lenka7679 lenka7679 komentáře u knih

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Za mě nejslabší kniha od Kasie West. Čekala jsem, jako v předchozích knihách rychlý spád a tady mě zklamal rozvláčněný děj. Příběh byl v podstatě předmluva konce. Měla jsem pocit, že se nic neděje a když se něco dít začalo, tak byl konec. Tenhle měsíc jsem si vytáhla černého Petra protože už to byla druhá kniha, která mě zklamala. I když Kasie umí psát čtivě, tady to stačilo opravdu jen tak tak, abych udržela pozornost do konce a dočetla.
Knihu bych doporučila pro mladinké slečny, pro ně to bude milé čtení.

24.04.2023 3 z 5

Těžko uvěřitelný příběh Těžko uvěřitelný příběh Chris Colfer

Překvapení. Tohle je slovo, které mě v průběhu a po dočtení napadalo nejčastěji.Svižný příběh o nesourodé skupince přátel, která se řízením osudu setkává se svým seriálovým hrdinou. I když je začátek lehce nezáživný, tak není vůbec těžké se do knihy začíst. Celé mě to bavilo a upřímně jsem se i zasmála, což se mi tak často poslední dobou nestává. Je lehké se do postav vžít a pochopit, jak se cítí a proč. Spousta aktuálních témat a dospělých rozhodnutí.

11.04.2023 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Tento díl hodnotím osobně jako nejslabší ze série. Dvě dějové linky příběhu velmi uškodily. Není dobře rozepsaná ani jedna a skoro jsem doufala, že to za Angelu Marsons napsal někdo jiný, protože mi to k jejímu stylu vůbec nesedělo. Po delší době jsem se vrátila ke své oblíbené spisovatelce a jsem překvapená. Nicméně se o to víc těším na další díl.

20.02.2023 3 z 5

Sestry Springovy Sestry Springovy Anna Todd

Příběh je vyprávěn očima sester a ze začátku nechápete, jak chce autorka vměstnat do necelých tříset stránek jejich příběh. Nicméně po přečtení mám celkem dobrý pocit, že se jí to podařilo. Kniha je odpočinková a doporučuji ji každému, kdo se chce odreagovat. Nejspíš se budete vzetkat, jak se některé ze sester chovají, ale přičítám to i jiné mentalitě. Za mě kniha splnila přesně to, co měla, vyčistila mi hlavu.

27.01.2023 3 z 5

Věže Asperfellu Věže Asperfellu Jamie Thomas

Slabší čtyřka, jako první díl celkem chytlavé a jsem zvědavá, jak bude pokračovat příběh. Upřímně mi pár věcí nedávalo smysl, třeba to, proč Briony, šlechtična, pracovala, protože pracovat musí každý a samozvaní šlechtici nepracovali. A to nebyla jediná věc. Ale co už, prostě se tam vloudilo pár šotků.
Kniha ve své druhé polovině začala ztrácet dech a zápletka se stávala lehce průhlednou a nedotaženou. Postavy se začaly chovat zvláštně a vztah hlavních hrdinů byl nepropracovaný. Chyběla mi tam hloubka.
První díly nehodnotím tak přísně a nechávám si prostor na to, abych si upravila názor. Pokud se v dalším díle nedostatky vychytají a autorka zapracuje na postavách, bude to za pětku.

01.12.2022 4 z 5

Opačno Opačno Hannah Mathewson

Tak já vůbec nevím, jak tuto knihu hodnotit. Začátek se začal tak slibně a pak najednou, čím víc jsem se blížila k prostředku, tím méně mě kniha bavila a začala jsem přemýšlet, o čem vlastěn je, kromě očividného.
Je půlka knihy a hlavní hrdinka se stále jen rozkoukává a v podstatě se nic neděje. Svět je zvláštní, ale ne hezkým způsobem, ale skutečně zvláštní a spousta věcí v něm nedává smysl a je nelogických. Pokud máme dokonce národ, který už od narození vidí budoucnost celého světa, je v podstatě děj knihy v trapu. A mělké vysvětlení, že vlastně se svou schopností neumí pracovat a z nejsilnějšího národa se udělá nejslabší mi sebral iluze. Toto je jen jedna z věcí, která mě zaráží. Nejspíš ani nedočtu do konce, protože to ve mně úplně zabíjí touhu číst.
A jako bonus. Postavy nejsou dobře vykreslené, k nikomu z nich se nedá vytvořit vztah.
Tohle mě bohužel úplně minulo.

19.11.2022 2 z 5

Les Les Chelsea Bobulski

Les je zajímavě zpracovaný a velice čtivý.
Do děje vtáhne autorka čtenáře velice lehce. Jen mi v něm chyběly podrobnější popisy a postavy nebyly tak dobře propracované, jako jsem zvyklá v jiných knihách. Souhlasím s většinou, která zde píše, že portály měly veliký potenciál, který zůstal nevyužitý. Příběh nešel do hloubky, ale byl to spíš popis denních povinností. Konec mě ani nijak nezasáhl, tím, že jsem si k postavám nedokázala vytvořit nějaký vztah.
Zrovna zde bych velmi přivítala, pokud by to byl první díl k sérii, kde by autorka téma více rozvedla a postavy přiblížila čtenáři.
Ale, aby to nevyznělo špatně, tak vůbec nelituji, že jsem knihu přečetla a mám ji v knihovně. Jen jsem zkrátka zvyklá na propracovanější a vyšperkovanější díla.

30.10.2022 3 z 5

Tajemné touhy Tajemné touhy Jennifer L. Armentrout

Knihu nehodnotím vůbec špatně, myslím si, že jako začátek série s mírným rozjezdem by to šlo. Děj byl lehce předvídatelný a co se bude dít a jaký bude mít kniha spád lze odhadnout už zhruba v první čtvrtině. Tím pádem odpadají překvapení, nicméně i když jsem četla lepší knihy, tak mě mrzí, že zde vyšel pouze první díl. Zbylé dva jsou k sehnání pouze v angličtině. Třeba se to po úspěšné sérii s Poppy změní a nakladatelství pokračování dovydá, když si Jennifer L. Armentrout získá větší fanouškovskou základnu.
Autorka je ve svých pozdějších dílech o velký kus napřed, to je jasně znát, ale své místo v YA a fantasy tato kniha má.

29.10.2022 3 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Tak tohle byl přešlap. Knížka mě vůbec nebavila. Příběh byl tuctový, postavy plytké a vlastně mi bylo úplně jedno, co s nimi bude, protože jsem si k nim za celou dobu nedokázala vytvořit vztah. Jak jsem se na knížku těšila, tak jsem byla zklamaná.

29.08.2022 2 z 5

Druhá tvář Kaie Druhá tvář Kaie Estelle Maskame

Upřímně, ztotožňuji se s předchozími komentáři. Hlavní hrdinka mě neuvěřitelně vytáčela. Nedomyšlená pomstychtivost a až za hranou hnaná zloba je nejhorší cesta do pekla. Myslím si, že to ani není vhodná četba pro dospívající dívky, protože s hrdinkou budou sympatizovat a to není určitě dobrý vzor. Je mi líto, že je zrovna takové vážně téma takhle lehkovážně uchopeno. Čekala bych z toho mnohem větší morální hodnotu, která se přímo nabízela.
Další věcí je romantická linka, která je plochá, bez emocí. Z této knihy by se toho dalo vytěžit určitě mnohem více.
Nápad dobrý, ale jako celek funguje průměrně a místy až podprůměrně. Nemůžu uvěřit, že to psala stejná spisovatelka, jako DIMLY.

23.08.2022 3 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

Tyhle detektivní zápletky jdou Jennifer mnohem lépe, než romány. Příběh mě bavil, měl spád, byl čtivý a typovat pachatele mě bavilo. Zkrátka vyvedený příběh. Určitě doporučuji.

16.08.2022 4 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Romantická jednohubka, bez žádných velkých zvratů. Děj je jednoduchý a nenáročný, doporučuji jako hodně oddechové čtení. Tato autorka umí vystavět příběh mnohe lépe.

13.08.2022 3 z 5

Leo Leo Mia Sheridan

Pěkný příběh, který zabrousil i trošku do jiné problematiky.
Nicméně tady u toho bych se zarazila uvedla na pravou míru některé komentáře, které se zde vyskytly. Toto je fikce a jako v takové se může stát úplně cokoliv, toto není ničí biografie. List papíru a lidská fantazie snese hodně. Příběh je naivní, ale v těch správných okamžicích má sílu. To, že autorka píše čtivě a příběh skvěle utíká je zřejmé již z prvních stránek. Je to červená knihovna, nic jiného v tom nehledejte, není tam skrytá pravda světa. Pokud hledáte něco na dovolenou, nebo se zkrátka chcete odreagovat, tak směle do toho.
Pokud hledáte příběhy s přesahem doporučuji Collen Hoover. Trošičku tady vidím lehkou podobnost...

07.07.2022 4 z 5

Princezna popela Princezna popela Laura Sebastian

Zpracování celé téhle knihy je špatné, v podstatě ani nevím, kdo jsou hlavní hrdinové, není možné si vytvořit k nikomu žádný vztah, situace jsou popisovány plytce a bez emocí. Vůbec nikomu nic nevěřím. Nevím, co koho kam žene, nebo nežene. Nemilosrdný válečník je rozevlátý a sám neví kam patří, nebo co má dělat. Je to jako když vaří pejsek s kočičkou a dají do toho od všeho něco a nakonec z toho je jen slátanina. Jednu hvězdu za nápad, který měl být lépe zpracovaný, druhou za odvahu. Od tohohle už druhý díl nee a rozhodnu se tak i přes to, že většinou všechno dočtu, ale vzhledem ke komentářům to povžuji za ztracený čas a ten je mi mnohem dražší.

20.04.2022 2 z 5

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

Není to úplně nejhorší, nicméně souhlasím s komentáři níže, že námět, alespoň tohoto prvního dílu, je jako opsaný od lovců stínů. Pohřešovaný bratr už mi přišel opravdu okatý. Nicméně, je to napsáno čtivě a k postavám si čtenář lehce vytvoří vztah. Jsou sympatické a čtení utíká. Co na tom, že zápletka není úplně originální. Jsem zvědavá na pokračování, v němž by měli být hlavními hrdiny dvě jiné postavy a tam vidím opět podobnost se zmiňovanou sérií.
Je to taková lehká jednohubka, kterou doporučuji jako nenáročné čtení.

17.02.2022 4 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Líbí se mi myšlenka napravování historie. Kniha nebyla špatná, ale zároveň jsem četla lepší. Myslím, že 3 hvězdy jsou fér hodnocení.
Co musím zmínit je skvělá obálka, ta mě ke knize nalákala.

04.11.2021 3 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Cítím mírné zklamání, poslední díl byl dobrý, ale strašně utahaný. Na to, jak předchozí díly skvěle utíkaly a četly se úplně samy, tak tady to bylo nastavované, až už mě to nebavilo.
Postavy Winter a Jacina mi oproti ostatním k srdci nepřirostly. I když byly důvody jejich jednání objasněny, oba působili oproti ostatním zkrátka jako slaboši. Winter byla v podstatě přerostlé dítě a Jacin plnil roli loutky. Ostatní oproti nim, byli ze všech dílů vykreslení jako silní jedinci.
Námět byl originální a spojení s pohádkovými postavami bylo nenásilně a nerušivě podané.
Série stojí určitě za přečtení a já jsem nadšená, že jsem ji našla.

31.10.2021 4 z 5

Archiv Archiv Victoria Schwab

Vůbec nechápu, o čem kniha má být. Nechápu smysl archivu. Jednání dědečka, které je vkládáno mezi samotný příběh mě rušilo a vůbec nic mi nedávalo, naopak. Další věc je, proč byla do archivu vzata dvanácti letá dívka, když hranice je šestnáct let. Nepřišlo mi, že by byla v něčem tak strašně výjimečná.
Proč existují Historie a co znamenají, proč jsou v podobě lidí, tolik otázek a žádné odpovědi, minimálně do půlky knihy.
Možná se něco odhalí na konci, ale tam jsem nedorazila.
Stává se to hodně málo, ale i na to občas dojde a knihu nedočtu. Tato je toho příkladem.
Toto není mým šálkem kávy.

26.10.2021 odpad!

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Jak já se na tuhle knížku těšila. A málem jsem jí ani nedočetla, pro mě to bylo ze začátku utrpení. Nebavil mě příběh, nemohla jsem se začíst. Naštěstí jsem vydržela a pak už knížka fungovala dobře. Místy velmi vtipné, tady tomu nic nechybělo. Jsem spokojená a doporučuji, jen se prokousejte tím začátkem.

02.10.2021 4 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Souhlasím s ostatními. Kniha neurazí, ale ani nenadchne a přes to má něco v sobě. Kdyby se to podpálilo a v knize byly nějaké emoce, lépe vykreslené situace, více prožité, tak by to byla pecka. Mohlo se u ní bát, zamilovat do hlavních hrdinů, i slza by na konci ukápla. Jenže ta šťáva tomu chyběla. A právě proto, že tam něco bylo, si druhý díl přečtu a celkově dám autorce šanci.

02.08.2021 3 z 5