný tak čtivě. S hlavním hrdinou jsou prožívala každý jeho moment, lásku i trápení a štěstí. Musím říct, že postavy tu byli velice hezky popsány a člověk si je dokázal představit. Já jsem Češka, ale jsem vdaná za Itala a žiji v Německu a tento příběh pro mě osobně byl velice silný a rozhodně budu pokračovat v zjišťování, jaká byla 2. světová válka v těchto zemích. Dodnes jsem to posuzovala jen ze strany Češky. Nádherná kniha, která by rozhodně měla jít na filmová plátna.

06.06.2019 5 z 5

Rok v Oxforde Rok v Oxforde Julia Whelan

Já tuto knihu hodnotím velice kladně. Dostala jsem od toho to, co jsem očekávala. Styl příběhu není úplně novinkou, připomíná mi to film - Než jsem tě poznala, ale je to krásný příběh v krásném prostředí. Hlavní hrdinové se mi líbili a byli mi velice sympatičtí. Kniha je reálná a dokáži si představit, že se příběh opravdu odehrál. Na Ellu jsem pyšná, že se rozhodla jak se rozhodla.

01.06.2019 4 z 5

Pravda o tobě Pravda o tobě Susan Lewis

Odpočinková kniha. Nijak extra mě nenadchla, ale na nedělní čtení dobrý. Ono když má člověk za sebou už mnoho knih, tak očekává NĚCO a když to něco se nestane, tak je zklamaný. Příběh nebyl špatný, ale kniha patří mezi ty slabší, co jsem četla.

27.05.2019 3 z 5

Hra o holčičku Hra o holčičku Soňa Štroblová

Takovou knihu jsem ještě nečetla. Začnu tím co se mi líbilo. Citáty byly velice zajímavé a rozhodně tuto knihu obohatili. Občas jsem se docela dobře začetla, ale jinak jsem knihu nepochopila. Pro mě to rozhodně nebyl souvislý příběh. Docela jsem se v něm ztrácela. Na problematiku bylo jen poukázáno a řečení bylo tak jen jednou rozvinuto. Jinak tam šlo o to, že se Saša nedokázala odtrhnout od Roberta. Pokud by příběh byl rozvinut, tak by to mohla být hezká knížka, ale takhle to bylo dost zmatené.

27.05.2019 1 z 5

Na Sibiř Na Sibiř Per Petterson

Z knihy mám takové rozporuplné pocity. Byla celkem čtivá, ale občas jsem se ztrácela. Příběh hezký, ale někdy mi přišlo, že rozpitvává momenty které nemusí a naopak jsou tam chvíle, které by zasloužili rozvést. Konec je zvláštní. Hrdinka mi přijde jako velice silná žena, která umí překonat jakoukoli překážku a i vnitřně se smířit s věcmi, se kterými se ne každý smířit dokáže. Líbil se mi vztah s bratrem, myslím, že i to byla hlavní myšlenka té knihy a proto i ten konec je velice smutný. Knihu už si nikdy nepřečtu, ale je pravda, že i když z ní nemám 100 % dobrý pocit, tak stejně tato kniha zůstane v mé hlavě asi i pro její zvláštnost. Proto 3 hvězdičky.

20.05.2019 3 z 5

Všechno mi řekni Všechno mi řekni Lisa Jackson

Pro mě to byla první kniha od této autorky. Mě se moc líbila. 5 Hvězdiček dávám knihám, které mě strhnou a zanechají ve mě nějaký dojem. Tato kniha byla čtivá. Rozhřešení nečekané až do posledního momentu jsem nevěděla kdo je vrah. Určitě si přečtu další knihy od autorky, protože mě to opravdu bavilo.

14.05.2019 4 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Odebírám jednu hvězdičku za prvních 100 stran. Ani ne za vyprávění na které jsem nebyla zvyklá, ale spíš, že se to těch 100 stran opakovalo pořad do kolečka. Dalších 250 stránek jsem přečetla jedním dechem za 3 hodinky. Příběh rozhodně skvělý. Scéna útěku napínavá i když nevím, zda by to opravdu takhle prošlo. Jinak byl příběh autentický a přečetla jsem ho jedním dechem.

06.05.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Neuvěřitelně krásná kniha. Opravdu si myslím, že by stála za překlad do cizího jazyka. Musím se i přiznat, že jsem brečela. Nepamatuji se, která kniha mě kdy přivedla k pláči. Anotaci jsem četla, ale kniha nakonec byla úplně jiná než jaká byla moje představa. Velice silný příběh. Styl jakým byl psaný byl úžasný a myslím, že je naprosto správně, že začínáme příběhem Miri. A nakonec veškeré skutečnosti okolo Hany, které se nakonec vyjasnili. No pro mě naprostá špička. Velice čtivě psané, vtáhnutí do příběhu od první chvíle, seznámení s naší historií.. je tam vše a na konci máte pocit, že jste hloupí, že se zabýváte tak povrchními problémy. 5 hvězdiček je podle mě málo.

28.04.2019 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Do této knihy jsem nevkládala moc nadějí. Věděla jsem že to je jung adult a že to bude nějaký příběh, který je téměř nemožný v reálném životě. Měla jsem pravdu a měla jsem knihu za dva dny přečtenou. Po poslední knize jsem si potřebovala odpočinout a přečíst si něco nereálného .. nějakou pohádku a to byl ten případ. Kniha se mi líbila. Odpočinkové. Vadila mi možná ta sprostá slova, ale jinak tomu nemám co vytknout.

25.04.2019 4 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Pro mě to byla skvělá kniha. Moc velká očekávání jsem od té knihy neměla po tom, co jsem si tu přečetla komentáře. Pro mě osobně to byl závažný problém a dokážu se naplno vžít do těch hrdinů a pochopit jejich důvody. Samozřejmě to záleží jak každý smýšlíme. I když to pro mě bylo celkově takové chmurné a knihu už si asi nikdy nepřečtu, líbila se mi a myslím, že poukázala na věc, která ač je něco co všichni bereme jako samozřejmost se i tak může zvrtnout. Pro mě nejlepší kniha od této autorky.

22.04.2019 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Sanne Averbeck

Mám velice rozporuplné pocity. Místy mě velice bavila, místy jsem chtěla přeskočit stránky. Přijde mi, že nápad ač dobrý, tak nebyl dostatečně domyšlený. Na stránce 300 jsem se dozvěděla kdo je zločinec a pak jsem 100 stran do konce skoro trpěla zbytečným prodlužováním. Nakonec jsem to přeskočila nakonec. Nevím, zda jsem opravdu pochopila to, co chtěla autorka říct. Prostě průměr.

16.04.2019 2 z 5

Pozvání k překladatelské praxi Pozvání k překladatelské praxi Olga Krijtová

Tak přesně to jsem potřebovala. S myšlenkou stát se překladatelkou si hraju už docela dlouho. Samozřejmě jsem si vědoma, mých jazykových znalostí. Tato kniha mi pomohla pochopit jak přesně funguje literární překlad. Člověk si uvědomí, zda tato profese pro něj je a nebo není a za to oběma paním autorkám mnohokrát děkuji.

16.04.2019 5 z 5

To jsem já, Anife To jsem já, Anife Anife Hassan Vyskočil

Anife je svá. Musím říct, že číst tu knihu mě tahalo hrozně za uši. Chápu, že to mělo být co jako když mi to vypráví Anife ale mě to přišlo jako vyprávění dětem a ne dospělým. Recepty dobrý, ale zbytek knihy opravdu už nikdy víc. Omlouvám se.

12.04.2019 2 z 5

Hluboký hrob Hluboký hrob Steve Robinson

Krásný thriller. Genealogický thriller jsem ještě nečetla a tut knihu jsem si koupila ve slevě, ale jsem moc ráda, že jsem se k tomuto spisovateli dostala a mohla si přečíst jeho knihu. Rozhodně koupím další, protože genealogie je velice zajímavý obor a moct si přečíst knihu, která se tímto oborem zabývá je skvělé. Příběh jako takový je velice zajímavý. Je tam moment překvapení ( neprozradím :-) ) a je tam akce, kdy náš hrdina bojuje holý život. Líbí se mi předmluva, která vás naladí a dokud do toho momentu nedojdete musíte číst dál. Prolínání časových linek je bomba a autor ví přesně jak udržet čtenáře až do konce napjatého. 5 Hvězdičku jsem nedala jen z toho důvodu, že pro mě po přečtení knihy nezůstal wau moment. Knihu už si asi podruhé nepřečtu, ale t neznamená, že nebyla super. A rozhodně doporučuji.

05.04.2019 4 z 5

Falešný sňatek Falešný sňatek Magdalena Mintová

Knihu jsem přečetla za jediný den. Nemyslím si, že je nutná nějaká kritika. Kniha je jednoduše psaná. Není to kniha, která by mi mohla něco dát, ale prostě byla hezká. Oddechovka. Bez přemýšlení jsem strávila jeden den čtením a na konci mám dobrý pocit, že to dobře dopadlo. Fajn čtení k uklidnění :-)

26.03.2019 5 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Začátek knihy nic moc. O rozmazlené holce se mi moc číst nechtělo a knihu jsem asi po 50 stránkách odložila na neurčito. Včera jsem se k ní vrátila s tím, že nemám ráda když knihy leží nedočtené, tak jsem se do ní pustila a od půlky mě docela bavila. Nenáročné čtení, hrdinka už se taky začala dávat dohromady. Pár trapných momentů a sňatek po domluvě. Konec překvapivý a donutil mě otevřít druhý díl. Nakonec můžu říct, že to je celkem fajn kniha, u které jsem se i zasmála.

26.03.2019 4 z 5

Návrat na vinici Návrat na vinici Kristan Higgins

Pěkná, odpočinková kniha. Moc se mi do ní nechtělo, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem si jí přečetla. Na nedělní zimní odpoledne perfektní.

25.03.2019 3 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Vždy když máte velká očekávání, tak to špatně dopadne. Kniha byla celkem čtivá a líbily se cesty autorky. Rozhodně je to zajímavé čtení, ale něco mi tam chybělo. Nápad na tento příběh je skvělý, ale opravdu jsem z knihy nebyla nadšena. Až je mi to líto.

25.03.2019 3 z 5