Lenka0007 Lenka0007 komentáře u knih

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

Zajímavý, i když neoriginální námět, dobře napsané, čtivé, ale….. přitažené za vlasy, naprosto nelogické a ten “šokující” závěr? Absurdní. Takže za mě ne.

17.02.2022 2 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Příběh tří spolužáků, kteří se jeden druhému v životním tempu ztratili, aby se jejich osudy po mnoha letech zase na chvíli protnuly. Nostalgické čtení, jsem cílová skupina, zklamal však překotný, rozpačitý závěr.

19.12.2021 3 z 5

V bílém plášti V bílém plášti Markéta Hejkalová

Milé a oddychové čtení navzdory tomu, že jde o povídky z prostředí ordinací. Každý by si mohl najít tu, která ho zaujme a kterou si připomene při příští návštěvě lékaře. Za mě nejlepší Krmítko a Kopretina.

16.05.2021 5 z 5

Smrt u zavěšený skály Smrt u zavěšený skály Gregg Dunnett

Dvě dějové linky. První příběh je zprvu jen nevinným dobrodružstvím tří chlapců, druhý patří Natálii, která se vyrovnává se ztrátou manžela. Uprostřed se do sebe příběhy zajedou jako zip. Napínavé, čtivé, i když surfař určitě ocení více než já dlouhé pasáže o divokých vlnách. Konec pro mě předvídatelný, následuje epilog, závěr a ještě záměr, kde se autor snaží mnohé vysvětlit či obhájit, i když možná by nebylo na škodu, když by si čtenář interpretoval knihu po svém.

22.03.2021 4 z 5

Život po smrti Život po smrti Damien Echols

(SPOILER) Neznám podrobněji okolnosti případu ani stanovisko druhé strany. Těžko uvěřitelné, ale dobře, předpokládejme, že se vše stalo tak, jak Damien píše. Takže čtivý příběh, náhled do nitra chlapce, který měl smůlu. Do věznění se dostal jen proto, že pocházel z rozvrácené rodiny, měl osobitý styl oblékání a zasedl si na něj policista. A přitom chtěl být společnosti tolik užitečný!

11.12.2020 4 z 5

Spánek Spánek C. L. Taylor

Nalákána mnoha hvězdičkami u ostatních komentářů jsem čekala pecku, ale tou tato kniha za mě není. Předvídatelný děj, klišé, skupina hostů v čele s hlavní hrdinkou probíhá po hotelu, následně po útesech, pričemž vše dopadne tak jak lze od knih tohoto typu očekávat. Velké zklamání, ztráta času.

25.09.2020 2 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Přiznám se, že jsem přečetla první a poslední třetinu knihy; terapeutická sezení jednoho z vyšetřovatelů jsem přeskakovala. Chválím originální námět, kniha není zaměřena na práci detektivů, ale na pocity a prožitky matky, sužovanou výčitkami svědomí, že neuhlídala svého syna. Na druhou stranu jsem měla pocit, že se nic neděje, stále jen smutek rodičů, novináři...., závěr fajn, čtenář rozhodně není ošizen.

10.09.2020 3 z 5

Komu hlava sejde Komu hlava sejde Jari Järvelä

Pravda, žádná pecka to není. Děj je předvídatelný, za konec dávám jednu hvězdičku dolů, ale průšvih to nebyl. Knížka se dobře čte, mezi postavami si možná najdete i svého favorita, ten můj do cíle nedošel, skončil v bahně. Ale jo, jsem ráda, že mě vcelku nízké hodnocení knížky neodradilo.

11.08.2020 4 z 5

Krev mé krve Krev mé krve Helen Grace Carlisle

Baví mě psychologické romány a problematika rodinných vztahů. Chování matky mě rozčilovalo, i když jsem ho do jistě míry chápala. Knížka se četla dobře, ačkoli na chybějící interpunkci jsem si musela déle zvykat. Hodnotím nadprůměrně a byla by škoda, kdyby tahle stará nenápadná knížka mezi novými, ale urputně propagovanými, zanikla.

01.08.2020 4 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Za mě nejslabší z celé série. Šelma příjemné překvapení, Hračkář mírné zklamaní, Teorie vraždy mě moc nebavila. Do dalších dílů už nepůjdu.

30.07.2020 2 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Pokud bych dala Deseti malým černoškům pět hvězd, Shari Lapeně jednu uberu. Ani tak ne za vypůjčení námětu, jako spíše za to, že autorka čtenáře navede hned několikrát na falešnou stopu až je mu vlastně úplně jedno, kdo je vrah a kolik lidí ještě umře.

28.07.2020 4 z 5

Letní dům s bazénem Letní dům s bazénem Herman Koch

Mně se kniha líbila, vymyká se dalším thrillerům a to oceňuji. Rozhodně má nápad, je originální, dobře se čte.

28.07.2020 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Samozřejmě se nabízí srovnání s dalšími "Ženami" a "Dívkami". Po přečtení komentářů jsem nečekala pecku, takže za mě jako čtení do MHD dobrý.

28.07.2020 3 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Thriller asi převážně pro ženy, zajímavý nápad, ale konec bez většího překvapení. Přečteno za dva dny, ideální volba na dovolenou.

27.07.2020 2 z 5

Skutečné zločiny na Ostravsku 2 Skutečné zločiny na Ostravsku 2 Ivana Žáková

Plný počet pro crue crimi, kde je poutavě popsána série těžkých a mnohdy méně známých zločinů. Vítám i obrazový doprovod a těším se na případy z Brna a okolí.

29.05.2024 5 z 5

Moje dcera je feťačka Moje dcera je feťačka Soňa Šlégrová

Kniha autentických zápisků Můj syn feťák: skutečný příběh nasadila laťku trochu výš. Zde mi vadilo opakování informací díky pohledům matky, dcery a prarodičů a ani ilustrace mě nenadchly. Na druhou stranu je potřeba, aby takové knihy vznikaly a dostaly se k co největšímu počtu čtenářů.

28.03.2024 3 z 5

Dostihne tě minulost Dostihne tě minulost J. D. Robb (p)

Průměrná detektivka s předvídatelným koncem.

30.05.2023 3 z 5

Jiná třída Jiná třída Joanne Harris

Jsem trpělivý čtenář, líbil se mi námět i obálka. Prokousávala jsem se dějem do strany 300, psala si poznámky k postavám. Ale děj byl tak překombinovaný a postav tak moc, že jsem se ztratila a následně zjistila, že mě čtení téhle knihy netěší. Škoda.

19.01.2023 2 z 5

To přichází děsy To přichází děsy Aleš Novotný

Nápad dobrý, jen jsem, podobně jako další čtenáři, měla problém zorientovat se v postavách a časových rovinách.

05.09.2022 2 z 5

Vražedné sklony Vražedné sklony Cass Green (p)

“Temné, spletité a hrozivé”, jak je uvedeno na obálce, tohle čtení rozhodne není. Není ani “zamotané a přesvědčivé.” Já bych ho označila jako průměrné, od začátku předvídatelné, nenáročné.

28.08.2022 3 z 5